Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
7. apr 2012

baby, tak som to skúsila a ono sa to podarilo 😀 . Dala som na spodok formy trolilinku oleja, na to papier na pečenie, tak ostal papier na svojom mieste, šupla som tam cesto a narástlo presne tak isto, ako vždy 😉 . To orechové som okoštovala, chutí nenormálne dobre a je úplne nádherne nadýchané, no budem toho robota velebiť až naveky 😀 😀 😀 .
Tak počkám, kým vychladne to čokoládové a môžem plniť. Inak, za pochodu som sa rozhodla, že urobím kombináciu na striedačku orechové cesto + čokoládové cesto, karamelový krém zo salka, tak verím, že to bude chutiť, v reze to bude také pestrejšie, tak snáď sa torta podarí 😉 .

danciacik
7. apr 2012

tak hlásim sa narýchlo:

pristela
7. apr 2012

@reruna 2slahacky , cukor , davam aj kyslu smotanu abo biely jogurt ale to nemusis

vecernicci
7. apr 2012

tak jsem si dneska děvčata udělala radost a nechala si od švagrový dovézt z Prahy i Ikey ten otočný podnos za 149 kč a je úplně super a ještě silikonovou podložku a jsou na ní takový ornamenty, tak jdu rovnou zkusit udělat nějaký z čokolády tak uvidíme 😉

mia1111
7. apr 2012

@vecernicci - ten podnos je najlepšíííííííííí, aj ja ho mám a neviem bez neho ozdobiť nič 😀 😉 😉 . Super kúpa a tie podložky vyzerajú tiež super, ani som nevedela, že niečo také majú 😅 🙂

vecernicci
7. apr 2012

@mia1111 to já jsem taky nevěděla, ale včera jsem mrkla na net a praštilo mě to do očí, no a nech jim to tam, že jo? 😀 😀

pristela
7. apr 2012

Baby , tak kon na torte, takuto si vybrali a hnedeho kona, no ja neviem , ale ked chceli ☹ snad sa bude pacit , a chutit i ked s tou chutou 😀 😀 holka si objednava nonstop len a len tuto prichut 😅 😅 😅 😅 mne by to uz liezlo krkom , ale oni sa jej vraj nevedia dožrať -vravela ona 😅

vecernicci
7. apr 2012

@pristela náhodou to vypadá úúúúžasně 😵 😵 😵

mia1111
7. apr 2012

@pristela - jééééééééééééééééj, nááááááádhernáááá, nežná tortička, perfektná ako vždy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , no a zas mám mindráky z tej mojej ešte ani len nenaplnenej 😅

ikula2
7. apr 2012

@pristela ale ale s akou neistotou ze snad, ta torta je uuuuzasna a ten konik je fantasticky

kaculka46
7. apr 2012

Ahojky,zkoušela jsem první 3D dortík podle dortománie,nic moc,ale zbaštíme je.

lamps
7. apr 2012

@pristela prečo by sa nemala páčiť? Veď je nádherná 😅 😅 😅 😅

heni79
7. apr 2012

@vecernicci
Ozaj, robila som ten red velevt a dopadol super. Aj chuťovo je fajn. A tiež som dala vanilkový cukor. 😉 Vďaka za radu. A farbu som dala práškovú. Ale aj bez nej by to bolo fajn. 😉
Večer budem zdobiť.
Robím to iba pre rodinu, tak v takej pohodičke. Si skúšam veci. 😀

lamps
7. apr 2012

@mia1111 táto kombinácia chutí je super, ja mám kamošku, ktorá inú tortu ani nechce. Len ja robím karamelovú plnku s upáleným cukrom nie so salcom.

heni79
7. apr 2012

@pristela
Tiež by som si vedela toho NÁDHERNÉHO koňa predstaviť v inom prostredí, ale proti gustu, žiaden dišputát. Tak sa to vraví, nie? 😉 Ale i takto tam nepôsobí rušivo. Je ozaj nádherný. Včera som ho ešte aj mm ukazovala a ten tiež híkal a že kedy ja také vymodelujem. No, hm, nikdy, ja mám ruky na modelovanie ľavé. 😅
Inak ja byť na mieste zákazníka, tak si koňa starostlivo schovám vo vitríne. 😀

heni79
7. apr 2012

@vecernicci
@mia1111
Aký podnos? Máte link? 😕

vecernicci
7. apr 2012

@heni79 já jsem včera a i dneska pekla bez barviva a je taky super
tenhle podnos a je veliký a super http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9007...

