Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
2. feb 2013

@dadka212 Danka, u nás takto otravoval najprv najstarší, že by chcel sestričku a mal ju. Potom prišiel mladší, že aj on by chcel sestričku, že keď má Jurko sestru aj on chce, aby sa o ňu nemuseli biť a tiež ju má 😀 😀 😀 pozor na to, aby si nedopadla podobne 😀 😀 😀

levandulka3
2. feb 2013

no teda ja vás vôbec nestíham čítať asi budem musieť byť hore celú noc ☹ tak rýchlo pridávam moje tohtotýždňové a idem sa kochať vašimi výtvormi

alexandrakocikova
2. feb 2013

Baby smartflex velvet mandlovy? Aky je? Horsi ako vanilka?

dadka212
2. feb 2013

@lamps noo ja už deti nechcem....moje materinské pudy sú ukojené mám 2 a ešte k tomu párik, čo viac si priať 😀

lamps
2. feb 2013

@dadka212 k tomu už nič 😀 😀 😀

dadka212
2. feb 2013

@levandulka3 nádhernééé 🙂

zuzana92101
2. feb 2013

@mojmacik
@dadka212 babyy, tak sa tam uvidiiime, dame sa na jednu izbu a budeme psychiatrom vypekat 😀 😀 😀

zuzana92101
2. feb 2013

@levandulka3 kraaaaasne torticky aj muffinky 😉

jaannuusskkaa
2. feb 2013

Baby ako novocukrarka by som chcela vediet ako dosiahut krasnu sýtu farbu nemyslim obycajnu zelenu modru ruzovu ale skor tyrkysovo alebo cyklamenovu....taku ktora bije do oci 😎 to sa da special kupit alebo su nejake finty...

lamps
2. feb 2013

@jaannuusskkaa musíš tej farby dať veľmi veľa do hmoty, krásna je Wilton Rose a tyrkysovú a pod. treba skúšať miešať jednotlivé farby na malom množstve hmoty

dadka212
2. feb 2013

@jaannuusskkaa tykysová je wilton teal....ja teda osobne musím skonštatovať, že wilton sú omnoho krajšie farby ako sugarflair....z tej ich ružovej je buď nechutná ružova taká staroružová ale taká škaredá a ked chcem sytu ružovú tak je z toho škaredá červená 😠

jaannuusskkaa
2. feb 2013

@dadka212 heh a este otazka ako namiesam peknu tmavo hnedu da sa to???teraz som robila torticku a dala som polovicu tuby wilton hnedej a mala som ju ako ho...ko 😀

zuzana92101
2. feb 2013

@jaannuusskkaa ja som s wiltonkami spokojna, velmi, a suhlasim s @lamps, ze treba skusat a miesat. Ja som zo zaciatku tiez nevedela, chcela som inu zelenu a nevedela som ako na to, ale potom som dala do zelenej aj zltu a hned to bolo o inom. Jeden vecer som si spravila len miesaci 🙂, dala som kusok hmoty zafarbila a pridavala som rozne ine farby, ze co z toho bude. 😉

luciahromadkova
2. feb 2013

@jaannuusskkaa ja hnedu robim ako cokohmotu zmiesam 200g coko lidl, 4 Pl kukuričný sirup a potom dam do hmoty- smartflex, pridavam bielu az kým nemam hnedu ako chcem, ak potrebujem malo, spravim pol davku a coko so sirupom drzim v chladnicke 😉

luciahromadkova
2. feb 2013

@alexandrakocikova u nas ide skor mandla, ale treba skusit lebo kazdemu chuti nieco ine

levandulka3
2. feb 2013

@prepáč že je to tak neskoro ale dlho som tu nebola http://www.tortysnov.sk/fotopostup/psik-leziaci...

ajka82
3. feb 2013

no tak dufam, ze ma kamoska naposle niekam, ked z nich robim pokusnych kralikov 😅 ale slak ma triafal, ked uz som sa dala na tu coko a karamel 🙄 karamel sa mi nechcel pekne "motat" ani vlasy mi nechceli ist vidlickou, jak odporucaju v jednej knihe, co som dostala na vianoce, tak ja pako som to chytila do ruk a tak robila a prsty si dopalila 😠 😅
prikladam foto pokusu aj ked tam neni ani kuska marcipanu 😉

romy01
3. feb 2013

Ahojte, včera som urobila v predstihu - mali sme výtočie svadby tak som urobila valentínsku

florentina
3. feb 2013

@mojmacik teda, já zaśe obdivuji, že při trojčátkách pečeš dorty, klobouk dolů. Děcka musela mít velkou radost...vše nejlepší!

mojmacik
3. feb 2013

@florentina no boli to ich oblubene zvieratka Adelka je blazon do zajkov,Hanka kacicky a ost. hydina 🙂 a Kubko ma celu postel povykladanu s mackami aj mojkacikov maju zajka,sliepocku(hanka ju vsak vola kacicka) a macka...Adelka mi povedala: Mama ty si klamala,ved vies urobit zajacika 🙂 ...lebo na nete obzerali torty,no a same "taku mamiiii nam urobis".....princezny,auta...3D...no to u mna nehrozi...potrebovala by som to vidiet na vlastne oci..ja som total amater,peciem len pre moje decka + nejake 3-4 co som ako darcek dala......

florentina
3. feb 2013

@levandulka3 všechno krásné, ale ty mufinky jsou opravdu perfektní!

mojmacik
3. feb 2013

@lamps ked som sa vecer spytala ze preco sa predvadzali,ked mi slubili,ze budu slusni,tak mi Hanka povedala,ze ona povedala,ze Adela a Kubo sa maju slusne spravat ...a tak som pochopila,preco Hanka najviac vyvadzala 🙂

katulkaaaaaa
3. feb 2013

ahojte moje vikendovky

janula.h
3. feb 2013

moja nočná víkendovka 🙂

dadka212
3. feb 2013

ahojte moje dalšie...ach ešte jednu ale tú berú až večer tak to dnes zbúcham, je jednoduchá len s piškotami okolo a hore čokoláda 🙂

jakelina
3. feb 2013

@lamps ano máme stejně staré kluky, náš Matyáš měl 12 let 17. ledna. 😉

lamps
3. feb 2013

@jakelina Jurko mal 12 rokov 19-toho januára 😅

lamps
3. feb 2013

@mojmacik 😀 😀 😀 tak oni majú medzi sebou svoje dohody a pravidlá 😀 😀 😀

janula.h
3. feb 2013

@dadka212 Ty si super žena!!!! koľko bežne vyprodukuješ týždenne?? si NO.1 !!

florentina
3. feb 2013

@jakelina tak včera jsme tu řešily ten tingelt a dnes jsem odevzdávla maličkej dortík za 600 a dostala jsem 1000. No bylo to pro velmi dobrou kamarádku, tak jsem jí dala slevu a ráda! a ona takhle. Nevyzvedávala si to ona, tak jsem se tu neúspěšně hádala 10minut s jejím manželem. Kdyby to byl někdo cizí, tak poděkuji a neřeknu ani slovo, ale takhle je mi to hrozně trapné. Jako strašně milé je to od ní, ale copak si to můžu nechat.....tak jak se říká, člověk by měl být opatrný na to co si přeje, někdy se mu to může splnit a pak stejně neví co s tím 😅