Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
3. máj 2012

@janula.h krásnučká
@eliska22 krásna

simasa
3. máj 2012

@zuzkat1 s tymto nie. Viem len, ze sa moze nahradit kukuricny sirup psenicnym. Ja som to robila len raz. Mne sa s tym potahovalo dost tazko, ale da sa to. Viac skusenosti ma Danka - @dm1

zuzkat1
3. máj 2012

@simasa dakujem skusim jej napisat🙂 ale mne sa dost paci ten recept z varechy...asi zajtra skusim len take male mnozstvo a uvidim ako sa s tym robi a naostro v sobotu uz budem vediet🙂

dm1
3. máj 2012

@zuzkat1 ja som robila glukozu doma podla tohto receptu a slo to super http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...

zuzkat1
3. máj 2012

@dm1 ahoj🙂 pocula som ze mas skusenosti s coko potahmi🙂 prosim ta poznas tento recept http://varecha.pravda.sk/recepty/plasticka-coko...
popripade aky pouzivas ty? a v tom ze 100g cokolady a 2 PL kukuricneho sirupu sa da nahradit sirup glukozou? niekde som nasla ze ano... dakujem🙂

aduskatt
3. máj 2012

@lamps ten postup je OK, ja sa len bojim poskodenia spodneho potahu, ale ked hovoris, ze to bud ok, tak OK🙂)

zuzkat1
3. máj 2012

@dm1 ten recept mam... takze to mozem nahradit?

dm1
3. máj 2012

@zuzkat1 ano mozes tolko isto lyzic ako ma ist kukuricneho sirupu das tej glukozy

lamps
3. máj 2012

@aduskatt no jasné, že to bude OK, neboj nič nepoškodíš 😅 😅 😅

zuzkat1
3. máj 2012

@dm1 hej to som nasla🙂 takze v podstate aj ty pouzivas ten ze coko plus glukoza, len by ma zaujimalo ze to fakt sa da potom normalne tvarovat a valkat? asi naozaj skusim zajtra len trocu spravit a podla toho sa rozhodnem... mne sa paci ten recept z varechy ale ked tu vsetky pouzivate coko+sirup tak neviem co urobim

aduskatt
3. máj 2012

@lamps tak to dik, si ma upokojila🙂

lamps
3. máj 2012

@aduskatt och, to som rada 😅 😅

aduskatt
3. máj 2012

@lamps aj ja, lebo tato otazka ma mata uz asi mesiac🙂)a ked mi dnes zavolala kamoska, ze svadobna poschodova................tak amentma🙂)

lamps
3. máj 2012

@aduskatt ale neboj, to je krásna objednávka. Aj ja by som rada robila svadobnú tortu, zatiaľ som mala len jednu a to chceli v tvare srdca 😢 a ja by som tak rada urobila poschodovú 😅

janula.h
3. máj 2012

@lamps mňa teraz máta poschodová 😖 ale že 3 poschodová pomoooooc
a neviem ako by som urobila tieto kvety please poraďte 🙂 mám si vybrať ktorú chcem jednu z týchto dvoch a aké by ste dali plnky??

aduskatt
3. máj 2012

@lamps budem trochu neskromna... kamaratke som robila minuly tyzden dve..jej na narodeniny a jej krsniatku..........napisala mi, ze obe chutili....no a dnes sa mi ozvala kamaratka....vlastne vsetky sme byvale kolegyne. Oni dve este stale pracuju spolu. Predpokladam, ze sa teda najskor spolu bavili, ake boli tie dve torty..tak asi fakt vychvalila, ked potom zavolala na svadobnu. Velmi sa na to tesim, ale zaroven mam velky respekt.uz mam aj predstavu, len dufam, ze nepride s fotkou, ze " toto chcem"🙂.v utorok si to mame upresnit🙂

aduskatt
3. máj 2012

@janula.h su krasne🙂.ta vlavo vo mne evokuje plnku s jahodami, neviem preco🙂

janula.h
3. máj 2012

@aduskatt no jednu chcem jahodovú, jednu chcem salkovú a jednu neviem 😀 vaječnej sa bojím je to v lete ☹

aduskatt
3. máj 2012

@janula.h no, tak potom vlavo jahodova, vpravo salkova.ide to farebne k stuzkam🙂

janula.h
3. máj 2012

@aduskatt nieeeeee mám si vybrať ktorú chcem buď jednu alebo druhú a ja by som chcela každé poschodie iné

aduskatt
3. máj 2012

@janula.h no oni su krasne obe🙂to by som nevedela, ktoru si vybrat

janula.h
3. máj 2012

@aduskatt mne sa viac s tými veľkými kvetmi,ale neviem ako ich urobiť ☹ a bude so zelenou stuhou 😖

lamps
3. máj 2012

@janula.h krásne sú obe, ale ja by som asi vybrala tú napravo. Na tej ľavej sú tie kvietky (teda aspoň si to myslím) urobené v silikónovej formičke a na tej napravo je použitá vykrajovačka na tie kvietky a bodky sú buď z tej istej hmoty alebo sú urobené bielkovou polevou. A plnky by som dala minimállne do toho spodného poschodia nejakú maslovú, aby udržala tú váhu.

@aduskatt čoby si bola neskormná, veď je to pravda, keď torty chutili, tak nie je o čom...

Inak žienky dajte mi typ, kam chodíte na takéto objednávky. Aj ja chcem robiť takúto tortu 😀 😀

aduskatt
3. máj 2012

@lamps no, ja som kamoske robila s tym, ze ked bude niekto chciet, kludne mu moze daT MOJE CISLO.NO A O 4 DNI SOM MALA TELEFONAT.UVIDIM, CI SA TO ROZBEHNE.TOTO BUDE LEN TRETIA TORTA VON🙂

alenv
3. máj 2012

holky nemáte někdo uložený dort který je v kombinaci Hallo Kitty a Miney.. nebo jak se to všechno píše 😅

aduskatt
3. máj 2012

@lamps a myslis, ze keby som do dvojposchodovej mohla dat do oboch pribinakovy? ci to neudrzi? 🙂

janula.h
3. máj 2012

@lamps super ďakujem úprimne aj ja by som radšej tú s malými kvetmi lebo tie veľké neviem neviem 😖 a myslíš že by mohla ísť do horného tvarohová?? nebude klesať na bok?
a vieš ako? jedna baba povedala 😀 bratove kolegyne mi vyvolávajú 🙂 robí na súde a tých je tam dosť a tak kámarátka kamarátke 😀 ale tej 3 sa bojím a to chce ešte jednu malú k tomu neviem načo to budem musieť vydumať 4 plnky alebo dať rovnaké?

lamps
3. máj 2012

@aduskatt veď aj ja som takto pred rokom začínala, len objednávky mám stále len na také trpasliečie torty, že tak do 3 - 3, 5 kg ☹

alenv
3. máj 2012

děvčata to je zajímavý.. dkyž udělám mramorový korpus, ale nemramorový 😀 jen světlý.. ten se tak krásně upekl.. rovný vyběhnul parááádně.. a jak je to klasika.. tak to vyběhne o trošku mín a je tam větší špička uprostřed

aduskatt
3. máj 2012

@lamps ja neviem, ako sa to rozbehne, ale dufam, ze ano🙂velmi ma to bavi