Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaelka5
13. jún 2012

@dm1 dakujem

aduskatt
13. jún 2012

@janula.h ja najskor vyslaham slahacku a dam ju do tvarohu

dadka212
13. jún 2012

@janula.h no ja by som isto dala stužovač, želatinovy dr.oetker 😉 je to môj oblúbený 😀 😀

janula.h
13. jún 2012

@aduskatt oki 🙂 urobím tak

@dadka212 takže najprv tvaroh doňho šľahačku a potom stužovač?

pristela
13. jún 2012

@79zuzana to je v poho , citala som vyssie 😉

dadka212
13. jún 2012

@janula.h ja dávam tvaroh do šlahačky, lebo to šlahám v robote a ako by som to prekladala hore dole 😀 a potom pridam stužovač

janula.h
13. jún 2012

@dadka212 oki skúsim 🙂 uvidíme čo to bude 🙂 a nevieš ako je to s bránkami mám ich nejak vystužiť?

dadka212
13. jún 2012

@janula.h ja neviem bránky treba robiť vopred, do bokov by som dala špáradlá....alebo urobila celú tú "železnú konštrukciu z drôtiku, obalila hmotou a tú sieť by som potom striekačkou cik-cakovala 😀

janula.h
13. jún 2012

@dadka212 ja ich už mám 😀 len som nič nedala 😀

pristela
13. jún 2012

moje nervy, moje neervy, zeny , pomoooc, mna ludia asi nemaju vobec radi ☹ ☹ ☹ ☹ teta mi teraz píse, na tu cokoladovu tortu , že netreba pisat ani vek ani meno , ze mam uplne volnu ruku, do prdelky to akože co??? co tam mam dat ???? podotykam coko obalena torta vaha 2kg pre chlapa 😕 😕 😕 ach, ach pre 54rocneho chlapa ,a le vek nechcu

mima595
13. jún 2012

@pristela - daj tam televizor, alebo futbalovu loptu..urcite teraz pozera majstrovstva

janula.h
13. jún 2012

@pristela daj tam otáznik nech si každý domyslí 😉

vierkasteffi
13. jún 2012

mate nejaký napad ako spraviť šachovnicu som začiatočníčka 😕

janula.h
13. jún 2012

@vierkasteffi potiahni na bielo a na to lep čierne štvorce 😉

dm1
13. jún 2012

@janula.h ja som tu hokejovu branku vobec nevystuzovala teraz so smartflexu flower to bolo tvrde uz druhy den a aj som to prenasala uplne bez problemov.siet som robila striekackou

janula.h
13. jún 2012

@dm1 ja ju už mám ale je mäkká a to som ju robila ako som Ti vtedy písala ☹

eliska22
13. jún 2012

@vierkasteffi ja by som upiekla tortu štvorec, potiahla ju celú na bielo a potom by som si z čiernej vyrezala štvorce a dala ich tam na striedačku 😉 a vymodelovala, tak 2 -3 figúrky a je to 🙂

dm1
13. jún 2012

@janula.h som si spomenula ako som ti to napisala tu ze sak sme sa o tom bavili na FB. ty si to robila z PDT specialky ze?

pristela
13. jún 2012

@janula.h presne ako pisala @janula.h janulka aj ja to tak robila a vypada to potom takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2703482...

baby robte si zo mna prdel, fuuj ze vas prsty nebolia!!!! 😠 😠 😠 😠 😝

vierkasteffi
13. jún 2012

@janula.h a da sa zo zakladných farieb namiešať čierna?

eliska22
13. jún 2012

@vierkasteffi takéto niečo som našla a nie je to ťažké na modelovanie 😉 http://www.tortyodmamy.sk/ostane-torty-pre-deti...

vierkasteffi
13. jún 2012

@eliska22 a nejaký navod na figurky?

janula.h
13. jún 2012

@dm1 hej presne ☹ no nič je to pre kŕstňatá tak tie bránky spapkáme 😀 a bude veď dvojičky už mám vymodelované a už sa teším na nejaké Olymp.hry že aký tam bude maskot a ja ho dostanem ako zákazku 😀

janula.h
13. jún 2012

@pristela ja? z Teba? nikdy!! 😀 ale no povedz čo mu tam dáš? plechovku piva? a cigy? či čo ? Nový čas mu tam namaľuješ? bože tí ľudia

eliska22
13. jún 2012

@vierkasteffi čiernu zoženieš aj práškovú potravinársku alebo sa dá farbiť aj čiernym uhlím, teda tým z lekárne 😉
akú hmotu ideš farbiť? kupovanú či doma robenú?

janula.h
13. jún 2012

@vierkasteffi asi nie ☹ to budeš musieť zohnať čiernu gélovku

pristela
13. jún 2012

@janula.h však práve ☹ ☹ to je na prd ked neviem nic dam flasu a bude to abstinujuci alkoholik ☹

eliska22
13. jún 2012

@vierkasteffi návod nemám, ale ja by som si zobrala figúrku zo šachovnice a podľa nej modelovala 😉

vierkasteffi
13. jún 2012

@eliska22 idem robit z marschmalou bude to moja iba moja druha torta nemusi byt super to len pre krsna 😀
a ako sa to da nafarbiť s tym čiernym uhlím ?

janula.h
13. jún 2012

@pristela hmm tak mojho otca by potešilo logo obľúbeného hádz.klubu 😉 alebo mikrovlnka 😀 alebo tank 😀 tak skús niečo z toho vybrať