Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
31. máj 2012

@peroli orchidea? 😀 😀 😀

aduskatt
31. máj 2012

@peroli hadam orchidea nezmyselna🙂

peroli
31. máj 2012

@lamps @aduskatt fenk jůůůůůůůůů 😀 😀 😀

aduskatt
31. máj 2012

@peroli 😀 😀

lamps
31. máj 2012

@peroli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
31. máj 2012

@mia114 ahojček,prosím ťa,ako si to robila?čo je vnútri a drží to na akej paličke?dlhšie sa an to chystám.ale našla som viac receptov a neviem ktorý by bol vhodný 🙂
@anibas ja mám uloženú jednu tortičku tvoju,s takým krásnym krtkom a zajačikom,chcela som sa spýtať,to sa ako robí,že tie zveiratká sú také krásne ,oblé?sú to 2D obrázky a ja neviem ako na to,aby to nebolo také hranaté...
ďík moc 😉

alenv
31. máj 2012

můj dnešní.. tentokrát inspirace net.. už nemám sílu obča vymýšlet 😀

peroli
31. máj 2012

přidala jsem třeba tyhle postupy... myslím že ten první fakt zaujme.. 😉 SCHVÁLNĚ, KDO PRVNÍ VYZKOUŠÍ.. 😉 😀

aduskatt
31. máj 2012

@peroli si sa teraz ale rozsupla s tymi navodmi🙂)sak sa nedopeciem, kym to vsetko poskusam..........🙂

mrka2
31. máj 2012

ahojte, tak aj ja pridavam svoju prave dokoncenu pre mojich krpcov,teda zatial len pre dceru,ale tak ja si dam a Vilko bude mat torticku v mliecku 😀 😝 ale nemala by som,bo sa do nicoho nemozem zmestit 🙄

peroli
31. máj 2012

hups... se to odeslalo nějak brzo.. 😅
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...

JO, A JE TAM I NÁVOD JAK PŘENÁŠET NA DORT PÍSMENKA PATCHWORK!!! 😉

peroli
31. máj 2012

@aduskatt nebooooooooj, už končím 😀 😀 😀 😉

aduskatt
31. máj 2012

@peroli dufam, ze zajtra budes pokracovat🙂)sa mi to paci, aj ked z niektorych som jelen🙂

aduskatt
31. máj 2012

@peroli sa ma poloviciak pytal, ze na co chodi behat, ked potom dojeda kremy.............tak som mu povedala, ze presne na to, aby potom mohol dojedat kremy🙂.hadam to pochopil🙂 a podla tvojho mnozstva postupov ho caka este vela ochutnavok🙂

peroli
31. máj 2012

jak by jste pojmenovaly "návod" na tenhle dort 😅

peroli
31. máj 2012

@aduskatt proč jelen? z kterých..?

aduskatt
31. máj 2012

@peroli torta vianocnych vôní🙂

aduskatt
31. máj 2012

@peroli napr neviem, cim robila tu obrubu tej krasnej malovanej kvetinky na potahu podla formicky..........

janula.h
31. máj 2012

žienkyyyyyy moja prváááá 3 poschodka 🙂 som happyyy diky @anibas 😵 😵

mamina1978
1. jún 2012

@jaja555 Dakujeeeem...... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

mamina1978
1. jún 2012

@lamps Mohla by si mi prosim este prezradit, aku fialovu si pouzila ? 😉
Dakujem...... 😉

dajna11
1. jún 2012

dobré ránko,kočky,ktoré ste robili s tou burizonovou hmotou,to ked si vytvarujem čo potrebujem,potom pred potiahnutím to iba obyčajne portiem krémom?klasika?

mia1111
1. jún 2012

@vlada111 - nie je neskoro 😉 , tortičku budem robiť na nedeľu, čiže plniť až zajtra 😉 . Mooooooc ďakujem 😵 😵 😵

vecernicci
1. jún 2012

@peroli už jsem ho zkoušela asi před půl rokem 😀 😀 ale foto nemám 😒

lamps
1. jún 2012

@mamina1978 zmiešala som golovku Violet Violeta s trošičkou ružovej Rose Rosado a keď boli kvietky hotové dotieňovala som ich nasucho práškovou Dusky Lilac 😅

aduskatt
1. jún 2012

babyyyy.......nedavno som objavila v kflande 36% slahacku do torty...mate s tym nejake skusenosti?

anibas
1. jún 2012

@vlada111 Vladka to je jednoducho: kakaový korpus aký zvyčajne robíš, maslový čokoládový krém taktiež tvoj obľúbený - základ sú namleté orechy + pr. cukor + rum + vanilka v pomere 200g orechy- 100 g pr.cukor - 2 vanilky - 1 dcl rumu - zmiešať a nechať postáť, do torty som dávala : korpus - džem - rumové orechy - krém - korpus - džem - rumové orechy - krém - korpus 😉 😉 😉

moonlightka
1. jún 2012

ahojte neviete kde sa da kupit v okoli nitry, vrable hmota na potah? dakujem

zuziq
1. jún 2012

@moonlightka napr. v nitre na trznici, ale ceny su o dost vyssie ako ked si objednas cez internet 😉

anibas
1. jún 2012

@lucula73 prekreslíš krtka na papier, vložíš do euroobalu, vytvaruješ čierny valček, trochu rozvaľkáš a položíš na euroobal na miesro kde je krtko a rukami dotvaruješ presne podľa obrysov 😉 😉 niečo podobné na foto