Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
12. júl 2012

@janula.h - nááádherná 🙂 to je čokopoťah? či nie? 🙂

lamps
12. júl 2012

@jakelina no asi tak, ale aj tak tých ľudí nechápem - myslia si, že suroviny máme za polovičné ceny a robotu by sme si asi ani rátať nemali. Ja som doteraz piekla za 9 eur/kg a tejto kamoške som spomínala, že budem musieť dvihnúť cenu na 10 eur. Tak asi z opatrnosti chcú menšiu tortu

jakelina
12. júl 2012

@abriela moc, moc držím pěsti a drž se a buď na sebe opatrná. 😉

jakelina
12. júl 2012

@lamps já peču pořád za 200, - mám pořád pocit, že mám ty dorty ještě hodně amaterské a potahuju MMF, tak je to trochu levnější než kupované hmoty a lidem se to zdá stejně moc. 😝

lamps
12. júl 2012

pozerám autobusy od nás do Trenčína a normálne nič hneď ráno nejde, kde to ja bývam? 😀

eliska22
12. júl 2012

@pristela čítala som na fb, švagrinká sa pekne do teba naváža, nie je náhodu učiteľka ? pripomína mi mojej dcéry triednu, ktorá mi povedala, že mám ju priškrípnuť ako dcéru, lebo je lajdáčka a normálne mi povedala, že jej mám capnúť 😠 no tak to určite, aj som jej povedala, že kvôli škole ja svoje dieťa biť nebudem 😠 😠 😠 a aj tak má stále samé jednotky, tak nechápem o čo jej ide 😕
kašli na ňu 😉

lamps
12. júl 2012

@jakelina na to pomáha asi jediné - nech si torty pečú vlastnoručne, vo svojej kuchyni a nemusia dávať nikomu zarábať "veľké peniaze"

florentina
12. júl 2012

@simasa s tou platbou by jsi byla zlatá, pokud by jsi nám CZ umožnila platit až na místě, jsou s tím mimo poplatků docela problémy s zahraniční platbou, ale to už sme spolu řešily v rámci jiné věci...jak by to bylo jednoduší, kdyby to byla pořád jedna země...chjo

@jakelina já chápu, že třeba někdo nemá představu o cenách, ale když to takto normálně vysvětlíš, tak přece normálně inteligentní člověk musí pochopit jak se věci mají a né být na tebe ještě protivný a zkazit ti náladu. Tak buď mám konkrétní požadavek na dort a pak musím být ochotná za to zaplatit a nebo mám požadavek na cenu a pak se musím smířit s tím, že za to koupím jen něco a v tomto případě tak maximálně nějaký malý obyč kulatý dort v cukrárně, bez potahu a zdobení.

pristela
12. júl 2012

@lamps keby si nasla spoj tam , vlak abo bus , späť už by si mohla ist so mnou v aute 😉

lamps
12. júl 2012

@pristela no hľadám, hľadám 😀

bianca
12. júl 2012

@janula.h moja krasna zlata za co prosim ta?

janula.h
12. júl 2012

@bianca šak za morálnu podporu veď keď mi ukázala tú tortu akú chce mne slabo došlo 😀

janula.h
12. júl 2012

@wera.g Ďakujeeeeeem nie je to PDT na hnedo 😝 ja sa čoko bojím jak čert kríža 😀

bianca
12. júl 2012

@janula.h co si sisi?Take hracky uz davno zvladas lavou zadnou.Neviem co stresujes :D

jakelina
12. júl 2012

@florentina já jsem jí to vysvětlovala, ale ona se prostě jakoby urazila, že mi chtěla dát super zakázku a já ji nechci nebo co. 😖 Já ani pro cizí lidi moc nepeču, tady ta paní byla známá kamarádky a jedla můj dort, tak jsem se k ní dostala přes ni. Já si všechno moc beru, už je to v pohodě, ale měla jsem z toho takový blbý pocit.

jakelina
12. júl 2012

@janula.h malé všechno nej k narozeninám 😉

florentina
12. júl 2012

@lamps jé to mě ani nenapadlo....já neposuzuji kvalitu partnerských vztahů podle dárků, to ne...to je jen příjemný bonus. Za sebe jsem to spíš myslela tak, že opravdu ráda čtu, že se mají lidé i po letech rádi, já mám pocit, že v našem okolí jsme spíš výjimka 😖 ....ale aby nedošlo k mýlce, můj muž rozhodně není dokonalý /a já už vůbec ne 😀 /, ale máme za sebou hodně dobrého, ale jak to tak bývá i zlého a pořád se máme rádi a chováme se podle toho a za to jsem velmi vděčná....