eliska22
7. apr 2012

tu je jedna hasičská, robená podľa foto z netu, tak dúfam, že dotyčnej to nebude vadiť 😝

pristela
7. apr 2012

@heni79 jo jo presne ine prostredie 😅 ono ked si ju objednavali som si myslela ze bude biely koník a oni mi pak poslali ze hnedy, a nevadi, vsak to aj tak zjedia 😀 a čoby si nedokazala, treba skusať a pojde to , neboj, ja si aj tak myslim ze vsetko je len o praxi 😅

Baby moje sladke ake robite plnky s gastanovym pyre? ja mam nejaku ulozenu,a le ze ci je este nieco 😀 mam upeceny kakovy korpus, moze to byt? a dava sa tam aj nieco ine? ci len korpus a plnka?
urobim taku miniiii pre svokrusku na pondelok tusin zajtzra ma narodky , si musim niekde vyskusat tu plnku predsa 😀 😀 😀

eliska22
7. apr 2012

@vecernicci líška - Eliška, mi to pripomenulo, že moja dcéra, tiež Eliška volá líšku tiež Eliška 😀 😀 😀
krásna tortička a jasné, že je to líška 😉

eliska22
7. apr 2012

@stankapk mne sa tie farby páčia, aj tá zelená 🙂

mia1111
7. apr 2012

@heni79 - som si dala 30minútového šlofíka, tak som nestihla hneď reagovať. Ale presne ten istý mám, ako
@vecernicci 😉
@lamps - fakt? Ja som už robila orechovú s karamelovým, aj čokokorpus s karamel.krémom, ale takto spolu ešte nie, ale tak môže to byť super. Vyskúšam, budem robiť aj nám, tak aspoň nebudem tŕpnuť, či je tá kombinácia OK 😅 . Ten upálený cukor dakedy už musím aj ja skúsiť... ale tak ja varím salko v tlakáči úplne dotuha a do tmava, také milujem, tak ma to ani nelákalo skúšať inú verziu 😅

zlatat
7. apr 2012

ahojte kočky,

v prvom rade vám chcem popriať šťastnú a veselú Veľkú noc.

no a pridávam svoje dve tohtotýždňové tortičky

lamps
7. apr 2012

@mia1111 no mne tá s úpáleným cukrom príde viac karamelová. Ale vieš ako to je, každému chutí niečo iné 😅

lusil2005
7. apr 2012

taaak pridavam aj ja dalsie dve dnesne, este ma caka jedn ale to len pre nasu starku, zajtra ideme na navstevu... hadam sa dnes v noci aj vyspim 😅

katrin21
7. apr 2012

dievcata ahojte
tak som sa vynervacila s tym vzorom, ale vysledok stoji za to 🙂 jednoducha torticka, presne v mojom style ( som za decentnost).... som spokojna, Je pre mojho ocina, zajtra beriem na oslavu.. Mašla je jemne mramorova 🙂
Poradte, ako ju bezpecne previezt???? aby prezila jazdu... uf....

janula.h
7. apr 2012

@pristela no dievča je asi koníčkárka a miluje hnedákov tak preto že? kráááásna je 🙂

alicc
7. apr 2012

ahojte,
druhykrat som modelovala postavicku a tu je vysledok,je to pre moju dceru, dufam, ze sa jej bude pacit, lebo vcielku maju zboznuje 🙂

pristela
7. apr 2012

@eliska22 tato torticka je uuplne uuuzasna !!!!! strasne sa mi paci tusin aj dm podobnu robila ci kto, mas ju naaaaaaaaaaaaadhernuuuuu !!! 😵 😵 😵 😵 😵

@mia1111 blaaznis? ake mindraky 😕 bude uuuzasna , mas krasne torticky 😵 😵 😵

@janula.h jo jo uz boli po nu, vraj je blazon nanovo do konov , zacala aj jazdit a ze ho uricite nedovoli zjest a odlozi si ho. Akurat ta žienka co objednavala obzerala tu torticku s kazdej strany zblíza, z dialky a ja ze , neblázni!!, čo to robííís??? !!!! sa smiala na mne 😀 😀 😀 ako divá 🙄 🙄

gumkacka1
7. apr 2012

tak tu je ten moj vytvor. riadne ma potrapil 😠