Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gumkacka1
29. okt 2011

katy1979 @
pristela @
lucula73 @
vecernicci @
dakujem za rady. Lienka sa mi moc nepodarila, este, ze si ju uz odniesli, aspon sa na nu nemusim pozerat 🙂

gumkacka1
29. okt 2011

mne vobec nejde dat "páči sa mi to" k ziadnej torticke. stale mi to vyhadzuje error bla bla bla. to len mne? uz ma to stve 🙄

mariann2
29. okt 2011

mne ide dať " páči sa...." neviem, ale asi je problém u teba. Baby prvý krát sa mi stalo, že sa mi zgrcol parížsky krém, ma skoro porazilo, 3 smotany a tri čokolády v keli ☹ pridávam ďalšie tri tortičky a ešte jedna ma čaká 🙂

lusil2005
29. okt 2011

Tak som dnes dorobila dalsiu sprintovaciu, rano som len dala piect korpusy, a o stvrtej si ju brali 😀 Teraz sa mozem pustit do dalsich dvoch na zajtra 😒

christie
29. okt 2011

ahojte, tak teda na vas nemam, ale skusobna torta, o mesiac to bude naostro pre deti.. este musim domysliet to ozdobovanie, nechapem, ako to dokazete - fakt obdiv 🙂

mrka2
29. okt 2011

@mariann2 krasne torty, aj mne sa tiez prvykrat zgrcol parizsky,ale zaslahala som tam maslo a sa odgrcol 😀 ale to uz nie je podla mna take dobre,ako bez masla. ale tak zjedla sa 🙂
@lusil2005 zlatunky macko 😵
@gumkacka1 ved linka je super milunka! 🙂

janulkamartinko
29. okt 2011

@yamahafazer Nie platim az pri preberani,nastastie v tomto pripade,sklamali ma :( keby ze tam aspon nedavaju ze tovar maju na sklade...co uz....

broucek2
29. okt 2011

@daria77 klidně si ji ulož. Těší mě, když se někomu dorta líbí.

tamichloe
29. okt 2011

@christie ved je krasna 😵

tamichloe
29. okt 2011

@daria77 je krasna,nečitala som si ani Vaš komentar aa hned som vedela,že je to sova...je krasna

broucek2
29. okt 2011

@daria77 kdyť je to jasná sova. O mé z minulého týdne taky myslím brácha říkal, že je to jak slepice

tamichloe
29. okt 2011

@petusko krasa

tamichloe
29. okt 2011

@adka_praha nadherna

daria77
29. okt 2011

@tamichloe ,@broucek2....díky, ...,keď svokor prišiel do kuchyne,pozerá,pozerá a zahlási: To je krtko,čo vylieza zo zeme,že??? Syn s malým synovcom zase tvrdili,že je to sliepka a keď prišiel otec,tak zaklincoval tým,že je to určite trpaslík....no potešilo ma to 😔 ....ale potom som sa len smiala,že aká som šikovná,môžem vymodelovať akože sovu a potom ju použiť ako krtka,trpaslíka,či sliepku 😀 😀 ,ušetrím si tým prácu 😀

tamichloe
29. okt 2011

@daria77 😀

christie
29. okt 2011

@tamichloe dakujem, no ja ten pocit nemam. pouzila som len vykrajovacky na medovniky, na viac som sa nezmohla 🙂 ale korpus a plnka su super, aj MMF sa mi podarilo, len to dozdobenie... asi kupim hotove nejake a bude to super 🙂

tamichloe
29. okt 2011

@christie prepač ale čo je to MMF,už som to tu viackrat čitala...odkial maš recept na plnku a korpus?a ako si robila marcipán?

dm1
29. okt 2011

juj baby konecne hotovo aj kuchyna upratana 😝

christie
29. okt 2011

@tamichloe Marshmallows fondan je MMF
robila som konkretne podla tohto
http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-fo...
pouzila som ale Haribo, dva sacky, jeden smolkovia (z toho som urobila modru a bielu) a druhy sacok take kvetinky ruzove, zlte a biele, takze som si nachystala naraz 4 farby, nemusela som farbit 🙂 ide to velmi rychlo, urobila som si to v utorok, dala do folie a sacku a dnes len na 30 sekund prihriala v mikrovlnke a super to islo 🙂

