Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
27. máj 2013

@wera.g tá malovaná je krásna,aj ja mám podobnu uloženu,myslím že je v modrom a malované magnool,krásne je to....ja by som sa bála že to skazím a potom čo????tiež som po takej pokukávala🙂..

viera6
27. máj 2013

@blcha ja robim telovú na MMF farbami drogerie....trošku hneda,žlta a oranžova...

muffinka8
27. máj 2013

@red_kika nie 🙂 ono to len stvrdne, vyschne, tak sa už potom nemá čo pokaziť 🙂

ikula2
27. máj 2013

@luciahromadkova tiez teraz riesim podnos a rozmyslam ze dam 2x polystyren zlepim, a na vrch dam este bielu kartonovu podlozku. Verim ze to bude stacit. A okolo bielu stuhu aby to vyzeralo pekne. Ten polystyren som kupovla na torty origos.

kmecinka
27. máj 2013

ahojte, pridavam svoje torticky, niektore vydarene, ine menej 😉 som len "rekreacna" cukrarka, a obdivujem vsetky vase krasne vytvory, klobuk dole 🙂

lucka_o
27. máj 2013

@dm1 wazne drahsie??? och tak dakujem, lebo ja zatial stensujem v rikach prstami, ako ruze a dost vidno moje odtlacky 🙂 aj ked to maskujem🙂 dakujem este raz!

pipka
27. máj 2013

@blcha zlta a trolinku ruzovej 😉

ludkas31
27. máj 2013

@sisix ok 🙂

blcha
27. máj 2013

@viera6 tak som to spravila troska ruzova troska hneda troska oranzova dakujeem 😉

janula.h
27. máj 2013

@mizulienka neboj nepokjazí moje torty už išli do Chomutova, Nemecka aj Holandska a boli v pohode určite maslový krém a predtým ju poriadne zachladiť dať do krabice a obaľ to alobalom 😉

zz134
27. máj 2013

@wera.g krasne tortuse! a tie kvietky, no nadhera! prosim ta z akej formicky rbis take velke kvety? Z tej zelenej sady? a tie volaniky na tej jednej torte, tie si ako pls vyrobila? Tie by sa mi hodili ako voda pod moju planovanu archu...
dakujeeeeeem

muffinka8
27. máj 2013

Prosím vás, ako sa znesie maslo a mascarpone ? 😕 v jednej plnke myslím, skúšal niekto? 😅

A ešte by ma zaujímalo, či plnky kde ide Cream Cheese sú vhodné do torty, či to aj stuhne 😕

viera6
27. máj 2013

@blcha ružovu si dala mesto žltej?

wera.g
27. máj 2013

ďakujem veľmi pekne 🙂 ktoré veľké myslíš? ruže robím s klacika guľatou nerezovou vykrajovačkou, magnólie ručne skalpelom vyrezávam, a tie malinké drobné,na to mám takú vykrajovačku od čínana, tú floral sadu používam len zriedka,skoro vôbec 😉 a volániky, vyrežeš si pás, zvlníš kraj, ja vlním na penovej podložke takou paličkou z tej floral sady a len lepíš 😉 @zz134
@dajna11 ďakujeeem 😉 ja som túto robila podľa svojej prvej magnóliovej maľovanej, len som nechcela dávať výrazné kontúry lupeňom, tak som si vygooglila origoš fotky magnólií a podľa toho som tieňovala 🙂)) áááno jasné tú modrú poznám, chcela som pôvodne podľa nej robiť že len jeden konár, ale zdalo sa mi to prázdne, tak som si maľovala kade tade 😀 😀

zoja1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brunila
27. máj 2013

Ahoj cukrařinky,při hledání dortu na biřmování,jsem úplnou náhodou objevila tyhle úžasné stránky a spadla mi čelist údivem.Tak krásné dortíky se málokde vidí.Jsou něžné,nápadité...jedním slovem krásné.Chtěla jsem se zeptat jak děláte ty krásné kalichy na dortech k přijímání nebo biřmování a zatím tu už od rána sedím a kochám se pohledem na tu krásu.Asi toho už dnes moc neudělám 😵 Pokud vám to nebude vadit,budu sem chodit nakukovat a sem tam požádat o radu.
Jmenuji se Fanynka,je mi už dost... 😢 63 let a jsem z Hradčan u Přerova - ČR.To jen abyste věděli kdo sem nakoukl.

