Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
14. máj 2013

@mamcas ruzovoruzove, mne to tam moc splyva tie kvietky, mozno keby boli inej farby 😅 🤐 😕 a sup sem s ruzou ci naozaj nebude lepsie ked uz sa chlapovi pacila 😉 a ked uz inu farbu kvietkou aj bordura dola by mohla byt tej istej

karmenta
14. máj 2013

Holky, díky moc za rady, budu teda objednávat http://www.eshop-olja.cz/objects/product/order.... . Přidá se někdo? Jsem z Břeclavi, v rámci Jihomoravského kraje (celého) mohu zdarma přivést, nebo hodit na nejbližší poštu SR, popř. do Bratislavy osobně přivést 🙂

jakelina
14. máj 2013

@karmenta a nechceš některou rozdělit, víš jako jestli potřebuješ ty tři pásky???

mamcas
14. máj 2013

@ajka82 no aj som rozmyslala, ze by mali byt inej, ale nevedela som akej, som sa bala aby to nebolo moc divoko farebne... myslis ze by sa hodila ina ako ruzova alebo biela? a ruza je uz gula :P mne ked sa nieco nepaci je to hned zneskodnene :P

karmenta
14. máj 2013

@jakelina to jsou jako tři pásky? aha, už to vidím, no tak jasně, mě stačí jeden 🙂

jakelina
14. máj 2013

@karmenta tak pokud bys jeden prodala, tak bych si vzala, jestli bys byla ochotná mi to poslat. Samozřejmě zaplatím poštovné i náklady se zabalením a cestou na poštu. Jsem z Opavy, tak osobně by to nešlo. A kterou vlastně bereš??? Tu co jsi dala odkaz???

jakelina
14. máj 2013

Holky co jste tu krajku rozdělovali, to se dá nějak lehce rozřezat nebo to jsou tři kusy?? Asi se ptám blbě, nikdy jsem to neviděla, jenom jednu takovou velkou co měla na srazu dm1

petkaa28
14. máj 2013

Baby aj ja si prosiiim krajkyy - komu kam mam poslat peniaze?? 🙂) ratajte so mnou prosim 🙂 dakujem

ajka82
14. máj 2013

@mamcas no mna napadla biela, alebo taka slabo kriklavozelena, alebo seda .. tu zelenu teraz neviem rychlo najst na ruzovej pre predstavu

lucula73
14. máj 2013

babyyyyyyyy,aj ja si prosím krajku,ešte jednu............... 😀
včera som vyrábala krajky na sobotnú tortušu a prišla som na to,že ak to urobím hustejšie,dám tam menej vody,tak to die super,lebo minule mi to išlo veľmi zle 🙂

aduskatt
14. máj 2013

uz som aj ja namotana🙂

dada2007
14. máj 2013

@jakelina
@karmenta ak sa nemýlim, tak to sa normál rozreže.......to je všetko na jednom pláte(ako by silikonovom....) a to sa rozreže/rostrihne

nellynka
14. máj 2013

kocky pls, neviete mi napisat konkretny recept na ten krem na cupcakes aj s presnymi davkami a na kolko cupcakes Vam to vyjde. Chcem robit dcerke do skolky lebo maju besiedku. Par chcem ze len potriem vrch a dam z MMF hlavu Mickeyho a Minnie a par klasika krem a na to coko ryzu. Dakovala

mamcas
14. máj 2013

@ajka82 jeeej ake su pekne, hlavne ta prva, ta je velmi zaujimava 🙂 No ale priznam sa, ze prerabat sa mi ju nechce, kedze ju idem dat len dr ako podakovanie. Nechce sa mi to rypat a hlavne keby som zacala, urcite skusim urobit ruzu a to nemozem teraz, lebo bohvie kedy by som sa dostala spat a predsalen vstavam k malemu :P Ale dakujem za tipy, nabuduce budem mudrejsia a budem sa radit dopredu 🙂 a dam sem aj tu ruzu ked ju raz upatlam :P nejaky dobry postup tu je? jaj a da sa robit v pohode aj zo smartflexu velvetu?

