Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fukylove
4. jún 2011

a tu je moja prva babika 🙂 a jedina torticka od aprila na zakazku 🙂 sa z tho aj trosku tesim... lebo v marci som ich mala vela a veru mi tie stresy nechybaju 🙂

ikula2
4. jún 2011

@fukylove dufam ze len rosa ale veela vsade, tak som to fukacom prefukala a popretierala suchym stetcom teraz je v chladnicke, zatial je ok no uvidime, dala som aj polystyren do chladnicky a uz sa bojim otvarat 😝 . Ako ono to nastastie nesteka, tak dufam ze nebude ale ked sa dotkem potahovky ako voda, makka 😝 . Nie som ani ja presvedcena ze je to potahovkou mozno aj chladnicka mame samorozmrazovaciu. Asi vsetko naraz aj teplo vonku. Hadam to dobre dopadne a bude sa pacit 🙂

ikula2
4. jún 2011

@fukylove je naaadherna fak vydarena mozes ju aj zo zadu odfotit? Akurat nedavno som rozmyslala nad takou babikou, kolko je z toho torty? Aj sa najedia? 😀

lusil2005
4. jún 2011

@fukylove tak taaaaje rozpravkova!!! nadhera nadhera.

lusil2005
4. jún 2011

@ikula2 mne sa to cokoladove MMF tiez rosi ked to vytiahnem, ale zatial nestieklo 😕 vecer dam vediet ako vydrzala torta par hodin v teple. myslim ze toto bude este citlivejsie, kedze je v tej hmote dost cokolady a ta je na teplo citliva jak fras. ale tak - je to pre rodinu takze z toho az taky stres nemam 😀

fukylove
4. jún 2011

@ikula2 - no - dam ti aj z boku aj zo zadu 😀 co sa tyka roboty - tak najviac bolo s tymi kvetinkami 😀 a dam sem aj na porovnaie co si vybrala zakaznicka... len ta bola cela zdobena kremom a to som jej povedala, ze jej neurobim... a tiez bola cela akasi taka ze uplne ruzova a to sa mi az tak nepacilo 🙂

co sa tyka torty - tak celkom v pohode sa z nej podla mna tak 5ti isto najedia... lebo vlastne vsetko co je pod tym bielym spodkom je jedle... akurat ze ja mam naprd babovkovu formu - je nizka a siroka... tak som musela okrajovat uz naplnenu a do vysky doplnit puncovinou... ale to aj preto, ze mi babiku doniesli az vcera pred obedom... a nevedela som presne vysku...

akme
4. jún 2011

@lawli ahoj prosím ten ruženec si robila perličkovačom ako sním robíš?

daria77
4. jún 2011

Ahoj baby,teraz sem nemám čas moc chodiť,ale musím vám poďakovať...raz som tu čítala,že keď sa sekne plnka nachvíľu ju dať do mikrovlnky a znovu vyšľahať.No ja robím deťúrencom tortu a prvý krát sa mi sekol parížsky krém 😅 ....začala som ho sľahať a pozerám,no skoro ma porazilo ☹ ,ale spomenula som si na vás a vyskúšala..super vyšlo to,ďakujem moc 🙂

daria77
4. jún 2011

Hm,teraz ma napadlo,dala som to nachvíľu do chladničky prituhnúť,keď sa to nebodaj ešte raz sekne (keď to budem chcieť už dávať na tortu),čo s tým vyhodiť alebo ešte raz skusím vyšľahať????Ach jaj,tak toto sa mi fakt ešte nestalo,človek chce urobiť deťom radosť a všetko sa mi to skomplikuje ☹
Moc ,moc ďakujem za odpoveď.

akme
4. jún 2011

@mrka2 tie kvietky na birmovkovej torte s piesikmi sú na drôtiku? Ď. je krásna

ikula2
4. jún 2011

@daria77 no neviem ci ta potesim mne sa to stalo tiez minuly tyzden, ale urobila som novy krem 😝 . Ja som totiz ten seknuty zohriala a uz sa mi nespojil a netuhol.

ikula2
4. jún 2011

@fukylove dakujem 🙂 a kolko mala kg torta? Tu babiku si davala ich? To nebola ta z cukrarenskych potrieb bez noh?