A ještě prosím kdybyste mi některá napsali jak na ten kalich.Děkujiiii 🙂

timuss
27. máj 2013

@ajka82
@pipka
@adrika202
ahojte...tak tu je tá moja nešťastná torta s mašľou...nakoniec som ju dala do mikrovlnky aby vyschla a bolo 😉 ešte raz ďakujem za rady 🙂
inak čokoládový korpus s parížskym krémom a banánmi a moje prvé kvetinky a prvá mašľa 😅

blcha
27. máj 2013

@viera6 ja som dala troska ruzovej troska kakaa a troska oranzovej a je to celkom v pohode

blcha
27. máj 2013

@wera.g krasna torta mne sa tie malovene srasne pacia tiez by som to chcela skusit len sa toho bojim tvoje je uzasna ja som zatial malovala na tortu len raz aj to len taky chsicht trollface a ja rada malujem len neviem musim si sama sebe tortu upiect a vyskusat to 😉

gumidekmomo
27. máj 2013

@lussy23 dakujem 🙂)

blcha
27. máj 2013

babulky tak moje uplne prve postavicky su na svete som sa bala toho ze ako sa to podari ci sa budu podobat ale na prvy krat sa celkom podarili len este neveim ako mam vymysliet celu torticku ze co by tak mohli pokazit nemate neake dobre inspiracie??? dakujem

njonja
27. máj 2013

@benjik ahoj:-0 prepac, som teraz na dovolenke, nemam moc pristup k PC, preto odpovedam tak neskoro.
Ano, boreliozu mas cely zivot. Teda, mas ju v sebe a je bud aktivna alebo nie. Vzdy, ked ju kontroluju lekari vidia, v ktorom stadiu sa nachadza. Ak je neaktivna, tak nemusis byt preliecovana. Ak sa zaktivizuje, co je v pripadoch stresu, znizenej imunity a tak, tak sa musi znova preliecit atb.

njonja
27. máj 2013

@zuzka7512 Zuzi, ja som si tiez nikd ynenasla kliesta - teda predtym , ako som ju dostala. Takze predpokladam, ze som ju chytila z kliesta naho psa, ktoremu som ho vyberala..neviem si to inac vysvetlit. Verim, ze sa uz tak dlho preliecujes, niekedy, ak ti hned nezaberu tie spravne atb, to trva dlho a vracia sa to. Mna liecili tiez dake 2 mesiace a odvtedy to len kontrolujeme. Tusim, ze raz som to musela preliecovat. A to ju uz mam dobrych 10 rokov...

njonja
27. máj 2013

@bambula1307 ano, presne tak mi to aj moji lekari vysvetlili. Ze su protilatky v krvi stale - ze ju skratka tam mas. A niekedy, ked su zataze , sa moze znova zaktivovat a vtedy ju treba znova preliecit. Zalezi to od toho, ako ti je a ake su tie vysledky krvi. Ale je to inac v pohode choroba, ak sa dobre podchyti..

pipka
27. máj 2013

@timuss super sa ti podarila 😉

jakelina
27. máj 2013

@wera.g moc krásné, vkusné dorty. Ta malovaná je moje srdeční, moc se mi líbí. 😉

pipka
27. máj 2013

babulky , prosim nemate nejake torty s rybarom? 😕 mam bojovu ulohu 😝 nejake som nasla..ale cim viac mam, tym lepsie 😉 staci mi take, co ste vy robili 😉 dakujeeeem 😉

jakelina
27. máj 2013

@brunila ahoj, určitě nakukuj. Ten kalich si dáš vyschnout do nějaké kulaté misky a až to vytvrdne, tak vyndáš a přilepíš vytvrdnutou nožičku a je to. Dozdobíš nějakými ornamenty nebo otlačíš nějaký křížek, záleží jak to chceš ozdobit.
Když chceš dělat jenom půlku, tak to před usušením přepůlíš a necháš sušit.

horalocka
27. máj 2013

@blcha jeeej, ti su krasni, prave ich idem vyskusat urobit mojmu synovi..chcem sa ta spytat z akej hmoty si ich robila? lebo ja mam nachystane marshmallovs a neviem ako sa mi s tym bude robit... 🙂

helulicek
27. máj 2013

ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu... chystám se na svůj první marcipánový dort a chci se zeptat jaká hmota je nejlepší na potahování dortíku a kterou koupit na postavičky - auta? Dívala jsem se na potahovací hmotu - holandský marcipán nebo pravý marcipán? potřebuju hlavně aby se s ní dobře dělalo 😀 a kupujete i barevný nebo si to barvíte doma samy? nato asi gelové barvičky že?
Díky moc

Jinak tu máte moc hezké dortíky, jste šikulky 🙂