Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
13. mar 2013

@muffinka8 mne tiež popraskala vanilka minule,na rohoch torty,to som ani nefarbila a bola vybratá rovno z kýbla.....
Inak čo som farbila na tmavšiu modrú a zelenú,tak to bol nekonečný príbeh........ale ja som citron nemala,tak to neviem posúdiť 🙂

79zuzana
13. mar 2013

@wera.g ja stale ratam podlozku a krabicu k cene torty. A tu brosnu urcite tiez. Pre istotu ich vopred upozorni, ze ta suma 10 evri nie je tvoj zisk 😎

pipka
13. mar 2013

ajojte babulky...tak moja nočná, mramorový korpus, parížska šlahačka a maliny, iPhone su dva dobošove pláty spojené krémom a obalené hmotou, na tom jedla oplatka 😉

mamina1978
13. mar 2013

@janula.h tu je par ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: INSPIRACII Z INTERNETU::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::, zabradlie je bud z hmoty alebo z drotikov
@pristela ja som robila len obycajnu lodku ,ale @dada2007 robila jednu krasnu jachtu 😉 🙂 Ta prva foto je od nej 😉 🙂
Myslim , ze ta posledna je podobna tej ako si tu ty davala to foto 😉

mrka2
13. mar 2013
mrka2
13. mar 2013

@janula.h no a z tych, co som ti poslala link su super tieto,ale tak to je pre mna iny level, to len sa tak kocham 😅 ale ty isto daaas 😉

mamina1978
13. mar 2013

@mimcak v raffaele je predsa tiez original orech, podla mna sa hodi 😉 A na daleke cesty som posielala pribinacika s malinami do Chorvatska cca 800 - 900 km a raffaelo creme 480 km do Dresdenu . Aj som to tu pisala a podavala hlasenie, videla som aj fotky, torticky vydrzali tvar aj krem vydrzal v pohode jedli este na druhy den po oslave. 😉 🙂

zuzana030
13. mar 2013

ahojte maminky, chcem sa spýtať, či niektorá ste ochotná spraviť (aj za koľko...🙂) minnie postavičku, naša malá chce len takúto tortičku 😀 😀 😀 😀 a ja si vôbec netrúfam modelovať, kúpiť sa nedá čo som googlila a jediné cukrárske potreby nám v meste zrušili,
modelujeme max. ružičky, aj tie nevyzerajú bohvie ako... 😀 😀 😀

dada2007
13. mar 2013

@mamina1978 ježiš žena, si užasná 😵 😵 😵 moja torta v inšpiračke 😅 😅 😅 no a @janula.h ja som dala drôtiky na konci zahnuté do O a tam som potom navliekla normál niť....

cabalkova
13. mar 2013

Holky, muz bude mit padesatiny, musim se nejak vytahnout... vubec nevim, jaky dort spachat, je strojar, konstrukter, nemely byste nejakou inspiraci pro technicky typ??

mamina1978
13. mar 2013

@dada2007 si myslis, ze som si minule robila srandu, ked som ti pisala, ze mam viacere torticky od teba ulozene 😠 😎 😀 😀 😀

mizulienka
13. mar 2013

@zuul Zdeni ja robim klasika, v slahacke uvarim bielu coko, dam vychladit do druheho dna, vyslaham so stuzovacom a pridam mascarpone.

mizulienka
13. mar 2013

baby, prosim vas,kde kupujete mrazene ovocie teraz, ked v lidly ho nemaju? dakujem

janula.h
13. mar 2013

@mrka2 ďakujeeeeeeeeeeem 😵

dada2007
13. mar 2013

@mamina1978 dakujem zlatino.....si fakt milá......ak pôjdem raz do DE, prídem k tebe na kávu 😀 😉

aduskatt
13. mar 2013

@mizulienka v Kauflande

ajka82
13. mar 2013

baby prosim, mate niektora skusenosti s mrazenymi malinami tesco? 😕 su v pohode, ci radsej e e

