Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
8. júl 2012

@pipka 😀 noooo som sa naučila 😀 minule som vyšla von a už vonku pozerám, že mám papuče 😀 presneee, pri úvodnej pesničke ani nedýcha, to otvorí pusinku a nedajbože sa pred neho alebo pred telku postaviť 😀 presne ako vravíš, tie hlášky sú neuveriteľné... 😀 máte to česky či slovensky? lebo my bohužiaľ len česky, ale nechápem z hlášky toho "Nigela" v pesničke - nesnáším starý racky, kašlu na mladý klacky... fúúúúha to o čom? 😀 😀 😀

pipka
8. júl 2012

@wera.g my to mame original dvd, ale pozeraju to v slovencine...takze ceske hlasky nepoznam 😅 ale pre tu srandu zajtra kuknem v cestine 😅 😀 ale mna aj tie slovenske dostavaju do kolien 😀 😀 😀

eliska22
8. júl 2012

@ajka82 dík, no zajtra si idem kúpiť pre istotu aj tie americké a keď nepríde, tak urobím z nich, len som si chcela uľahčiť robotu a neuvedomila som si to platenie 😅

wera.g
8. júl 2012

@pipka slovensky sme na tom boli v kine, to bolo omnoho lepšie 🙂 nooo kukni tú ako im spieva keď sú v klietke, no úúúúplne nechápem 😀

aduskatt
8. júl 2012

cerstvo dokoncena puncova

mizulienka
8. júl 2012

baby ja vazne neviem robit male torty, robila som spodok prieer 23, vrch nejakych 16, vaha cez 5kg 😕 😕 😕
nerozumiem tomu 😕

ajka82
8. júl 2012

@mizulienka vysoke a s ovocim?

aduskatt
8. júl 2012

@mizulienka to akym zazrakom?.moja trojka, co mala 26, 14,10 mala 5 kg

lucula73
8. júl 2012

@wera.g trochu od temy,ale ako sa presne volá tá rozprávka?som to v živote nepočula 🙂

florentina
8. júl 2012

@vecernicci teda to mne mrzí, že si teď "užíváte" takové nepřízně osudu s počasím i letadlem....manželovi přeji hodně sil a tobě taky, ať už ho máš v pořádku doma...snad už se to brzo s počasím sklidní a vše ve zdraví všichni ustojíme (u nás jsou sice taky velké buřiny, ale zdaleka né tak velké jako u vás)

florentina
8. júl 2012

@wera.g pohádku jsem viděla jen jednou a né celou, náhodou na HBO a je super, teď hlídám program, kdy ji zase budou dávat, ať ji nahraji. Nevím, o čem tedy přesně zpívají....ale takto vytrženo z kontextu....racek je pták a klacek se u nás říká většinou mladým drzým klukům....takže stručně....kašlu na starý i mladý, tudíž na všechny....jen mě teď napadá, zda jsi si nedělala jen legraci a stála o překlad 😅 😀

janula.h
8. júl 2012

moja nedeľňajšia že "LUCCI" 😀

florentina
8. júl 2012

jinak holky jen pro zajímavost jsem se chtěla zeptat, kdo pod válení potahu dáváte solamyl? ....jaký je v tom rozdíl oproti použití moučkového cukru? Já solamyl vůbec neznám a říkám si, zda má nějaké výhody, proč bych ho měla koupit. Já při válení hmoty atd. prostě používám moučkový cukr a funguje to...nechává to sice bílé stopy, ale já pak celý dort potírám olejem a fleky dělá i solamyl, nebo ne?

florentina
8. júl 2012

A jinak se ještě holky musím podělit o radost, manžel mi vyrobil točnu na dorty /základna je velká, nosnost až 20kil, udělané je to tak, aby se vešla přesně do lednice a ještě manžel domaluje rysky, aby šel dort přesně usadit na střed/, tak se moc těším, až zase budu nějaký péct, teď už to musí jít 😀 A taky mám slíbeno, že vyrobí podložky, nějaké nejčastější rozměry a ty půjdou usadit na tu točnu, aby to drželo a nesmýkalo se, takže z točny to sundám až hotové, rovnou na podložce a bude to celou dobu ve středu, nikam se to nebude hýbat...se teda těším....no na těch pár dortů, co mám zatím za sebou, je to možná zbytečné, ale proč si nezjednodušit život a třeba budu časem vytíženější v pečení....

