Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
8. máj 2012

@dm1 poloviciak ma devinu🙂.no z vystrelenej nabojnice si urobim silikonovu formicku tavnou pistolou🙂) a budem donemoty otlacat🙂)).a ved ked ma zbrojak a legalne vlastni zbran, nejak sa to musi dat poslat🙂)

zdenallicka
8. máj 2012

@mizulienka Vykrojila bych a pak až plnila..😉

luba142
8. máj 2012
dm1
8. máj 2012

@luba142 lubi to som este neskusala. ale ja do neho davam aj tak ovela menej cukru na jedno vajo len 40g a aj masla kustik menej. Ja bielu coko celkovo moc nemusim a neviem co by urobila taka tukovejsia coko s vajcami nad parou 😲

dm1
8. máj 2012

baby akurat si triedim inspiracie z netu tak vam tu par supnem 😉

sandrus2
8. máj 2012

@dm1 ten je krasny dakujem krasne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a koľko asi do predu to mám dať schladit? Možem urobiť tak že vo štvrtok večer ju urobím a dám ju do chladničky a ráno ju potiahnem a ozdobím ?

dm1
8. máj 2012

@sandrus2 jasne mozes aj tak. ono sa hovori ze najlespie z vecera do rana ale tolko casu ja vacsinou nemam tak to potahujem tak 2-3 hodky po naplneni

aduskatt
8. máj 2012

@sandrus2 ja som vcera o druhej naplnila a o piatej uz potahovala🙂

sandrus2
8. máj 2012

@dm1 ďakujem ja som úplný začiatočník tak preto sa pýtam 😀 tak hádam to zvládnem

miruska76
8. máj 2012

@lussy23 ďakujeme krásne 🙂

janula.h
8. máj 2012

krásne víly inšpiráciu na rok pre chlapčeka čo máte krásne pleese 😀 nechali to na mňa 🙂 poraďte nestíham hľadať manžel finišuje s bakalárkou tak len na sekundu som tu a už zase začína 😖 @peroli miláčku múj nemáš niečo?? alebo pozerám že aj @dm1 DIKYYYYYYYYYYYYY cmuk

luba142
8. máj 2012

@dm1 Dani prosim ta ako sa robi ten parizsky krem, aby mi na nom drzala aj potahovka, alebo si mam na povrch vymiesat len maslo s cukrom?- Kolko mam pouzit slahaciek na korpus priemeru 23-24 cm, prekrojeneho na 3 casti?

dm1
8. máj 2012

@luba142 no je pravy parizsky a falosny. Pod potah moze ist len falosny pri pravom by si musela dat maslo s cukrom. Ja robievam falosny na 1 slahacku 200g cukru a v tom pomaly roztapam coko tak cca. 3/4 tej 200g z lidla. Stale miesam a na najslabsie nech sa coko poriadne rozpusti. Ked zacne vriet odstavim a supnem este trosku kakaa a riadne zamiesam. Nedavam ani ceru ani zltko co je v recepte na TOM. necham vychladit a zaslaham do 500g masla. Toho moze byt aj menej kludne. To by ti na taku mensiu tortu mohlo vyjst llt zalezi aku vrstvu kremu das. Pravy parizak je len slahacka a cokolada prevarit a nechat odstat najlepsie 24hodin v ladnicke a vyslahat. Tam tiez zalezi od vrstvy kremu ale take 3 budes na tie 3 vrstvy potrebovat. Do zbytku co ti zostane by si mohla zaslahat maslo a potriet vrch 😉

dm1
8. máj 2012

@janula.h vilove veru nemam ☹

anibas
8. máj 2012

@dm1 Danka ona myslela, že my sme krásne víly 😀 😀 😀 tiež som to 2x čítala 😀 😀 😀 😀
@janula.h Jani nechcú mi načítať fotky !!!! 😠 😠

mamina1978
8. máj 2012

@janula.h Ja mam taketo ulozene 😉 🙂 inspiracie z internetu 😉 😉 🙂
KUK 😉....snad ta nieco inspiruje

dm1
8. máj 2012

@anibas 😀 😀 😀

dm1
8. máj 2012

@janula.h ja mam tieto na inspiraciu

luba142
8. máj 2012

@dm1 takze ten falosny tam staci na 500g masla 1 smotana a 200g cokolada necela na ten rozmer korpusu?

dm1
8. máj 2012

@luba142 no to budes mat len tak tak. Ja vacsinou prekrajujem len 2x a trochu mi zostane.

dm1
8. máj 2012

@luba142 a aku ides bambule robit?

janula.h
8. máj 2012

@dm1, @mamina1978 @anibas som vedela že ste poklady :-* drahý išiel uspať malého 😀 tak som hneď na MK 😝
no ide o to že mi pri dverách zazvonila suseda že na nedeľu tortu nie zložitú ale peknú 😀 a na víkend mám už 3 takže ma uhovorila aj keď ma nahnevala jedna pani že Sponge BOba a sediaceho a do 2 KG !!!!! sme še pobaveľi 😠 😠

vecernicci
8. máj 2012

@aduskatt tak zkusit to můžeš, jsou to samý dobrý věci, takže na tom není co zkazit 😉
@aduskatt já s ním lepím všechno 🙂

vecernicci
8. máj 2012

@mamina1978 jéééé ten krteček je můj 😵 😵 😵 já mám děvče moje takovou radost, když se můj dortík někomu líbí 😉

sandrus2
8. máj 2012

Ešte som sa chcela opýtať aké máte overené korpusy ? Ďakujem

florentina
8. máj 2012

@dm1 děkuji, jsi mě uklidnila, tak uvdíme, co budeme říkat, až to bude hotové 😉

mamina1978
8. máj 2012

@vecernicci Aspon vidis a mas dokaz , ze su tvoje torticky ozajstnym majstrovskym dielom. 😵 😵 😵 😵 Myslim , ze nie som jedina, ktora tu na MK vela inspiracii najde aj u vas ostatnych ...... 😵 😵 😵 😵 mile sikovne dievcata- cukrarocky. 😉 🙂 🙂

jaja555
8. máj 2012

@mamina1978 perfektne si to vystihla mamina1978. vecernicci ma naozaj majstrovske dielka. Samozrejme aj ostatne dievcata vcetne teba.Pridavam sa k tvojmu nazoru. Ak mozem.

molka
8. máj 2012

Vďaka vašim raceptom som na dnes skúsila upiecť red velvet (teda bol skôr brown velvet 😀 ), v kombinácii s pribináčikovou plnkou a bol fantastický. Bol u nás brat s rodinou a torta zmizla závratnou rýchlosťou, o posledný kúsok sa doslova pobili. Tak sa teším a som rada, že sem píšete všetky tie rady. Len neviem, prečo sa mi korpus sekol, ale po upečení to nebolo poznať.

katulkaaaaaa
8. máj 2012

dnešná čoko🙂