Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
26. jún 2012

@vecernicci Moooc děkuji, je krásná 😵 😵

bambula1307
26. jún 2012

@lifinka urcite 31slahacka do hriesneho nevadi 😉 , ved to nieje cisto slahackova plnka..slahacka sa tam uplne strati 😀

lussy23
26. jún 2012

@vlada111 nádherná @nikulqa krásnučká tortička. tí hokejisti sú ako skutočné figúrky z plastu @mamina1978 nádherný ježko @zuziq krásna torta @evvina krásna tortička @zuziq krásne tortičky @monikad1 krásna tortička @aduskatt krásna tortička @maca77 krásna húsenička @dadka212 krásne lienočky@ajka82 krásna @mia114 krásna tortička @vecernicci krásne tortičky, veľmi sa mi páči ten motýlik, je zlatý @laura033 peknučká postavička @adrika202 krásna @mima595 krásna tortička @katulkaaaaaa nádherné @njonja krásne koláčiky

lussy23
26. jún 2012

@jakelina kríásna
@fodorka krásnučké

pipka
26. jún 2012

@jakelina a ake si mala rozmery tych korpusov na tu trojposchodku? 😕

Cca 4 cm by mal byt rozdiel...ci? 😕

janula.h
26. jún 2012

@alenv aký?

aduskatt
26. jún 2012

@pipka rozdiel na poschodovych je ideal tak 8 cm......... 🙂

pipka
26. jún 2012

@aduskatt ano ano..tak som myslela..ze 4 cm na kazdej strane 😉

bambula1307
26. jún 2012

Ahojte dievcence.
ja som dnes robila pre zajtrajsiu navstevu..moji kolegovia 🙂 Tortu ..parizsku slahacku s cerstvymi malinami a polievala som do cokolady.
Tak som to fotila, sice neviem ci vam to pomoze a bude vasto zaujimat,ale pridam fotky.
Manzel nechcel spolupracovat, tak som musela sama robit aj fotit, nieje to na 100 percent..bo sa mi tazko lavou robilo a pravou fotilo 😒
Najskor som liala naberackou cokoladu k okrajom dookola ,potom som nozom zatrela miesta, kt. sa mi nepodarilo poliat a a nakoniec som dala trochu coko do stredu a rozotrela.
Este mokru tortu som prelozila na papier a nechala stuhut pri izbovej teplote, aby cokolada moc nestuhla a dobre sa krajala.
Krajala som najskor na 1/4 a potom kazdu este na 4...namacala som noz do vriacej vody.

nikulqa
26. jún 2012

@lussy23 ...to su figurky z plastu

alenv
26. jún 2012

@janula.h chce princeznu jahůdku 😖

janula.h
26. jún 2012

@alenv tak ja som to niekedy robila tak že pozerám a pomaly vyrezávam ale potom mi @anibas poradila tak si to vytlačím a s kosticou prejdem po obvode a po ostatných čiarach a ono sa to otlačí a potom vyrežem

katarinas
26. jún 2012

My mamy sme také šialené osôbky... čo by sme nespravili pre radosť našich detičiek... Viete, čo nasledovalo po žiadosti mojej dcérky o tortu k meninám? ...vytúžený Lego Jack Sparow... 😅

alenv
26. jún 2012

prosím máte recept na nějaký výborný ořechový korpus? na formu 26 cm? A hodí se k němu pařížský krém?

wera.g
26. jún 2012

babululienočky, inšpirácia na dnešný večer 😉 už sa teším keď vyskúšam ! 🙂

florentina
27. jún 2012

@simasa jen k tomu ubytování....zběžně jsem na to jukla a vypadá to vše pěkně. Nějak jsem tam neviděla ceny, na bližší zkoumání teď nemám prostor. Mě osobně je to jedno, přizpůsobím se většině. Myslím, že se to hodně zredukuje tím, zda to půjde jen na jednu noc, zda budou mít volno atd., takže možná budeme rády, že aspoň jedno bude vyhovovat a nebudeme vybírat.... 😕

