Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
14. okt 2011

@alenv sice neporadim ci malo vody lebo s nou nerobim ale ked modelujes a tak davas si zbytok hmoty do sacku? lebo to treba na vzduchu rychlo schne

alenv
14. okt 2011

@dm1já jsem totiž ted vyválela tu hmotu potáhla dort to šlo ještě dobře, ale ty odřezky co jsem měla hned byly už tuhý.. možná je to normální, nevím, ale musela jsem je zas přihřát, abych do nich namíchala jinou barvu. Ono to možná i trochu dělala, že ta podležka na které to leželo, byla vyndaná z ledničky a tím to ztuhlo asi o dost rychleji.. no uvidím až budu večer modelovat 🙂

dm1
14. okt 2011

@alenv tie odrezky musis vzdy hned schovat do sacku. A ak aj hmota stuhne nevadi staci ta mikrovlnka nachvliku

dajna11
14. okt 2011

@dm1 no odpadol mi spojkový pedál......v pondelok mi odišlo jedno auto a teraz druhé......to zasa bude penez:(

alenv
14. okt 2011

@dm1 no to víš než jsem to udělala😀 tak to ztuhlo.. ale ted vím, že je to normální.. dala jsem do mikrovlny a hned to změklo.

eliska22
14. okt 2011

@mia114 tá je kráááásna 😵 😵 😵 😵 😵

katulkaaaaaa
14. okt 2011

baby som zufala skusala som krem z mascarpone slahacky,malin .....a nedrzi tecie,mam rozmoceni cely korpus,nervy na konci....co s tym????je to pre manzela,ale moc mi zalezi na tom aby bola chutna a pekna zajtra je oslava....dneska je fakt den debill.....a navyse nejde mi spravit masla na tortu nemate nejaky fotopostup?

dm1
14. okt 2011

@katulkaaaaaa a na aku maslu chcies postup?

katulkaaaaaa
14. okt 2011

mam chut slahnut tu tortu celu do kosa,spravit novy korpus a uplne inu plnku---ach 😠

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@dm1 robim balicek akoze stvorec a na to chcu maslu...a absolutne mi to nejde skusala som z mmf aj z smaltflexu

katulkaaaaaa
14. okt 2011

@dm1 myslis keby dam do tej plnky stuzovac ze by som to mohla zachranit?

dm1
14. okt 2011

@katulkaaaaaa to taku tu velku skladanu ze? urob si tie jednodlive slucky na maslicku a vypodloz si to niecim - sacok, kusky molitanu... aby drzala tvar. ked ich budes mat dost tak das na miesto kde ma byt masla kolecko hmoty a lepis na to tie slucky dokola a potom zase navrch. nechaj tam kludne tie vystuze nech to dobre preschne
a stuzovac netusim nemam skusenosti s takou plnkou veru

lussy23
14. okt 2011

@mia114 @dajna11 @yamahafazer @mizulienka @dm1 @katulkaaaaaa @lusil2005 @dada78 @dadka212 - nádherné dielka
@pristela - je to nádhernééééééééééééééééééééééééééé

lussy23
14. okt 2011

@svetielkoand - krásnučké

pristela
14. okt 2011

@dajna11 mne uz šibe, ja trdlo som hladala kde na tej torte mas to pokazene auto 🙄

pristela
14. okt 2011

@katulkaaaaaa Katuš ja som robila presne taku toho scoobyho, daj stuzovace,a lebo ak mas tak od dr.oetkera ta želatina za studena, neviem presny nazov 😖 ale ak nemas skus nahadzat do toho tie stuzovace, alebo tam vmiesaj maslo, s nim by to malo isto stuhnut , len uz to bude ina chut.

zdenallicka
14. okt 2011

Krtek sem, krtek tam, co já jen s ním udělám? 😀

dajna11
14. okt 2011

@pristela dobrééééééééé..raz asi aj takú urobím,lebo behom týždna mi odišli obe autá a muž je do konca mesiaca preč....super

zdenallicka
14. okt 2011

@dm1 Ty postavičky máš úžasné!

zdenallicka
14. okt 2011

A ty podzimní... ááááách.... 😵

dadka212
14. okt 2011

@yamahafazer aj mne prišla a ešte som aj tringelt dostala bola velmi spokojná 😵 že je nádherná a keď bude ešte aj vynikajúca, tak budú objednávať iba odo mňa 😀

dadka212
14. okt 2011

@pristela nom ešte si ma nevidela malovať 😅
@dajna11 tak to je škoda ☹ ja som tiež nejaká osprostená, hladám auto na torte 😝

dajna11
14. okt 2011

@dadka212 no tak som vás poplietla...bože ja ako by som dnes mala piatok 13-teho

dadka212
14. okt 2011

@katulkaaaaaa ja som robila tú plnku tak, že som vyšlahala šlahačku so stužovačmi dala mascarpone...lenže naposledy som mala mascarpone riedke nie tuhé ako som zvyknutá, tak som šlahala a šlahala a bolo to tuhé ako šlak...

dadka212
14. okt 2011

@dajna11 tak hádam to nebude vela peňazí...

dajna11
14. okt 2011

@dadka212 ale bude...pri mojom šťastí veru bude 😠

katy1979
14. okt 2011

@katulkaaaaaa dychaj dievca dychaj. svihni to dole z tej torty nech z toho nemas somlo halusky. krem do chladnicky stuzovac alebo hocico co mas po ruke neboj nic zachranis to. vsetko dobre dopadne.
mne takto raz parizak utekal z torty a a j s tortou.

dadka212
14. okt 2011

@dajna11 no držím palce nech to nie je nejaká pálka...to je desné, ked obidve takto odídu...

katy1979
14. okt 2011

@dajna11 tak si si zarobila to teraz budes vypekat ostosest nech zarobis

janulkamartinko
14. okt 2011

Ahojte,tak pridavam moju jednu skromnu torticku neterke k 2.rocikom
Prekrasne dielka ste popridavali 🙂