@jakelina pravda pravdivá, také to všem moc přeji 😉

janula.h
12. júl 2012

@jakelina nemožeš za pocity,ktoré v ľuďoch vyvolávaš 😉 to je tak keď sama neupečieš tak nikdy nepochopíš 😉

eliska22
12. júl 2012

inak kočky napíšem Vám moju dnešnú skúsenosť so smartflexom velvet, doteraz som robila z MMF......
dolovanie z kýblika - ohnutá lyžička, dolovala som potom nožom príborovým, ten to vydržal aj moje ruky ako tak 😎
farbenie, pohodička krásne chytala farby......najhoršie bolo to vyvaľkať, to som nadávala, ako to robíte, veď ja som skoro o ruky prišla....inak potiahnuté krásne sa mi s tým už potom pracovalo, ozdoby super sa robili 😵
takže pri poťahovaní ostávam pri MMF a ozdoby SV 🙂
kým som to totižto vydolovala z kýbla a premiesila a vyvalkala a to tak, že som stála na špičkách a tlačila ten valček ako besná, tak za tú dobu mám už dávno zarobené MMF a ruky tak nebolia 😀
toť moje zhrnutie 😉

janula.h
12. júl 2012

@bianca MOJA čOKO JE čOKOO 😀

@jakelina ĎAKUJEEEEEEM :-*

pipka
12. júl 2012

@eliska22 oukej 😀 mam ta v debilnicku 😉 😉 😉

jakelina
12. júl 2012

@eliska22
nestraš, mě už to moc nebaví dělat MMF, ještě jsem ničím jiným nepotahovala.

wera.g
12. júl 2012

@janula.h je krááásna a vyzerá naozaj čokoládovo 🙂 ja sa práve na sobotu chystám spraviť z čokohmoty, a obávam sa, že to nedopadne moooc dobre 😀

lamps
12. júl 2012

@eliska22 zhrnutie bolo super, som toho istého názoru, čo ty 😅

aduskatt
12. júl 2012

@florentina pravdupovediac, aj ja si pripadam v mojom okoli ako cudna, mimo normy, lebo u nas doma je klud, pohoda a aj po rokoch sa tesim, ked sme vsetci doma spolu, s muzom sa aj vonku v pohode drzime za ruky. pre mna je divne, ze ostatnym je to divne🙂 😀 😀 😀

janula.h
12. júl 2012

@wera.g verím Ti mne pekne sťahovalo ... žalúdok 😀

eliska22
12. júl 2012

@jakelina veď ani mňa, ak mi niekto poradí ako si nezničiť ruky pri tom dolovaní a vaľkaní, tak je to super hmota a najviac sa mi páčilo, že žiadna mikrovlnka 😀 len bola u mňa sesterka, tej robím z mmf a povedala, že ten jej chutí viac...tento SV som kúpila vanilku ale asi som mala skúsiť ten pomaranč, nabudúce skúsim ten 😉

aduskatt
12. júl 2012

@eliska22 z kyblika vytahujem tak, ze chytim za ten igelit a taham, ono to vypaDNE CELE🙂)) a ked sa teplymi rukami dotknem hmoty a trochu pritlacim, tak ona o par sekund povoli🙂)

wera.g
12. júl 2012

@eliska22 presne takú skúsenosť mám ja s PDT špeciál, nemožné vydolovať z kýblika a po vyvaľkaní som mala väčšie svaly než stallone 😀 ale inak parádna, vonku bolo 33 stupňov, prežila cestu autom bez ujmy, takže parááádička 🙂

eliska22
12. júl 2012

@aduskatt zajtra skúsim 😀 ešte ma čaká jedna torta 😝