florentina
27. jún 2012

@jakelina no to sice pojedeš se mnou, ale myslím, že záležet bude spíš na tobě, jak ti budou přijíždět a odjíždět spoje do a z Brna. Já se přizpůsobím, samozřejmě záleží na provozu a tak, ale pokusím se dorazit nějak tak, aby jsi na mne nemusela nikde čekat...to domluvíme, až bude vše jasné a najdeš si nějaké spoje....jinak za sebe, když už budu mít volno a budeme až na Slovensku, tak já jsem pro každou legraci, tak klidně můžeme přepadnout doma i @lamps 🙂 jenom nevím, kdy by jsme tam po tom setkání byly schopné dorazit, protože nás bude čekat ještě dlouhá cesta domů a nechci jet moc unavená...a myslím, že o to, aby jsme se u lamps zabydlely na noc asi stát nebude 😀 ...takže to moc nevidím....

Mimochodem, nevím zda jsem se nepřehlídla, ale psala jsi, že do Brna to budeš mít s přestupy 200km? Já nevím odkud přesně jsi, ale to mi přijde docela dost...teda tím tu vzdálenost vůbec nezpochybňuji, jen to myslím tak, že by mne nenapadlo, že to bude tak daleko...neb já to mám od domu do Brna /z Prahy/ taky 200. A mimochodem jsem si říkala, že to jsem cvok, že chci jet na Slovensko vlastně na otočku, ale tak já aspoň pojedu pohodlně autem....to teda ty jsi ještě větší než já 😀

florentina
27. jún 2012

@vecernicci a jak to vypadá s tebou a tím srazem? Tuším tě @simasa nejmenovala mezi těmi, kdo už potvrdily účast. Já bych to 3D zvíře viděla moc ráda, ale hlavně bych tě moc ráda poznala. A pořád myslím, že s tou dopravou by jsme to mohly také nějak vymyslet, že bych tě také nabrala jako @jakelina....jé to by byla prima dámská jízda.

mamina1978
27. jún 2012

@lussy23 Ale ten jezko ...to bola inspiracia z internetu....... 😉 🙂

evvina
27. jún 2012

@florentina škoda že je to tak daleko, já bych jela taky. něco se přiučit poznat vás a užít si dámskou jízdu. ale přeci jen to mám přes celou republiku a jsem neřidič. a vlakem cestovat celý den se mi nechce., tak doufám že budete hodně fotit pro nás co nedorazíme. 😉

sisix
27. jún 2012

ta cokomisa je bozi

dajna11
27. jún 2012

@alenv ja robím mramorový a na miesto kakaa dávam orechy,tu mi to poradili a je to fakt skvelé.

laura033
27. jún 2012

@jakelina nadherna torta, to tu obdivujem snad aj ja sa naucim🙂
baby ja to tu nestiham ani citat ako ryhclo to tu pribuda.... 😅

jakelina
27. jún 2012

@pipka spodek 28 a pak už přesně nevím, jak byly velké ty nad tím, dělala jsem to už skoro před rokem. 😒

jakelina
27. jún 2012

@florentina Kdybych jela vlakem, tak musím jet do Ostravy, tam to mám skoro čtyřicet kilometrů a z Ostravy je to asi 150. Ale jenom to tak odhaduju, možná blbě a je to míň. Když jedu autem do Brna, tak mi to podle provozu trvá kolem dvou hodin a něco. Možná nakonec najdu nějaký spoj autobusem a pojedu z Opavy. Zatím je to daleko, tak nic nehledám. Jedeme v sobotu na dovolenou, tak teď spíš balím a tak.

dada2007
27. jún 2012

@simasa micka.........ja spať určo nie, ked tak možno kuk cez den.......díkes moc 😉

alenv
27. jún 2012

@dajna11 super!!! Díky moc..a dáváš vlašské?

dajna11
27. jún 2012

@alenv no áno,tých máme velmi vela🙂 😀

pipka
27. jún 2012

@jakelina a mas formy ci rafiky? 😕 Ja rozmyslam nad tym nastavitelnym rafikom...ze by som to asi najviac vyuzila...ci?

anibas
27. jún 2012

@jakelina Majka ale ked to bude stretnutie v Lysej p. makytou - tak ti je zle ísť dole na Brno a znova hore k val. meziřičí 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