Korpus: 4 vajíčka, 300 g hrubej muky, 200 gramov praškoveho a 100 gramov krystaloveho cukru, 100 g pomletych orechov, 10 lyžíc vody a 1/2 bal. kypr. prášku.
vajička a cukor dam to robota, s tym slahacom a slaham 10 minut (neoddelujem zltka a bielka), za caa 2 minuty ako sa to zacne tocit, dam 10 lyzic vlaznej vody...
Ked je to vyslahane, vypnem robot, dam muku, orechy, prask. cukor (to predtym premiesam v miske) a este asi 2 minuty doslaham... Dam do formy. Do rury na 170-180°C na 40 minut cca. Krasne vybehne zo 4 vajec, co je super,lebo vela receptov je az na 10 vajec.. tento fakt vysiel, krasne sa kraja, na tri platy. Je stavnaty.

A plnu som urobila: 3 dcl mlieka s vanilkovym pudingom. necham vychladnut (hned ako sa dovari, posypem cukrom praskovym, aby nevznikla korka). v miske rozmiesam maslo (dala som asi 100 gramov dnes a cukor, to tak od oka)... a este cca 2 dcl mlieka s 250 gramov orechov (to som priviedla do varu, primiesala cukor).. a ked to vychladne, pridala k pudingu a k maslu. Je to jednoduche, chutne.

vlada111
29. okt 2011

@adka_praha ten je krásny, mala si nejaký postup? Ak áno, hodíš mi ho sem?

bzucinka2
29. okt 2011

@vecernicci dakujem idem vyskusat 🙂 ale ulozi ti to len obrazok? mne dava len ulozit stranku ☹ asi som nesuge ☹
@pristela aha tak mi to islo 🙂 dakujem

bzucinka2
29. okt 2011

@dm1 ta ruza je z marcipanu ? ja odpadnem ako ziva 🙂 😨

prettybaby
29. okt 2011

@dadka212 jeeeej tak nerada Vam sem vtrhnem, vsak len s jednym prispevkom, ta torta Radko bola pre mojho synceka, dnes sme oslavovali a musim ju veeeeeelmi poospevovat, nakolko nielen uzasne vyzerala (uz je skoro cela spapana) ale aj nesutocne dobre chutila .)))musim pochvalit pani Danku .-)este raz dakujem a nehnevajte sa, ze som sem vtrhla .)

zuzana124
29. okt 2011

ahojte tak ja pridávam moju poslednú tohtotýždňovú, a idem vás trošku počítať 🙂 Konečne sa mi orosil poťah (MMF) tak som vyskúšala stencils na bok torty 🙂

tamichloe
29. okt 2011

@christie dakujem,ten marcipan z cukrikov,vyzera to zložito,nie je jednoduchši klasicky,cukor,sušn.mlieko...to si robila 1,krat?ten marcipan z cukrikov?

ttterysek
29. okt 2011

ahoj holky, chci dělat cvůj druhý dort a chci vyzkoušet tu hmotu z marshmallow,chci se jen zeptat, jestli je dobrá jen na potahování nebo i na figurky. Díky za rady 😉

lamps
29. okt 2011

@ttterysek ja ju používam aj na poťahovanie, na kvietky a aj na figúrky. Ja som s ňou spokojná 😅

ttterysek
29. okt 2011

@lamps a jak rychle tvrdne a neosychá, když se nechá dýl na vzduchu?jen abych to udělala dobře 😉

dm1
29. okt 2011

@bzucinka2 ano ruza je z hmoty na dratiku 😵

dm1
29. okt 2011

@ttterysek ja tiez pouzivam na vsetko. len ona dost rychlo schne tak treba schovavat zbytky do sacku hned aj ked sa len modeluje