Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
23. feb 2013

@mysiatkoo nádherné kytičky...jsi šikulka.

levandulka3
23. feb 2013

@florentina škoda že tu nie je tlieskajúci smajlík 😝 krásne si to všetko vystihla nikdy ma nenapadlo takto nad tým rozmýšľať

alexandrakocikova
23. feb 2013

@mysiatkoo prosim ta kde najdem tie kurzy? Hladam na nete a nic nemozem najst.popripade nevies kedy bude zase taky kurz? Ja by som tiez chcela na tie kvietky

79zuzana
23. feb 2013

@florentina musim povedat, ze s tebou absolutne suhlasim. Ja tiez nedavam ceny za kilo ale vypocitam naklady a podla obtiaznosti torty si pridam za svoju pracu. Ved je ina praca vytlacit motylikov na tortu alebo modelovat nieco. A celkovo, ked mi volaju zakaznici chcu vediet kolko budu platit. Ja osobne by som neobjednala tortu alebo nieco ak neviem kolko ma to bude stat vopred. Vela ludi ani nema predstavu o hmotnosti torty. A aspon nemusim stresovat ze ked presvihnem vahu, tak by som mala pytat viac.

danielalibiakova
23. feb 2013

@jakelina ahoj ten traktor je úžasný môžem poprosiť poslať postup podľa ktorého si to robila, moc ďakujem. ahoj
🙂

lamps
23. feb 2013

@tinuliatko obrázok nalepíš Modecorgelom alebo medom. Treba potrieť v tenkej vrstve marcipán, potom prilepiť obrázok a ten znovu potrieť gelom ale len veľmi jemnučko

vlada111
23. feb 2013

@halienka krásna tortička, ja som tiež robila vtáčiky, len je torta stále vo foťáku, musím to už stiahnuť 😒

halienka
23. feb 2013

@vlada111 ďakujem moc 🙂 tak už sa teším aj na tvoju, rada sa inšpirujem 🙂

levandulka3
23. feb 2013

@florentina teda máš to vymakané ale aj tak by ma zaujímalo aké konkrétne ceny tort ti z toho vychádzajú

vlada111
23. feb 2013

@pristela krásne ako vždy 😉

vlada111
23. feb 2013

@ladydia to auto je neskutočné

vlada111
23. feb 2013

@mariann2 krásne všetky

florentina
23. feb 2013

@vlada111 stahuj, stahuj...už se nemůžu dočkat🙂

@levandulka3 děkuji 😉 ...o to mi šlo 😉 !

@79zuzana je pravda, že já to taky nemám v oku, měla bych problém s tím dodržet váhu, ale věřím, že s rostoucím počtem dortíků roste i přesnost váhového odhadu, tak to bych při té ceně za kilo viděla ve finále jako nejmenší problém. Ale je fakt, že mi to takto přijde prostě jednoduší, bez stresu a více odpovídající realitě.

vlada111
23. feb 2013

@mia114 máš ich krásne

vlada111
23. feb 2013

@lamps úžasnéééééééé

florentina
23. feb 2013

@levandulka3 tak to je individuální, ale tak konkrétně jsem psala, ta poslední zahrádka byla za 930.

vlada111
23. feb 2013

@mia114 nebude, neboj. JA som robila punčového aj toho 3D chameleóna a držal 😉 Ja nemám presný recept, len teda robievam trošku iný rozvar ako je zvykom - voda, cukor, lekvár, rum, citr. kôra a šťava, pomarančová kôra a šťava a kocka masla.

lucula73
23. feb 2013

@florentina
@79zuzana kočky a ako si viete ohodnotiť prácu?toto je pre mňa najvačší problém......akože začať na nejjakej sume a potom podľa zložitosti tortičky cenu zvyšovať?len proste toto si určit,tiež som tak zo začiatku robila,ale prišlo mi to dosť prácne,stále prerátavať suroviny a "niečo" prihodiť na tortu.........,tak som tiež začala na kg rátať 😉
Inak kdesi som na TOM čítala,že cena torty = cena surovín x 2....čiže ak 15 eur materiál,tak nejakých 30 eur za tortu ........a veľa krát mi to vyšlo rovnako,ako keby som tortu zvážila a vynásobila cenou za kg 🙂 😕

vlada111
23. feb 2013

@mysiatkoo a ja chcem byť tiež pri tom 🙂

vlada111
23. feb 2013

@florentina no až zajtra. Mužík má mašinu, do ktorej sa nevyznám a ten tuho spí už od piatej 😀 Mal uzávierku v práci, išiel spať ráno o pol šiestej a už o ôsmej bol na nohách 😒 Tak dúfam, že zajtra to bude. Robila som takú jednoduchú na krstiny kamoške.

florentina
23. feb 2013

@lucula73 jo pro mě je to taky největší problém, jsem to i v nějakém příspěvku psala. Mě to tak nějak vychází u běžných dortů 350-450 na patro, ale když je něco složitějšího, pracnějšího či tak, tak více...to už je pak individuální.