vlada111
8. júl 2012

@florentina krásna prácička, manžel je detailista? 😉

lauraaaaaa
9. júl 2012

@florentina ze ho pozdravujem a aj mne by mohol vyrobit 😀 😀 😀 😀 😀 😉

dm1
9. júl 2012

@florentina ja davam solamyl je taky jemnejsi ako praskovy cukor

anibas
9. júl 2012

čaute dievčatá - tak som vás včera nedočítala - 6 hodín sme boli bez EE 😝 😝

wera.g
9. júl 2012

@florentina jeeej ďakujem, naozaj som nevedela ako to je myslené, totiž v našom chápaní to znie trošku divne 😀 ale hej, úplne to tam sedí do toho čo spieva 😉
@lucula73 rozprávka sa volá RIO, oplatí sa pozrieť, je fakt nádherná 🙂

@florentina ja dávam solamyl, ale neviem porovnať, poradila mi to kamarátka, že je naj tak ho dávam 😀

laura033
9. júl 2012

ahojte ani nestiham sledovak ako rychlo tu pridavate prispevky:D tu je foto moje torty nnakoniec som urobila len takutu postavicku "vsetko v jednom" ale v tom teple aj tak po polnoci uz postavicka hlavu nemala a pritom to bolo riadne stuhnut ale vsetko sa to pustalo.....ale aj tak dost dlho vydrzala🙂

mizulienka
9. júl 2012

@aduskatt tak to fakt netusim...ale inac moje 26ky maju bezne okolo tych 4kg 😕

dm1
9. júl 2012

@mizulienka moja 26-tka mava tiez tak 3,5 niekedy 4kg podla kremu a vyzdoby. A svadobna co som robila ale bola 4x korpus aj vrch a spodok tak 26cm a 16cm mala cca. 6kg

dm1
9. júl 2012

@aduskatt pre mna je zazrak ako moze mat 3 poschodovka aj ked taka mala 5 kg 😲

janula.h
9. júl 2012

@mizulienka veď dvojka vysoká a s ovocím ? niet o čom

mizulienka
9. júl 2012

@janula.h no uz inac nebude 😀

makinka2
9. júl 2012

@aduskatt dala bys mi prosím odkaz na recept na punčový dort, děkuji moooooooc 😉 Manža ho miluje, nechla jsem ho dělat k 10 výročí a možná bych si na něho troufla i sama, po těch zkušenostech co teD mám 😀 😀 😀 😀 😀

janula.h
9. júl 2012

@mizulienka :D ale ja najviac milujem poprosím takú a takú taká postavička a taká plnka a ovocie ale nech má do 2 kg maximum a nakoniec sa dozviem že ona si s ovocím predstavuje inak že ovocia kopec 😠 😠 😠 premňa zamŇa ja aj kilo jej tam hodím ale kto to cvakne?? 😠

larah
9. júl 2012

ja som mala tiež problém,že mám lahučké torty,už sa lepším...lienka mala telo v priemere 26 a hlavička 12 vážila 4,8kg vypýtala som si 45 e,povedala,že je super,ale podla výrazu tváre sa jej to zdalo asi drahé,mám teraz z toho divný pocit ☹

dm1
9. júl 2012

@larah to mas v pohode vahu lebo lienka je zase zaoblena a nieje tam teda cela vaha korpusu, kremu a tak 😉. Co sa tyka ceny vzdy je dobre dohodnut sa dopredu a odpadne potom stres s tym ze niekto zostane zaskoceni z ceny

larah
9. júl 2012

@dm1 ja som jej povedala dopredu cenu za kg aj chcela,že asi 4kg ,no asi to zaoblenie ju robilo na pohlad menšiu,a korpus chcela dvojaký,plnku čoko tej tam bolo dost plus banány takže aj suroviny stáli viac aj roboty viac...no neviem