daria77
4. jún 2011

@ikula2 no veď práve,bola som ho pozrieť a zdá sa mi nejaký riedky ☹ ...mňa asi klepne 😢

fukylove
4. jún 2011

@ikula2 - babika bola ich,, si doniesli kupenu.. ale poviem ti ze vacsi smejd som v ruke este nemala... 😒 ani vlasy poriadne nemala,, cista umelina - by som tipla ze niekde z cinaku... takze ta bola aj nohata a nohy mala vo folii a tak bola pichnuta dnu 🙂

@daria77 - nemalo by sa s tym stat nic a malo by to stuhnut... ja ked robim pudingovy krem, tak maslo davam priamo do este horuceho pudingu, rozmiesam a necham stuhnut... tak sa mi maslo nesekne a krasne to stuhne - aj ked prvykrat som fakt neverila 🙂

mrka2
4. jún 2011

@akme ano, na opradenom drotiku. diky 🙂

daria77
4. jún 2011

@fukylove uvidíme,zatiaľ mi ten parížsky netuhne,dúfam,že ho ešte nejako zachránim,lebo obchody sú zatvorené a letieť 10 km do lidla,tak to nemám ako,autíčko mi mm zobral,takže musím niečo z nepodareného parížskeho krému vykúzliť 😒
inak to by som sa bála dávať do horúceho maslo,no vyskúšam,ďakujem za tip 😉

mrka2
4. jún 2011

@ikula2 no tak ja odbornicka vobec nie som,zatial mam za sebou nejakych 35 tort,takze neviem,ale ten MMF drzi celkom dobre aj v lete a aj ten mliecny by mal... 😔

mrka2
4. jún 2011

@fukylove ta je kraaasna!!!! 😵 😵 😵

mrka2
4. jún 2011

@fukylove ahoj, ty robis s klasickou PDT,alebo tou special??? no ja neviem,ale mne sa furt rosi ta PDT... no ja mam aj samorozmrazovaciu chladnicku´,tak mozno je to aj tym??? no neviem veru... ale ja som dala asi aj malo masla pod potah vtedy. 😒

janulkamartinko
4. jún 2011

@daducha Tie su prekrasne 🙂

janulkamartinko
4. jún 2011

@yamahafazer Ta je zlatučka,mozem vediet ako robite to,ze torta vypada byt otvorena a je tam ten macko pu? dufam,ze ma pochopis 🙂

janulkamartinko
4. jún 2011

@yamahafazer ϡakujem moc 🙂

fukylove
4. jún 2011

@mrka2 ja robim s klasickou - pod potah davam iba maslo + cukor + kakao (mne samotne maslo s cukrom nechuti) 🙂 a zatial musim zaklopkat... nerosilo sa mi nic... samorozmrazovaciu chladnicku mam doma aj ja... ale ono ako som pisala - orosit sa moze - ked sa da z chladu do tepla 😉 akurat co idem robit svadobnu, tak na nu pouzijem asi WI, lebo predsa len - svadobna je dlho na vonku....
a este mam otazku - ake mate osvedcene kremy do svadobnych tort?

eliska22
4. jún 2011

@lussy23 ďakujem 🙂

mrka2
4. jún 2011

díevcata, ja mam dnes taku naladu... no o nicom. uz ani piect ma nebavi,normalne rozmyslam,ze s tym seknem ☹ doteraz som piekla pre radost,ale akosi sa mi zacinaju ozyvat ludia,ze ci im neupeciem. a najlepsie je,ked mi posielaju linky na svoje kamosky,ake krasne torty robia,aby som sa priucila,tak mi je z toho 😝 tak nech im upecie ta kamoska,no nie? 😠 ja sa po nikom opicit nebudem, mam svoj vlastny styl! 😀 ale som hrda po tych svojich 30 tich totrtach 😀 😀 😀 🙄

zuzana124
4. jún 2011

Ahojte baby, nestíham zírať koľko nádherných tortičiek tu zase pribudlo, podávala som "páči sa mi" 🙂
Ja som pred pár hodinami dokončila svoju tohtotýždňovú na 1.sv.prijímanie a si pre ňu aj boli a som rada že boli spokojný keďže to ako bude torta vyzerať a čo na nej bude nechali na mňa. 🙂

mrka2
4. jún 2011

@zuzana124 no kto by nebol spokojny s takou krasnou tortou? je perfektna!!!

lawli
4. jún 2011

@akme Ahoj , nie každu guličku som robila zvlášť ,ak sa lepšie prizrieš ,tak uvidíš ,že niesú rovnaké... 😅

eliska22
4. jún 2011

Ahojte, pridávam svoju dnes dokončenú na želanie s činkou 😉