Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulienka1
30. aug 2011

Ahojte ,môžte mi poradiť ako si vyrobim sama doma kvety a čo k tomu.?Nejaku dobru stranku.Dakujem.

janulienka1
30. aug 2011

@atiatko Prosím ,to je nejaka forma na to zakončenie dole ?, vyzera to ako mušličky .Ja mám iba perly.

dadka212
30. aug 2011

@janulienka1 to je kostica

ikula2
30. aug 2011

Prosim vas dievcata co ste z CR kolko u vas stoji cukor krystal? Mame cestu a neviem ci si mam kupit v CR ci sa to oplati. Dakujem

jakelina
30. aug 2011

@ikula2 když je v akci, tak kolem 20 korun.

anibas
30. aug 2011

@ikula2 dobrá otázka 😵 😵 😵 😵 😵

ada9557
30. aug 2011

Ahojte.Potrebudjem poradit.Idem piect tortu srdiečko ale mám len vsadku.Je lepšie upiect klasický korpus a vykrojit alebo môžem vložit tú vsadku v tvare srdca napr.do okruhlej formy a tak piect.Nevyteká to s toho???Dakujem

ikula2
30. aug 2011

@jakelina jejda a nevies kde je teraz v akcii? A aka je bezna cena?

ikula2
30. aug 2011

@ada9557 vsadku do myslis rafik? 😕

steva
30. aug 2011

@ada9557 ja som teraz piekla takto ze som si pod tu vsadku podlozila papier na pecenie a pod to este alobala a ten som zohla okolo torty a nevytieklo mi nic.potom to das na cisty plech.niekde som to tu videla,ale neviem to najst

ikula2
30. aug 2011

@gabika11 jej super aj mna caka angelina 🙂 , ta cokoladova s tycinkami je nadherna 😵 a ten cokotransfer sa ti super vydaril davala si ho najprv a potom tycinky? Mozem ta poprosit ten mandlovy korpus ako robis, iba do piskotoveho cesta zamiesat mandle?

bzucinka2
30. aug 2011

krasne torticky ste porobili , ja cakam na SFF, tak som zvedava ako sa s nim robi 🙂

reruna
30. aug 2011

@ikula2 např. v Lidlu mají cukr krystal nebo krupici běžně kolem těch 20,Kč všude, v Albertu taky, totéž Tesco, jinak v malých obchodech to bývá tak 25-30,-Kč. V Lidlu mají i korunní mletý cukr za 20,-Kč.

ikula2
30. aug 2011

@reruna velmi dakujem idem prepocitat 🙂

mizulienka
30. aug 2011

baby nemate nejaku dobru osvedcenu cokoladovu plnku...okrem parizaku ten mam recept...
dnes mi volala zakaznicka, ze tu svadobnu, co som mala, iba malu okruhlu, ze chcu velku poschodovu, lebo ze pani, co si u nej dali robit, ze poprela, ze chceli aj tortu, ze len zakusky...akoze vobec neviem, aku urobim 😒

mizulienka
30. aug 2011

@lusil2005 myslis, ze tu bielu s mascarpone, co si robila, zeby sa mohla urobit ale s tmavou coko?

jakelina
30. aug 2011

@ikula2 já jsem kupovala tady ten http://www.zelenina-online.cz/cukr-krupice-1-kg... asi před dvěma týdny v Globusu za 19,90 ale to už teď v akci není a co přišly nové letáky, tak jsem se dívala a je tam jenom cukr moučka za 15,90 v Kauflandu. Zdá se mi, že ty ceny jdou teď nahoru, asi bude cukr drahý.

jakelina
30. aug 2011

Fotka dortu v lednici, ještě štěstí, že už je půlka pryč, neměla jsem kam dát ostatní věci a dvě fotky se mnou. Jenom se omlouvám za to skladiště za mnou na pultu v kuchyni. V pátek odjíždíme na dovolenou, tak to tam postupně skládám, protože to je jediné místo, kam malý nedosáhne a neroztahuje mi to.

mizulienka
30. aug 2011

@jakelina velmi ti to pristane s tortou, je nadherna, krasna 🙂 a ty vyzeras ako mladica 🙂

ada9557
30. aug 2011

@steva Dakujem 🙂
@ikula2 áno. 😅

jakelina
30. aug 2011

@mizulienka jejda, děkuju za pochvalu.
@ikula2 dnes mi manžel přinesl cukr z Tesca za 19.90.

vladka1
30. aug 2011

@jakelina stává se z tebe velký profík....jsi moc šikovná....a jak mizulienka napsala, že vypadáš jako mladice....tak však myslím, že nám všem je tady "25" 🙂 Pěkné narozeniny...

gabika11
30. aug 2011

@ikula2 dakujem, ta parizska, je robena tak ze je namazana kremom a nan som dal atrubikcy a potom som si vystrihla podla toho otvoru predlohu na papier na pecenie, a potom som tak vystrihla tu foliu cokotransfer, dala zatuhnut do chadnicky potom vybrala skusila, ci to tam pasuje, popripade este to odstrihla, a potom len tak ulozila na vrch a stiahla foliuj. Na fotke to nevidno, ale sa mi to rozmazalo na dvoch miestach ked som natierala cokoladu, ono to netreba velmi mazat na mieste potom sa to rozpija 😒
Mandlovy korpus robim tak, ze si vymiesam 5 vajecnych bielok, potom zvlast 5 zltok so 100 g krystaloveho cukru, potom do toho zamiesam 100 g drtenych mandli, si ich drtim sama v mixeri, lebo drtene malokedy vidim predavat, a ked som kupila v kauflande Stilla, tak oni maju drtene mandle so supkou a to sa mi dost nepacilo, potom do toho zamiesam 100 g cokolady nastruhanej, tiez v mixeri a nakoniec tam jemne vmiesam vyslahane bielky a dam piect na 150 stupnov v teplovzdusnej rure asi na 25-30 minut. Skusam spajlou, ci je upecene. Vyberiem, necham vychladit a prekrajujem, len nie na tenko vlemi lebo je trosku koprus krehky. tak zvyknem piect dvojitu davku v dvoch plechoch... 😉

lucianas
30. aug 2011

ahojky,
obdivuju všechny ty dorty, co jsem zvládla tady prohlédnout.
poradíte nějaký pro syna ke druhým narozeninám? ještě jsem žádný nedělala, tak nějaký lehčí, s popisem pro začátečníka.

jakelina
30. aug 2011

@vladka1 děkuju, já mám 41 a jak se říká, už jedu páté gumy. 😒 Ale co, říkám si, že ty vrásky mám od smíchu 😀 😀

vladka1
30. aug 2011

@jakelina tak to máš "25" po sedmnácté 🙂

janulienka1
30. aug 2011

@dadka212 Dakujem,pozriem.

jakelina
30. aug 2011

@vladka1 😀 😀