Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
30. okt 2011

@evelin116 neměla bych nic proti, pokud by si ji někdo doma dělal sám pro sebe, ale na zakázku teda ne, jsem docela punťa

evelin116
30. okt 2011

@janulkamartinko no my sme za nu dali dvojnasobok.ano je to iba cukrova povela

janulkamartinko
30. okt 2011

@evelin116 čože? no dotyčna cukrarka si asi veri 🙂 to je moc podla mna....

broucek2
30. okt 2011

@dadka212 to paní dělá fakt krásné dortíky

evelin116
30. okt 2011

@broucek2 no to si myslim aj ja ta pani nam hovorila ze bude stat okolo 20-30€ tak sme si povedali ze dobre ale ona si vypitalo o dost viac.to ma sere najviac.

evelin116
30. okt 2011

@janulkamartinko no aj podla mna taku drahu mi nespravia ani v blave ty kokos.

vecernicci
30. okt 2011

nrkněte, inspirace na to jak dělat stromečky bez formičky http://translate.googleusercontent.com/translat...

broucek2
30. okt 2011

@evelin116 bych jí víc než si řekla původně nedala a asi bych jí i něco řeklak tomu nápisu apod.

vecernicci
30. okt 2011

ono to nefunguje, tak znova 😉 jsou i na stránce před http://www.kuharka.ru/talk/eat/cakes/7428.html?p=4

evelin116
30. okt 2011

@broucek2 to ani nehovorim ze bola uplne ina ako sme chceli. mala byt cela cokoladova a potiahnuta marcipanom.a bola orechova a obycajny krem a vrch bol akoze podla nej marcipan a bola to cukrova poleva. a kraje posipane kokosom a strasne malo potrela kraje take ten kokos bol min.

evelin116
30. okt 2011

@vecernicci ten prvy stromcek sme raz robyli este na praxi

broucek2
30. okt 2011

@evelin116 ty jo a já mám problém si říci za marcipánovou 300,-/kg protože je dělám je pro známé. To řeším, co si mám říci za tu Mašinku ze včera, protože jsme nebyli domluveni na váze a ničem, jen chtěli něco s kolama a navíc mi to bude platit brácha se ženou, takže to vidím na spočítání ceny surovin a nic víc

zlatat
30. okt 2011

@vecernicci
@daducha ďakujem

ja som sa práve dozvedela, že vraj torta, čo som robila ( My little pony ) bola dosť sladká 😕 Robila som parížsku šľahačku, na liter šľahačky 600 g čokolády, bez cukru. Čokoládu som použila tú z lidla tuším má 52% alebo tak nejako ... skrátka furt tak robím a nikto mi ešte nepovedal, že by bola moc sladká, vychvaľujú ju do nebies, a zrazu takáto reakcia... ☹

pristela
30. okt 2011

@ttterysek ono lahat bielky s cukrom je myslene, ze anjskor ich vyslahas na tuho a az potom pridas cukor a zase miesas 😉 nie pridat cukor hned na zaciatku-tak sa bielka v zivote na tuho nevymiesaju, ale ja do nich uz cukor nezamiesavam vobec, davam ho cely do zltkov 😉

@dm1 andelicka budes sa divit ale ziadne drahe umelecke stetce nepouzivam 😀 a to si predstav ze mam aj babulky, ktore maju 3cm tvaricky a treba im namalovat ocka 😀 a ide to, kupis normal stetec aj č.2 to je jedno namocim ho do farby, na podlozke ho tak potocim aby sa mu urobil špic a necham stvrdnut, a takym tvrdym malujem 😉 namocis do farby a ides, je ako tenulinke peru, tak isto s tortickami , len tu namocis trebars do bielka s cukrom abo niecoho jedleho 😉 rozhodne kupovat drahe stetce je volovina!

evelin116
30. okt 2011

@broucek2 mas tu aj fotku?

