Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
15. okt 2012

Ahojte 🙂 akurát čítam vaše zážitky.. pridávam sa k vám, keď robím tortičky, tak si ruky umývam asi 100x, stále sú vo vode, a papierové utierky? jedna rolka mi je aj málo... všetko ešte pred pečením dezinfikujem, vyupratujem a aj počas pečenia stále poriadky robím... akurát teraz mám depku, som nejaká prechladnutá.. a na štvrtok 2 torty a na sobotu ďalšie 2.. tak sa pretabletkovávam, dopujem, nech som ideálne už zajtra 100% fit.. nemôžem chorá robiť tortu.. a k tej salmole a iným potvrorám - ja ešte aj čertvé vajcia kontrolujem (vodným testom 😀) či sú naozaj čerstvé, či je všetko v porádečku 🙂 a k degustovaniu pokrmov 😀 krémy skúšam na našich tortách (na cudziu by som sa bála robiť na poprvé), teda jedine čistou lyžičkou len raz a potom keď zostane v miske a inak by som vyhodila, tak posuniem k drahému do náručia a on s ňou putuje do obývačky a tam dopapá 😀 ale žiadne oblizovanie variech, prstov, lyžíc, a neviem čoho iného nehrozí u nás... sama si neviem predstaviť že by som jedla tortu (alebo čokoľvek) čo niekto predtým olizoval... 😕

pipka
15. okt 2012

@ajka82 no ja uz to vidim, ze uz len do Vianoc budem musiet vydrzat 😅 ☹ lebo dovtedy sa mi s tym nesce babruskat...leda ze by som si zajtra kupila..ale neviem ake su v cukrarni...ja mam najradsej svoje 😅

jaaaaaj ale taky fajny cajik tu mam a taaak mi ten kolacik k tomu chyyyba 😅 😀 😀

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wera.g
15. okt 2012

a pridávam moje najnovšie 🙂 s dráčikom pre nášho štuplíka k 1 narodeninkám 😉

lamps
15. okt 2012

@pipka Janka, úprimne mi ťa je ľúto - nemať ku čajíčku koláčik je dosť vážne, ale fakt doma nič, tebou žiadané nemám 😀

pipka
15. okt 2012

@lamps ty moja zlataaaa dusicka 😀 😀 aspon ze ma niekto polutuje 😀 😵
pre dnesok som to zahnala zlatymi Opavia kolieskami macanymi v cokolade 😅 ale linecke su linecke...nedaaaa sa nic robit 😀 😝 😀

dm1
15. okt 2012

@wera.g ten dracik je rozkosny 😵

lamps
15. okt 2012

@pipka no ja osobne linecké veľmi nemusím, zato moji Jurkovci sa nimi idú zadrhnúť, ja by som si radšej dala tie Zlaté opavia v čokoláde 😀 😀 a tak sa mi chce spať a sedím a čumím tu do toho monitora

dm1
15. okt 2012

@mimoza13 kraaasna len ta cena uz menej 😝

pipka
15. okt 2012

@wera.g ten dracik je rozkosnyyyy 😵

janula.h
15. okt 2012

@wera.g AJ TAK BUDEM POŽIARNIKOM 😀 supeeeeeeer 🙂

BABY otázočka robili ste niekto postavičky na tortu? na zákazku akú mám dať cenu za krtka?

florentina
15. okt 2012

@ajka82 děkuji moc za info, pomohlo 😉

pipka
15. okt 2012

@lamps poslem ti? 😕 😀 😀
ja ked mam dobry cajik...tak ja hocico ...linecke su suche..ale k cajicku ideaaaalne 😎

wera.g
15. okt 2012

@dm1 jeeeeej ďakujeeeem 😉 hoci mu Tobiasko hlavu hneď odtrhol, bolo mi ľúto ho vyhodiť, tak ho máme vystaveného v obývačke ešte 😀 ale počítam že v najbližších dňoch poputuje... cestou do koša 😀

dm1
15. okt 2012

@lamps pridi ja mam jablkovy kolacik moze byt?

pipka
15. okt 2012

@janula.h ja som zvlast nerobila..ale podla narocnosti..podla mna tak cca 2-3€ ...ci? 😕 😉

lamps
15. okt 2012

@dm1
@pipka dievčence obidve ste na skok, už bežím za vami 😀 😀 😀 😀 ja som mala dnes piecť taký super rýchly jablkový a ani na ten mi nevyšiel čas

janula.h
15. okt 2012

@pipka veď ani ja ☹ vôbec neviem nechcem to prehnať ☹

aduskatt
15. okt 2012

a ja som dnes sladke chutky uspokojila orechovymi slizami🙂

wera.g
15. okt 2012

@pipka
@janula.h jooooooj baby, mooooc vám ďakujeeem 🙂)) hasičská téma je u nás top, keďže drahý je hasič 😀 toto sú moji dvaja chlapi a preto aj ten motív 😉

dm1
15. okt 2012

@janula.h mne sa krtka podarilo predat tusim za 5 eur ale nerada to robim 😝

dm1
15. okt 2012

@wera.g to je krasna foto 😵 . Teraz mi doplo ze to ty si mala taku uzasnu foto miminka v hasickej helme a kukam ze fakt. ta bola bohovska 😵

janula.h
15. okt 2012

@wera.g juj akí rozkošní 🙂
@dm1 mne to tiež nieje moc po chuti ale upýtala ma kámoška pre jej kámošku ☹

pipka
15. okt 2012

@janula.h no videla som teraz v cukrarskych u nas predavat mickeymousa aj vsetky disney postavicky za 2€ a vyzerali celkom pekne 😉 tak len podla toho sudim 😉 normalne som zauvazovala, ze si nakupim...sak to sa mi ani neoplati s tym babrat, ked len pre seba ...teda hlavne ked moj Tomi teraz len na Mickey a minnie fici 😎

wera.g
15. okt 2012

@dm1 ďakujemeee 😉)) hej my sme štuplíka šupli do helmy ako 4 týždňového, krásne nám pózoval, celé fotenie prespal 🙂)

dm1
15. okt 2012

@janula.h no ja som mala tak podobne znama pre svoju kolegynu a som si povedala ze nebudem hadam cudzej babe len tak robit kamoske v pohode ale toto nee tak som nevedela kolko a ptoom ma napadlo ze chcem novu abecedu tak mi kupila znama tu a doniesla. stala 5 eur a obe strany boli spokojne

pipka
15. okt 2012

@wera.g jeeejda ti su rozkosniiiiii 😵 😵 😵 hod aj tu foto v helme, ja som nevidelaaa 😅 😉

dm1
15. okt 2012

@pipka no ja by som to veru za 2 eur pre cudzich nerobila ani nahodou 😝. hmota, farby /na krtka pozehnane/. tiez znama tak kupila ale teda enbol bohvieaky ale nechapem ako im to moze vychadzat. este pri veciach zo silikonky chapem ale pri modelazi by som sa na to radsej vytoto 😝

wera.g
15. okt 2012

Bože baby !!! Práve ma niečo napadlo ! Prosím prosím, ako by ste spravili tortu na kolesách, aby auto bolo vo vzduchu? Drahý bude mať 30.. doteraz som bola presvedčená, že mu upečiem jeho hasičskú prilbu danú na hadici, ale ako tak kukám.. to auto na fotke, to som mu kúpila k nášmu jednému výročiu.. špekuujem či by som to zvládla upiecť 😀

dm1
15. okt 2012

@janula.h skus sa opytat @ajka82 ta robieva aj postavicky tusim castejsie 😉