Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
15. apr 2012

@mrka2 gratulujem a prajem nech ste vcetci zdravi a nech si to len uzivas

alenv
15. apr 2012

@ikula2 určitě. je to zapíchané v polystyrenu obaleném v alobalu 😀 je to takový zapíchaná obložená mísa. a v těch pohárkách je jedna šlhačka a bílá čokoška půlka mascarpone a půlka zakysané smetany a konzistence byla uplně krásná nadýchaná.. a teda fakt to všem hooodně chutnalo.. vyšlo mi to na 8 těchto desertíku a s tím lesním ovocem fakt mnam

dada2007
15. apr 2012

@anibas Ďakujem za tvoje objasnenie situácie s mini tortičkami....................a moja, prosím ťa.....aj vy ostatné baby...........zobrali by ste objednávku na mini tortičky-cca 60ks na jeden deň, vzhladovo to nechajú na mňa(ale jasné chcú farebné, veselé, kvietkové, srdiečkové-nič rovnaké na kopyto) ........a vôbec im neviem povedať.....akú cenu, ked by ich bolo 60..........poradíííííííte?????,

abriela
15. apr 2012

@maya30 dakujem

lucinka
15. apr 2012

@vlada111 @mizulienka ďakujem za pochvali... od vás - umelkýň, ktorých diela obdivujem a sú dokonalé, to hrozne poteší... 😵 ale ďakujem za všetky lajky... 😉 baby prezradte ako robíte také ťažké torty... tá moja mala len 4,5kg... spodok bola tá varená čoko plnka s opraženými orechami a vrch tá višňová plnka... a korpus spodok bol 27 a vrch 17... 😕

mizulienka
15. apr 2012

@lucinka ja nechapem, lebo ja som teraz robila tortu a spodok som mala 28, tiez som robila tu varenu coko plnku s prazenymi orechami a vrch som mala nejakych max 20 a vahu som mala cez 6kg 😕 a to horne poschodie bolo iba gastanova plnka bez ovocia.

njonja
15. apr 2012

@alenv to je skvely napad!!! Dakujem🙂 Aj pistol mame doma🙂))

alenv
15. apr 2012

@njonja my taky musím to taky vyzkoušet.. myslím, že si tak člověk může fakt vytvořit hodně formiček

dm1
15. apr 2012

babulky vy ste toho popiekli teda nadhera nestiham pacikovat! My sme boli cely vikend prec tak som makala zo stvrtka na piatok aby som to postihala. Opat coko ale zase ina + traktor na 60-tku. Nebola pre dieta tak som nechcela davat kvetinky a tak takze nieco len take decentne

anibas
15. apr 2012

@dm1 zase dokonalé 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ikula2
15. apr 2012

@alenv tu bielu coko si rozpustila v slahacke?

ikula2
15. apr 2012

@dm1 naaadherne, prosim ta tie ruzicky su farbene stetcom?

lussy23
15. apr 2012

@gumkacka1 paráda @ellise krásnučká @mariann2 krásne tortičky @alenv všetko najlepšie Aleškovi ,veľa zdravíčka, nech je stále veselý🙂 a krásne tortičky @mia1111 krásnučká @dadka212 - krááááásne @adka_praha krásnunké @b.janka prekrásna @yamahafazer je krásny

adka_praha
15. apr 2012

@lussy23 dakujem... 😵

dm1
15. apr 2012

@ikula2 dakujem. Ano je to farbene velkym stencom a praskovou farbou. dam vzdy viac a potom oklepem

dm1
15. apr 2012

@anibas juuj no ty si toho postihala daleko viac a ake krasy! ja som si musela maknut ked som chcela ist v piatok uz prec k nasim a veru ist do prace v piatok po 2,5 hodinovom spanku nebolo bohvieco...

dm1
15. apr 2012

inak baby ked to tak zosumarizujem co sa tyka mojich pokusov s cokohmotou a nestastnym sirupom tak som tusim prisla na to ze je uplne jedno aky sirup pouzijem vzdy je to pouzitelne 😀

ruze a potiahnute srdiecko je nakoniec z cokohmoty kde bol ten divny jacmenny sirup si aky to bol sladovy a nakoniec aj to s domacou glukozou co som robila druhu bola super takze kururicny sirup uz nekupujem!!! ale ta glukoza kde som dala sodu je o nicom. Ta druha bez nej ma aj farbu aj konzistenciu ako kukuricny sirup. Sa vytesujem lebo uz nidky nebude treba nahanat kde maju sirup krasne a lacno sa to da aj doma 😵

mariann2
15. apr 2012

@dm1 ako prosím robíť tú glukózu? bolo to tu niekedy, nevenovala som tomu pozornosť, ale ked to tak chváliš, vyskúšam

dm1
15. apr 2012

@mariann2 ja som robila podla tohto receptu: 400gr cukru, 200g vody a 1/2 lyzicky kyseliny citronovej varit na najslabsie resp. nesmie sa varit hodinu. Casto miesat aby sa neusadzal cukor na spodu a nezhnedlo to. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...

larah
15. apr 2012

kočky aj toto je dobrý nápad
http://www.tortyodmamy.sk/content/stencils-1

artepf
15. apr 2012

@dadka212 prosím tě kde kupuješ ty zlaté podložky pod dorty? Vypadají moc dobře a hlavně s tím není práce, jako když každý karton musím obalit do papíru a ještě do celofánu 😝 , moc díky 🙂 . Jo a opravdu smekám před tím, co jsi schopná najednou upéct, ještě ke všemu, když všechny dorty jsou fakt dokonalé, nechápu 🤐 🙂 .

janula.h
15. apr 2012

žienkyyy domodelovala som a tu je výsledok budú v posteli tak preto iba hlavy 😀 a mm sa smeje,že akú vnadnatú Snehulienku som urobila,ale čo už 😀

njonja
15. apr 2012

@dm1 krasny traktor🙂) robila si ho z hmoty, ci z puncoviny?

njonja
15. apr 2012

@janula.h ta snehulienka ma dobry sexappeal🙂 🙂 🙂

dm1
15. apr 2012

@njonja dakujem ze cely z hmoty tak si to zelali 😝

janula.h
15. apr 2012

@njonja tha tak vyšlo 😀 ale korzet je urobený tak už to nemením 😝

njonja
15. apr 2012

@dm1 je veeeelmi pekny🙂 @janula.h, oslavenec sa bude tesit🙂 dufam, ze je aspon plnolety🙂

alenv
15. apr 2012

děvčátka prosím máte někdo uložené.. takové ty dorty, kde je toho hodně.. takové jak na louce.. kytičky, tráva a různý blbůstky

hobitkova
15. apr 2012

holky máte odkaz na nějakého pěkného medvídka? ne Me to you a jiný než na dortománii? děkuji

mitinka
15. apr 2012

baby,ktorá by si trufla na takúto tortu?Trnava a okolie?Potrebujem ju čo najskor ☹