Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zsuzsu
14. máj 2013

@teodorie mne to islo dole aj bez toho oleja. aj som ostala prekvapena. Preto som sa tesila a dala som to aj sem aj ked to nie je moc krasne 😀 ja ani neviem s coho sa robi original, ci cokolady alebo len z cesta ja som tam dala nieco ako nutela, len cokoladovu. Tu masu som dala do sacku a vytlacila na papier tie vzory. A dala som to do chladnicky aby troska stvrdla aby som to nerozmazala s cestom.

dada2007
14. máj 2013

@maca77 prvé sú inšpirácie z INTERNETU!!!!!! alebo tu od báb..... potom je tam tá murovaná od @pristela a posledné 4 sú moje

zsuzsu
14. máj 2013

@sisix ja som to robila cokoladovou natierkou nieco ako Nutella len cokoladova.

titulienka
14. máj 2013

Bambulky potrebujem surne zohnat topanku z marcipanu na 15.narodeniny, existuje vobec nejaka stranka kde taketo nieco zozeniem, alebo nejaky kontakt kto to vyraba . Dakujem 🙂

florentina
14. máj 2013

@pristela 😉 jasně, děti jsou vítány. Ale zatím jsi se srazíkem souhlasila jen ty a @jakelina a @eliska22 "laikovala" ten příspěvek, tak nevím, zda to také mohu brát jako souhlas. Tak nevím, zda z toho něco bude...ale samozřejmě můžeme udělat i úzce soukromý večírek🙂...já jsem pro každou špatnost 😉

jakelina
14. máj 2013

@florentina jako ve třech 😀 😀 Ono to léto je sice krásné, ale jezdí se na dovolené a většina maminek nemá hlídání pro děti a hůř se to zvládá nějak organizačně. Vím podle sebe, ale pár by se nás sejít mohlo. 😉 Já bych jela ráda. 😉

janula.h
14. máj 2013

@mamina1978 @ajka82 @muffinka8 @lokalistin ste zlaté babulky 🙂 som trochu sklamaná aj keď neviem čo som čakala tá aj na najkrajšej veci nájde niečo :/ proste krava a ja do plnky dávam iba jeden olé proste neviem čo sa stalo a verte že pre ňu už piecť nebudem 😉
vďaka za rady ste poklady 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
14. máj 2013

@titulienka to je samovyroba, ak si netrufas, tak poprosit nejaku cukrarku tam od vas, ci bude ochotna, lebo posielat to postou odniekial asi nie je dobry napad

mysiatkoo
14. máj 2013

@florentina za spatnosti sa nas tu najde viac ;) pridavam sa k tym, co by radi isli...

dada2007
14. máj 2013

@florentina tiež by som súhlasila s víkendovým stretkom 😵 😵 😵 😵 (to čisto len stretko? alebo aj predvádzanie niečoho? či ako? s deťmi? bez? či? ) ako jasné že som za každú srandu, takže teším už teraz......leeeeeeen......kedy by ste to chceli? 😨 😕 a už sa aj zvažovalo miesto? sorry-nemám to všetko dočítané 😉

dm1
14. máj 2013

@florentina ja som veru vobec nepostrehla prispevok o stretku kde to bolo 😕 . Ja som za aj ked veru s tym letom je to take vselijake mozno by som bola skor za september

janula.h
14. máj 2013

Baby please poraďte nejakú plnku fajnovú chcem robiť tortu Emke aspoň 3 poschpodovú VĎAKAAAAAAAAAAAAAA

dada2007
14. máj 2013

@dm1 @florentina tiež by som bola za september.........aj kvoli letu-deťom, prázdninám, dovolenkám........ale aj tortám...dopredu budeme vedieť prijímať objednávky na piatky..... 😉 a ideál by bol prvý alebo druhý septembrový..... 😉 ked je ešte teplo 😉

muffinka8
14. máj 2013

@janula.h verím, že možno bola aj ideálna tá plnka, ale niekomu nikdy nevyhovieš.

janula.h
14. máj 2013

@muffinka8 mne treba aspoň tri 🙂

titulienka
14. máj 2013

@aduskatt dakujeeem tak budem musiet niekoho vyhladat a DAKUJEM 🙂

dada2007
14. máj 2013

@janula.h rafaelo, mascarpone a ananásová 😅 😉 ale jasné, že každému chutí niečo iné 😉

janula.h
14. máj 2013

@dada2007 miláčik a máš aj recepty? dáš mi do IP? ale sú niekde na nete?

ajka82
14. máj 2013

@janula.h u nas by sla cokoladova, mascarpone a pribinak v kokosovej alebo gastanovej verzii 😉

janula.h
14. máj 2013

@ajka82 PLEASE RECEEEEEEEEPT DIKEEES 🙂 GAšTANOVá MŇAM KOKOSOVááá MŇAM

aduskatt
14. máj 2013

@ajka82 gastanova mnaaaaaaaaaaaaaaaam🙂

aduskatt
14. máj 2013

jo a je novy recpet na muffinky na webe, ak chce niekto🙂

lokalistin
14. máj 2013

@viera6 uz je neskoro ale nabuduce trochu dlhsiu suknu a trosku chudsiu v pase

zsuzsu
14. máj 2013

@aduskatt ja to uz hladam tam od vcera a neviem najst. zasa som blba 😀

aduskatt
14. máj 2013

@zsuzsu www.mnamuela.sk, sekcia potreby na pečenie a tam priamo ked si rozkliknes košíčky na muffinky🙂

nika1985
14. máj 2013

@janula.h ja som robila naposledny coko/jogurtovu a ta bola ze mnam s ovocim ako termix, rafaelo a tretiu parizska. Mozno si nieco vyberies🙂

dada2007
14. máj 2013

@janula.h páči micka....

Ananásový-maslový krém:
Do litra 100% ananásového džúsu primiešame 4 zlaté klasy a uvaríme si z toho puding, normál ako ked varíme s mliekom...potom si vyšlaháme 2xmaslo s cukrom a šup do toho ten ananásový zl.klas.

Rafaelo creme:
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka) a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu.

Mascarpone plnka:
---2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstavim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.

Kávová plnka:
3 dcl mlieka, 2 bal. vanil. cukru (ja nedávam), 4 žĺtky, 2 PL hl. múky, 1 - 2 ČL instantnej kávy - poriadne rozmixovať a uvariť kašu, po vychladnutí vmiešať do 360 g masla vymiešaného s 200 g pr. cukru.

mamcas
14. máj 2013

@mamcas Tak zatial to vyzera, ze torticka je hladsia a nic z nej nevyteka :D moc sa tesim a ked ju dokoncim (az vecer, aj ked je easy) tak ju sem hodim ako moj prvy foto prispevok 🙂 Este raz moc dakujem za pomoc, strasne by som chcela vediet robit take torty ako vy a hlavne byt ochotna byt kvoli tomu v noci hore, lebo inak by som to absolutne nestihala 🙂

mamcas
14. máj 2013

trosku som ten prispevok adresovala sama sebe :D ale patri vsetkym ktori su ochotni pomoct 🙂))

zsuzsu
14. máj 2013

@aduskatt uz to maaaaaaaaaaaaam 😀 😀 , dakujem. urcite vyskusam. 😵