Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petraxy6
17. aug 2012

@pralinka25 tak to si ako ja 😀 😀 😀 😀 Ja som piekla sem-tam, nemala som čas 😕 ale táto téma je ako si napísala "nákazlivá". Chodím sa sem inšpirovať a strašne sa mi páčia tie výtvory, čo tu baby pridávajú. Nesmierne šikulky sú to 😉 😉 😉 😉

lawli
17. aug 2012

@cabalkova ja tiež vystužujem aj u dvojposchodových 😉

eliska22
17. aug 2012

@lawli no stále chodím nakúkať do chladničky, ale už sa ani nehla, čo už urobí tam, to už neovplyvním, ale tak snáĎ to bude v pohode.....
a teda tí ľudia sú fakt šiši, že ved je vystužená, to je riadna ťava 😅

lawli
17. aug 2012

@eliska22 budem na teba myslieť ,šak ešte neviem ako dopadne na tej svadbe ta moja a ešte ako tam docestuje ,šak ju majú ešte len doma...tak radšej nemyslím ,len predychávam... 😒

moka
17. aug 2012

chcem sa vás spýtať na ten Pribináčikový krém. Vyšľahajú sa šľahačky a potom tam tie ostatné ingrediencie len zamiešam, už nešľahám? Aj Creme Ole len prisypem a zamiešam? Idem ho zajtra robiť prvýkrát, tak ho nechcem pokaziť.

vlada111
17. aug 2012

@maya30 jéééj tá je krásna, ja sa chystám tiež na volániky, ale ešte som ich nerobila. Teraz budem robiť svadobnú, tak mi napadlo urobiť ich, ale ešte uvidím. Podarila sa ti krásne 😉

aduskatt
17. aug 2012

@moka presne tak🙂

aduskatt
17. aug 2012

@vlada111 aj ja sa pohravam s myslienkou na volaniky🙂.ale najskor si splnim sen-ciernociernu tortu🙂

cabalkova
17. aug 2012

@lawli A poradis, jak se to vyzkuzuje, prosim?

lawli
17. aug 2012

@cabalkova ...jasne poradím ,šak to nieje tajomstvo...spodné poschodie si normálne potiahnem a potom napichám slámky (brčká) vrchné poschodie si už pred plnením dám na malú podložku z kartónu ,tu si obaľujem do fólie (upratovacia fólia) ,potom to vrchné položím na spodné a tak pokračujem aj s tretím... 😉

cabalkova
17. aug 2012

@lawli DIky, tak to bych mela zvladnout. No jsem na sebe zvedava. Jsem zpanikarila a pro jistotu objednala jeste jednu tu potahovku, kdybych to zkazila...

lawli
17. aug 2012

@cabalkova neboj to dáš...poznám ten pocit pred prvou poschodoukou...ale potom to je už pohodá 🙂

moka
17. aug 2012

@aduskatt dík. Keď si otvoríš obchod v TT, budem Tvoja prvá zákazníčka 🙂

cabalkova
17. aug 2012

@lawli No, bude to prvni poschodovka a k tomu prvni potahovana vubec... pozvali jsme uz tolik lidi, ze jestli se nepovede, tak pomazu na posledni chvili kupovat nekam nahradu. 🙂

mates22
17. aug 2012

@mima131 není to ode mě hezké, ale ráda vidím, že nejen já měla dnes den blbec ☹ ....čokoládové kostičky ke kafi....mňam 😀

lawli
17. aug 2012

@cabalkova budem držať pršteky ...tak dobrú prajem ,mňa ráno tiež jedná malá čaká ,tak aby som potom pri nej nezývala 😀 😀 😀 😀

pristela
17. aug 2012

ked tak nad tym premyslam 😀 oni to na tie potahovky kolko staci na aku tortu pocitaju asi uz potiahnutu tortu, kolko je vahovo na nej potahovej hmoty, ale nerataju kolko je potrebne pre potiahnutie torty 😝

aduskatt
17. aug 2012

@moka uvazujem🙂

lokalistin
17. aug 2012

@maya30 veeelmi pekna

lokalistin
17. aug 2012

@eliska22 vyzera suprovo

lokalistin
17. aug 2012

@lawli tak to je iny trapas

lokalistin
17. aug 2012

@pondelnicka podla mna tato kniha je dobra ma tam recepty aj na cesta plnky aj potahovky aj nejake zakladne rady napr.ako sa robia ruze a ozdoby

lokalistin
17. aug 2012

@pondelnicka podla mna tato kniha je dobra ma tam recepty aj na cesta plnky aj potahovky aj nejake zakladne rady napr.ako sa robia ruze a ozdoby
http://www.google.de/imgres?um=1&hl=de&client=f...

rough
17. aug 2012

Ahojte zienky, v prvom rade musim povedat, ze vas strasne rada citam a este radsej obdivujem vase dielka🙂 priznam sa, ze som potahovanu tortu dosial nenabrala odvahu urobit, hoc mam uz co to odpecene🙂 u nas su zial len sami dospelaci, ktori potahy nelubia, ale co nevidiet bude mat nas hrosik jeden rok, nuz si k jeho prvym narodkam dam darcek a nejaku potahovanu urobim🙂) chcem sa vsak opytat, ako casto peciete torticky pre svoje domace pouzitie? Moj mm uz vyhlasil, ze pri mne bude cochvila ako sud a uz sa mam.krotit s pecenim:/ chapete to? Hlavne, ze ked nie je nic upecene, tak nura v spajzi a hlada keksiky a ine sladkosti...🙂 nefrflu vam chlapi doma? Ja som nastastie nasla "velkoodberatela" v susedovi, tak aspon niekto oceni moju snahu🙂

A ked som uz nabrala odvahu zapojit sa, tak sa opytam,je velky rozdiel v chuti jednotlivych hmot?? viem si vybavit chut praveho i falosneho marcipanu, predpokladam ako chuti mmf, ale aku chut/konzistenciu maju ostatne - k2, smartflex, varena...? Vdaka

aduskatt
17. aug 2012

@rough my sme dnes dojedli tortu, co som robila synovi na meniny........ale vzdy, ked chcem vyskusat nieco nove, tak skor ako to dam zakaznikovi oskusam na nas🙂)takze peciem aj len tak, ku kave a nikto doma nebrble🙂

mrka2
17. aug 2012

@rough kazdemu chuti nieco ine, mne nechutia velmi tie potahovky,ale Pasta dama mi krasne vonia, preto z nej aj robim. raz som mala K2 a mne to strasne prenikavo vonalo za mandlami. ale strasne. 😝 niekto je zase s nou spokojny.. smartflexy su vselijake prichute, teraz mam citronovu a ta je celkom dobra. ale to som len tak oddobla,ze ako to chuti. este som mala aj ceresnovu, cokoladovu, vanilkovu... co ja viem? vsetko mi pride na jedno kopyto 😝 varenu som robila raz a nikdy viac. fuj 😝 no ale to je moj pohlad na potahovky. kazdy ma inu chut. najlepsie su obliate cokoladou 😀

janula.h
17. aug 2012

jedna z nočných a baby aj vám sa tak nechce??

aduskatt
17. aug 2012

@janula.h nechce co? xixi

janula.h
17. aug 2012

@aduskatt tortovať 😝

aduskatt
17. aug 2012

@janula.h a ja by som aj, ale teraz nie je co🙂)