Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
12. jún 2012

@lamps ja som pre babatko robila s bananom, ale bolo v pohode...ale ako hovoris, kazde dietatko je ine

79zuzana
12. jún 2012

@aduskatt no ale ta moja slahacka bola 38% 😀 preto mi to bolo zvlastne, ono sa to vobec nechcelo vyslahat a nakoniec sa to uplne zrazilo

aduskatt
12. jún 2012

@79zuzana nestras.ja som teraz kupila 36ku, no dufam, ze sa nezgrcne, lebo bude pruuuuser

79zuzana
12. jún 2012

@aduskatt tak dufam, ze nie ;) nechcem strasit, mne sa to stalo prvy krat a snad aj posledny 🙂 aspon som mala moznost si vyskusat nieco nove 🙂 fakt cista improvizacia 🙂

aduskatt
12. jún 2012

@79zuzana ja budem miesat dve 30 ky s 250 ml 36ky...........tak dufam, ze v pohode.sak ked nie, urcite sa to dozviete🙂budu hromy blesky v marcipankach🙂

dada2007
12. jún 2012

@pristela moja, ja modelujem len zo smartflexu(ale velvet...) ved si z neho u mna robila ruže.........a pohodaaaaaaa....a mne sa ešte nestalo, že by sa mi topila pod rukami 😕 ...a mám fintičku-neviem či to môže tak byť, ale ako som robila tú zeleninu na to pečené prasa.....aj gerbery na inú tortu......tak som to dala pred ventilátor.......o chvílku tvrdé ako kamen 😀DDDDD

mizulienka
12. jún 2012

@lamps jasne, chapem, nechces jej privodit ziadne problemy 😉
ked sa ti zda, ze je korpus suchy, skus pokvapkat napr kompotovou stavou z marhul, z takeho mnozstva by jej nemalo byt nic a ked nie, tak mozno ani netreba nic 😉
ale inac ja davam dzem na kazdu tortu 😕 😕 😕 ja si to bez dzemu ani neviem predstavit 😉 😨 😨

pristela
12. jún 2012

@aduskatt no jasne vsetko na nej bolo mmf, ja s mmf nemam problem aj tvrde je ako slak ked potrebujem ale ako je takto vlhko na tie moje tenke listocky to nieje , mozno keby urobim a dam vyschnut tyzden pred tak pohoda, ale tolko casu ja nikdy nemam 😝

lamps
12. jún 2012

@mizulienka ja dávam džem ku šľahačkovým krémom, ale ku maslovým ako je čokoládový, vanilkový alebo karamelový mi akosi džem napasuje, pri týchto krémoch polievam korpus kávou s trošičkou rumu

aduskatt
12. jún 2012

@pristela no tak si ma ukludnila🙂 hadam to ta torta prezije

mishulle
12. jún 2012

Já robila dnes poprvé ze smartflex velvet a jsem moc spokojená, neni přeslazený a fakt se v rukách netopí a vytvrdne za chvíli

mizulienka
12. jún 2012

@79zuzana neviem, cim to je, ale ja mam v poslednom case malicky problem s mascarpone plnkou, nikdy sa i nevyslaha tak do uplne tuha ako predtym...vobec netusim cim to je, robim to tak ako predtym aj suroivny pouzivam tie iste...

@lamps je pravda, ze kolko ludi tolko chuti 😉 ja som naucena z domu, mamka to tak robila a teraz to aj ja tak robim a asi aj moje deti to tak budu 😀 😀 😀

dm1
12. jún 2012

@pristela ja mam doma kupenu PDT ale aj tak na svadobku co robim dam MMF prave preto ze mi pride taka pevna na torte pekne akoby zatvrdne a drzi tvar ziadne dobance alebo nieco take

lamps
12. jún 2012

@mizulienka aspoň je to na svete krajšie a veselšie, bolo by tu nuda, keby sme boli všetci rovnakí 😀

mishulle
12. jún 2012

holky už tu s váma chvíli jsem, ale furt nechápu MMf a PDT, vím že jde o hmoty, ale mohl by mi to někdo rozlouskat
MMF je Marsmallow fondant?

aduskatt
12. jún 2012

@mishulle ano, MMF je z cukrikov a PDT je Pasta dama Top a to je kupovane

mishulle
12. jún 2012

@aduskatt děkuju už jsem chytřejší

aduskatt
12. jún 2012

@mishulle za malicko🙂

pristela
12. jún 2012

@dm1 Dani ja len na kvety by som chcela take nieco bez robotky 😅 z mmf som spokojna

daducha
12. jún 2012

@mariann2 kupila som ju naposledy pravacokolada.sk , ale uz dlho ju nemali ☹ .Bolo to kilove balenie

daducha
12. jún 2012

@pristela je kráááásna 😵 , pocuj, ked talent rozdavali ty si sa kolkokrat otocila v rade ? 😀 😀 😀

reruna
12. jún 2012

@mizulienka @lamps já taky dávám džem do každého dortu, je to o zvyku, vždycky jsem měla dorty s džemem, když jsem si nechávala dělat, tak to dělám taky tak a i mi to tak více chutná. Naopak neznám dorty s ovocem, to jsem se dozvěděla až tady, že dáváte do dortů ovoce. Ale zkusila jsem to a je to fakt mňam.

pristela
12. jún 2012

@daducha 😀 😀 😀 😀 😀 ja uz to niekde písala, vypadá to, že ja teľa som sa točila stále v tom istom rade dokola 😠

meggie.sk
12. jún 2012

@dm1 ja používam marcipánovú PDT a som spokojná, nemám pocit, že by tam boli ďobance.

lamps
12. jún 2012

@reruna no veď ono je to o tom, čo komu chutí. Keď si niekto povie, že chce aj džem, tak ho do torty dám. Pri tejto torte pre kamošku s úplne čerstvým bábetinkom nechcem riskovať. Lebo mi príde dosť blbé priniesť tortu, ktorú si ona nebude môcť dať, koľko jej bude z nej chutiť

janula.h
12. jún 2012

@lamps ďakujeeeeeem 😵 babyyyy a čo sa stena keď tam dám tvaroh?niekto tu písal že môže aj tvaroh ísť nie?

lucula73
12. jún 2012

@pristela ďakujem za odpoveď,našla som akurát obrázky na okruhlu škatulku,to mi bolo viac menej jasné,ja som sa zle vyjadrila asi,ja som chcela na hranatú škatulu ,hlavne rohy na tom vrchnáku akos a robia... 🙂
ale v´daka aj tak...skúsim ešte pohladať na nete dačo 😉

reruna
12. jún 2012

@lamps osobně bych se více bála té čokolády v pařížském krému, než višňového džemu, třešně ani višně alergeny nejsou, ale kakao ano. Já k pařížáku dávám borůvkový džem, to by taky mělo být v pohodě a meruňkový džem taky.

pristela
12. jún 2012

@lucula73 som sa bala aby si sa neurazila , nemyslela som to zle 😅 , hranata sa robi presne tak isto, ale ze uuuplne tak isto 😉

levandulka3
12. jún 2012

@anibas dobré ten obrázok: napravo ibalgin - naľavo rum 😀 😀 😀