blcha
13. mar 2013

ahojte babulky tak som skusala vymodelovat tu topanocku ale teda nieje az taka ako som ju chcela neviem ci mam robit novu co poviete? som chora s teplotou inak by som ju urcite este prerobila ale mam to mat v piatok doobeda odovzdat obidve dcery mam tiez chore dnes sme doobeda lietali po doktoroch a to som este nevybavila seba a este s jednou malou na krcne musim ist tak neako nestiham tak poradte mozem ju tam dat aj ked je troska krivolaka 😉 ????
inak je to pre zenu na 30chce to pre nu jej muz ako prekvapko povodne mi poslal fotku takej besnej carakatej torty s masickami strasne zle vypracovanu uplne bolo vidiet ze to bola amaterske hrbolate a pacilo sa mu to tak snad sa mu bude ta topanocka pacit a krabicu pod nu spravim tak farebnu a dam mu tam neake masle aby bol spokojny tak snad to neako dobojujem aj s chorymi detickami a teplotou

jakelina
13. mar 2013

@mizulienka byla jsem včera v Lídlu a měli tam všechno. Maliny, jahody i tu směs. Tak nechápu proč u vás není 😝 😝

blcha
13. mar 2013

@ajka82 ja som si minule nakupila vstko v tesco a boli dobre aj jahody aj maliny aj cucoriedky pekne velke kusy nepomagane a aj dobre 😉

mamina1978
13. mar 2013

@dada2007 berem ta za slovo 😉 😵

mamina1978
13. mar 2013

@blcha samozrejme mozes ju dat, ked si chora a aj deti, tak radsej si straz zdravie ako sa namahat s novym modelovanim. No ak ti mozem este trosku poradit, keby si tu hmotu mala o nieco tensiu rychlejsie to vyschne a je to take jemnejsie potom . A este ja som nechavala kazdu cast topanocky najprv niekolko hodin vyschnut , aby sa mi nedeformovala. Moja topanka trvala 4 dni ,kym som ju dokoncila. Tak skusis nabuduce 😉 🙂
Ale inak je aj ta tvoja peknucka. Urcite sa bude pacit. Moja prva topanka tiez nebola taka jemna ako ta druha. Trening a budes zachvilu aj obuvnicka. Skore uzdravenie prajem a ty to urcite dobojujes 😉 🙂

blcha
13. mar 2013

@mamina1978 vd ja viem chcela som to rycho dat dokopy a este to nebolo poriadne stvrdnute a preto je to take hrbolate ale co uz este aj spicku mam troska krivu to mi tam dobla prstom krpata a uz to neslo opravit no nevadi co uz ideme si pospat teraz a poobeda ficim k doktorovi ja ak zozeniem niekoho k detom 😝

ajka82
13. mar 2013

@blcha lebo teraz som videla maliny ze ma tesco v akcii, neviem ci 1,49 nebola cena 😉

lokalistin
13. mar 2013

@pipka neviem ci uz nieje neskoro,ale ja bezne robim krem puding slahacku a creme ole vanilkovy je super,je pudingovy,je pekne nadychany a tuhy

mirka_aa
13. mar 2013

ahojte ,rozhodla som sa dcerke na narodeniny urobit marcipanovu tortu sama...prosim vas neporadili by ste mi nejaky navrh peknej torty co by som mohla zvladnut sama a bez nejakych specialnych pomocok?myslite ze by som to mohla zvladnut ked som este nikdy nepiekla tortu a nedrzala v ruke macypan? :D no rada by som si to skusila :P mozno ste tu uz nieco o tom pisali,len je tu toho strasne vela aby som to hladala cez 4000 stran 🙂 dakujem

mamina1978
13. mar 2013

@lucula73 ja som robila bez ovocia , tu vianocnu s babätkami.........................
4x korpus bledy a 3 x plnka pribinacik ( coko , vanille, coko ) a vyzeral aj v reze krasne a nebol vobec suchy 🙂

mirka_aa
13. mar 2013

este by som sa chcela opytat...pozerala som si videopostup na potiehnutie torty marcipanom a tam maju na to taky specialny valcek a taky obdlznik na vyhladenie...da sa to niecim nahradit cim by som ten marcipan vyhladila ci to musim kupovat? dakujem 🙂

alexandrakocikova
13. mar 2013

@lokalistin jj:( držím palce, aby si apoň ty to ďakujem počula 😉