Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
12. jún 2012

@janula.h moze🙂

lamps
12. jún 2012

@janula.h sú krásne 😅

lamps
12. jún 2012

@simasa ďakujem, ale ja sa jej do torty bojím dať akékoľvek ovocie, môjho Filipka po banánoch vždy bolelo brucho ☹ , tak nechcem riskovať. Ale mám recept na parížsku šľahačku z bielej čoko a ide do nej aj maslo aj kokos, tak rozmýšľam, či nevyskúšam to. Kokos snáď vadiť nebude

janula.h
12. jún 2012

žienkyyyy dajakú fajnúúúú ovocnú plnku nemáte ?

abriela
12. jún 2012

@janula.h pribinackovsky s ovocim alebo jogurtova plnka s ovocnými jogurtami a ovocim 😉

aduskatt
12. jún 2012

@janula.h pribinakova s jahodkami🙂

mamina1978
12. jún 2012

@aduskatt a co si nenapisala, ze chces vsetky postupy......???? Ja som ju tam len pridala , aby bola pokope sa Mickym ..... 😉 😵
A vcera keby si bola napisala, ze chces oranzoveho psa Pluto , mala by si ho hned....a ja som nemusela davat 100 stranok zlteho psa 😝 😝

janula.h
12. jún 2012

no tú som uvažovala ale chce dve torty kocky spojené jedna LTPS a jedna Peppa a chce ovocné a nie rovnaké 😝
ozaj @mizulienka pliiiiis do mascapone idú dve 100 g biele čoko a dve 33% šľahačky? na akú veľkú tortu vystačia?

jo a nechce veľmi tvarohové je to veľmi cítiť?

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 sak a viem ja, ze ich je tam niekolko? Ja fakt netusim, ako sa vola🙂) ja uz som si niekolko videi aj postupov pozrela, ale cim viac, tym lepsie🙂))

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 naaa, sak nebudem otravovat, skusam najst sama.....ale sak ked si dala, podakujem, ked viem, ze to teraz vyuzijem🙂)

viera6
12. jún 2012

@aniba dakujem 🙂 😉

mamina1978
12. jún 2012

@aduskatt a tych kacerov uz mas ???? ked chces daj vediet ... 😉 🙂

lamps
12. jún 2012

@janula.h ak môžem, odpoviem ti za Lucku. Áno na dve šľahačky idú dve biele čoko a vystačí mi to na dve vrstvy do 24 cm torty

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 nemam, ale to tam nebudem davat, len tie mysicky a Pluta, ci ako sa to vola....viac by sa mi ani nezmestilo a podla predlohy su tam len tieto tri

mamina1978
12. jún 2012

@aduskatt joj uz sa neviem dockat na tu tvoju nabojnicovu 😉 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 no, ved uz len dva dni🙂) nevesta vcera videla nabojnice a vcelku ju to vzalo🙂) teda v dobrom🙂

aduskatt
12. jún 2012

@mamina1978 vo stvrtok sme supnem fotku, budes to vidiet este skor ako nevesta🙂

vlada111
12. jún 2012

@lucka_o a robila si to s tou cerou?

pristela
12. jún 2012

holky ak si zajtra kupim smatflex flower a budem z neho modelovat vecer a v noci 😅 vytvrdne mi to v pohode do piatku? 😕

vlada111
12. jún 2012

@janula.h jasné, sú krásne

aduskatt
12. jún 2012

@pristela podla mna urcite ano............ja s nim robim najcastejsie a nemam probelm

vlada111
12. jún 2012

@pristela Žanet kvety budeš asi modelovať častejšie ako vidím, odporúčam Gumpastu Wilton

pristela
12. jún 2012

@vlada111 idem kuk ci ju u nas maju ak nie mozno objednam z netu a na sobotu to risknem s mmf kvetmi , len vraj ma byt horuuuuco ☹

aduskatt
12. jún 2012

@pristela v sobotu ma byt 32 stupnov.....ani nehovor.nevesta si zelala mat tortu potiahnutu MMF, uz teraz mam z toho vyrazky.....dufam, ze tam bude aspon klima a neroztecie sa tam ta torta

pristela
12. jún 2012

@aduskatt vies co ? aj pri tych mojich posled.krabicach mali v restike moc teplo a dusno, blee, ale torta vydrzala len bola stale orosená

aduskatt
12. jún 2012

@pristela a bola potiahnuta MMF?

mizulienka
12. jún 2012

@lamps a preco by tej kamoske malo nieco byt z dzemu? ked jej das napr marhulovy, to nie je alergen a maleho z toho by tiez nemalo boliet brusko...teda aspon ja si myslim, ale mozno som neznala 😕 😕

79zuzana
12. jún 2012

dievcata, co sa mi dnes stalo. Isla som robit mascarpone krem, zacala som slahat slahacku s tou cokoladou a normalne sa mi to zrazilo. Zostala mi taka hrudkova hmota vo vode. Kdesi som vycitala, ze rozpustit a znovu vychladit a vymiesat, tak som to urobila, ale po slahani sa mi to znovu tak zrazilo. Robila som tuto plnku uz aspon dvadsatkrat a nikdy sa to nestalo. Akurat, ze som teraz kupila tesco slahacku a tesco cokoladu. Predtym som pouzivala z Lidlu. Neviem ci to s tym suvisi, ale uz tam nikdy viac slahacku a cokoladu nekupim. Tak som dve hodiny pred odovzdavanim toriet maturovala a rychlo vyrabala nahradny krem. Cista slahacka zmiesana s mascarpone a do toho postruhana horka cokolada. Nazvala som to ze stracciatella krem 😀 Tak som zvedava ake budu ohlasy 😝 Robila som dve rovnake torty, ale pre roznych ludi 🙂

lamps
12. jún 2012

@mizulienka ále nie si neznalá, ja sa bojím, aby som jej nazabezpečila uplakanú noc s malým na rukách. Keď tieto bábetinká sú nevyspytateľné, mne tiež tvrdili, že banány môžem a môj Filipko mal z nich bolenie. A tiež by ma mrzelo, keby si ona z nej nemohla dať.

aduskatt
12. jún 2012

@79zuzana to je zvlastne.......inak, ja som si kupila 30% trvanlivu slahacku a za toho svateho mi nejde vyslahat dotuha☹.