dm1
14. máj 2013

@jakelina ta sa to roztihat noznicami

ajka82
14. máj 2013

@mamcas v pohode, nabuduce skusis 😉 no ja napriklad robim figurky a kvety len z velvetu 🙂

bambula1307
14. máj 2013

@nellynka ja som este cupcake nerobila ale na zutube mi prislo toto..je to s mascarpone jahodami..pozri je tam aj napisane kolko toho do toho 😉

https://www.youtube.com/watch?v=mmVdMDHUus0
bambula1307
14. máj 2013

@nellynka davala tam 400g mascarpone 200g pr cukru a 50g nejakeho pretlaku jahodoveho..mozu byt aj mixnute jahody..alebo aj lekvarik.. a nakonci vravela nieco o nutele..takze fantazizi sa medze nekladu 😀 ..kludne mascarpone cukor a nutelu..zalezi na tebe. 😉

karmenta
14. máj 2013

@jakelina ahoj, není problém. Do Opavy bohužel cestu nemám, jen do Ostravy :( http://www.eshop-olja.cz/product/silikonova-for... tuto bych chtěla.

bambula1307
14. máj 2013

inak na tom olja shope som nasla agar..ja pouzivam na slovankocky napr..ale aj ako zele je stabilnejsi ako zelatina a nerozpusta potah
http://www.eshop-olja.cz/product/agar-1-kg-132/
http://www.eshop-olja.cz/product/agar-05-kg-1284/

janula.h
14. máj 2013

@nika1985 vďakaa
@dada2007 ďakovaaaaaaaaaaam krásna víla 🙂

mia1111
14. máj 2013

baby....idem skúsiť zaspať. Zajtra stoj-čo stoj objednávam. Písala som do Dubnice, či nevedia, kedy ju budú mať na sklade, uvidím, čo odpíšu, ak nič pozitívne, tak budem trošku otravovať @bambula1307 😅 , teda jej manžela 😀 . Chcem ju. Asi som sa zbláznila 😅

dada2007
14. máj 2013

@janula.h och.....že víla 😅

janula.h
14. máj 2013

@dada2007 čo?? nepravda??? 🙂 si poklad dikeskaaa

dada2007
14. máj 2013

@janula.h 😵 že dík

mimcak
14. máj 2013

Vy ste nejaké čarodejnice,alebo čo????? Riadne ste ma namotali . Mne ten útek nepomohol rozmýšľam,len nad krajkou. 😝 Aj ja steeeem 😖 😝

mysiatkoo
14. máj 2013

@mia1111 hehe... xvilu clovek odbehne a tolko stran o tom, ze sa stracam 😀 kazdopadne ratam s tym, ze mi po objednavke posles do IP udaje o platbe 😉 ....a nedavno mi niekto na moju uxylku povedal,ze niekto si nakupuje topanky a kabelky a podobne, tak preco by sme si my nedopriali toto? ;)

mysiatkoo
14. máj 2013

jedine z coho mam obavu je, aby potom neboli vsetky moje vytvory na jedno kopyto.....ale s tym uz si hadam nejako poradim(e) 😎

lucka_o
14. máj 2013

babyyyyyy idem robit takuto svadobnu...myslite ze gulky z K2 podrzia??? alebo radsej zo smartflexu??? budem ich asi pichat na spilky alebo co poradite??????? dakujeeeeeeeeeeeeem myslite ze ju mam obalit K2kou a potom pichat gulky ci staci rovno na omaslovanu tortu???

mariann2
14. máj 2013

@lucka_o fú, tak na takúto tortu by som si ja netrúfla, tých guličiek je strašne veľa, budeš potrebovať veľmi veľa poťahovky, myslím, že nenapichnuté ti to tam neudrží a zas ked napichneš špáradlom každú jednu guličku, tak bude tortička celá poprepichovaná, ale to je iba môj názor, uvidíš, čo ti poradia ostatné kočky 😉