Jinak metod, jak se dostat k ceně je určitě víc a to co píšeš, o té ceně surovin x2...to zní zajímavě, to jsem nikdy neslyšela a tak jsem teď zkusila juknout do kalkulací a vychází mě to většinou dost podobně...hm, to mě zaujalo, budu testovat i nadále 😉 A jinak k tomu, že to pak vyjde stejně, tak jsem k tomu taky dospěla, jak jsem psala u některých váhových kategorií mi to vychází úplně stejně přes výpočet, jako přes cenu za kg....ale u těch menších, kterých mám většinu, by to pro mě přes cenu za kg bylo dost nevýhodné.

janula.h
23. feb 2013

no babule idem ja spať konečne dokončená "konská" pre milovníčku koní 🙂 bruuu majte saaaaaaa zajtra dočítam keď upracem navarím a možno aj požehlím a možno nič z toho 😀

levandulka3
23. feb 2013

@dajna11 fantastická

rapunzel1
23. feb 2013

@alexandrakocikova mám dva neďaleko, ale radšej objednávam cez net, lebo v tých obchodoch nikdy nemajú všetko čo potrebujem. Teraz baby objednávali z Čiech a hmoty ich tam vyšli lacnejšie ako tu a keď sa dali viaceré dokopy, tak to bolo dokonca bez poštovného,tuším nad 80 euro. Už som mávala, že keď budú niečo také znovu organizovať, tak nech na mňa myslia 🙂

rapunzel1
23. feb 2013

Baby moje, som vás konečne dočítala, som tu nejak 2 týždne bola len tam jedným okom a teda dočítať poriadne nejakých cca 60 strán, no fajne, ale krásne tortičky ste popridávali. Som pozerala tie naše slovenské torty a zatiaľ z dnešných môj postrech, že samotná jedna šikovná baba, aké ste tu mnohé dokázala krásnu čistú precíznu prácu lepšie ako veľká cukráreň. Dohladené, detajly na tých električkách super, naproti tomu stromčeku... len nechápem, načo také mega torty pre tak málo ľudí, ešte tá 50 kg ako tak, no zanesie sa rodine, do práce... sa stratí, ale taká 100 kg neviem neviem. Ale tie deti v škôlke boli superské, zlatunké. 🙂

pralinka25
23. feb 2013

😀 ja tiez rozmyslam kto tie torty poje lebo vzdy je tam 5 a pol cloveka. ked si to maju platit sami tak je pre 30 ludi aj polkilova moc (tu niekto robil na kostovku kusok vacsiu od masla a stacila celej sirokej rodine 😀 ale ked cvaka iny aj 100 kilova sa minie. uzasne slovenske pocty 😀 kazdopadne aspon do tej telky by to mohli at tak ze nejaka velka oslava alebo tak. ved takto je to take cudne. tie torty budu jest rok vkuse 😀

pralinka25
23. feb 2013

a vsetkym veeeeeeeelmi dakujem za paci sa na moju torticku. ste zlaticka 😵

zuzana92101
24. feb 2013

@alexandrakocikova ja uz len cez internet. Mame tu v jednej dedine obchodik, ale su drahi a oplati sa mi viac nakupit cez eshop. Tiez tam nemaju vsetko...a ked si zratam benzin sem a tam, tak radsej zaplatim postovne a donesu mi to pekne domov.

zuzana92101
24. feb 2013

Prave dokoncene. Cokoladova sa mi zlomila trosku, uz som to ale neriesila, je to pre mojeho ocina, ten mi to prepaci, nabuduce musim trosku hrubsiu ju spravit. A ta prva je pre moju sestru. Dobru noc kocky 😉

woman04
24. feb 2013

@macamac ja režem korpus takým "babkovským"spôsobom ..niťou..vzadu priložím ,z oboch strán idem popri torte ,vpredu prekrížim a ťahám a ono sa rozreže presne 😉 ..pomôže narezať si po obvode,ľahšie niť vkĺzne..