broucek2
30. okt 2011

@evelin116 to bych asi reklamovala

evelin116
30. okt 2011

@broucek2 vsak tu do fora mozes a potom to mozes vymazat

broucek2
30. okt 2011

tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan... ta zelená příšera :o))) s mašinkou Tomáš. Před výrobou jsem jen zkonzultovala, jestli chtělí mašinku na dráze, že by malému mohla chvíli zůstat mašinka, když se sní dort

ttterysek
30. okt 2011

@evelin116 já bych za něj nedala ani 20euro...snad kdyby neměl ten nápis,ten to podle mě dost kazí 😒 já dala za tento dort 500kč,což je 20euro a měl 5,5kg...a myslím,že to nejde vůbec srovnat,i když je hodně jednoduchý 😉
@pristela jenže já to dělala podle jedné paní z internetu a měla to tam doslova napsaný, vyšlehat cukr s bílky... tak jak by ste to pochopila Vy? 🙂

broucek2
30. okt 2011

@pristela no nějaké trochu lepší štětce si chci koupit. Našla jsem nějakou sadu, co používám, ale začínají jim padat chloupky a s tím se už nedá. To mě těší, že používáš normální štětce.
@zlatat každý má jiné chutě

evelin116
30. okt 2011

@zdenallicka no ta bmw nwma chybu je krasna..dala si mi inspiraciu taku spravim muzickovi to bude mat radost

broucek2
30. okt 2011

juj něco podobného, ale menšího bych si mohla udělat na narozeniny http://www.facebook.com/profile.php?id=10000140...

evelin116
30. okt 2011

@broucek2 uz som na nu natrafila a podla mne je velmi pekna a urcite si sa s nou dobre namakala..si sikula

pristela
30. okt 2011

@ttterysek ono rozhodne nevykat 😀 😀 😀 😀 😀 po po takom vykani sa stale utekam pozerat do zrkadla, a ono ten pohlad ...je to prosto dost stresujuce 😀 😀 😀 takže teší ma, pocuvam niekolko rokov i na Pristela 😀 😀
ja robim stale len tento korpus, aj ako mramorovy, ale aj ako svetly abo cisto kakaovy : http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t... , predtym som roky pouzivala iny, no nikdy mi takto nenarastol, slo don vela vajec a chut taka priemerna

evelin116
30. okt 2011

no pani zeny ste fakt vsetky sikovne mam sa co ucit od vas fakt.mate moj velky obdiv

pristela
30. okt 2011

@broucek2 jeeeemine ta je kraaaaaaaaaaaasna 😵 😵 😵 😵 aaaach
po pravde mam aj drahe stetce - tie som ale podostavala, tie tenke drahe boli super , boli tenunke a take pevnejsie statinky no i tak skoncili ako tie lacne -obalene farbou 😀 tak ted ani neviem ktore to su , mam ich strasne vela 😕 ale mam pak aj take velke jemnunkave, hrubsie, su s nejakeho vlasu, uz nepamatam , tiez som dostala ale určite boli moc drahe bo to je na nich vidiet nieto ešte citit na dotyk, ale pouzivam ich malokedy, jeden z nich pouzivam na oprasovanie cukru z torticiek 😀 aale tiez sem tam pusti vlas a to je skoro novy

pristela
30. okt 2011

@broucek2 inak skoda, ze pri kazdej torticke nema napisane aka hmota , ale neskutocne kraaasne ich ma

katy1979
30. okt 2011

@evelin116 hlavne preco ste sa neozvali ked teta urobila totalne nieco ine ako stre chceli. to nie je mala zmena co urobila vsak ona urobila totalne inu tortu. ani cokolada ani potiahnuta.

ttterysek
30. okt 2011

@pristela tak promiň 🙂 pro příště už budu jen tykat 😉 😀

yamahafazer
30. okt 2011

@evelin116 ako taku tortu by som spravila jedine knam ku kave ,ale nie niekomu na objednavku ved to je hruza 😒 a za take peniaze ja by som ju ani nebrala a nechala by som jej ju a nema album s tortami ?podla coho ste vyberali ci len tak ste povedali aku chcete?