Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
8. nov 2011

@misulenka9 to znie uplne bozsky, ale na 26 minitorticiek budem potrebovat asi tak 7 rolad, a 7x slahat nad parou - by ma porazilo 🤐 ale urcite receptik vyskusam pre nas s nejakou dobrou plnkou!!! dakujem! 😵

lusil2005
8. nov 2011

@akme dakujem!!! 😅
@jakelina to znie ako klasicka piskota... nie? tak ja teda vyskusam tento recept. dakujem!!! 🙂

lussy23
8. nov 2011

@anibas krásne @zdenallicka nádherné mufinky
@vecernicci - krásne srdiečko
@zuzu13 - krásnučké
@mrka2 - nádherné tortičky

petusko
8. nov 2011

@zuzu13 ahooooooj 🙂 krasne torty a Lucinke vsetko najlepsie k dnesnym narodeninaaaaam 😵 😵 😵

dm1
8. nov 2011

@dadka212 zabudla som tu klasicku piskotu - na 1 vajce, 40g pol. muky a 40g pras.cukru, 1 lyzciu vody a potom trosicku prasku do peciva. Do formya 30x30 peciem bud po platoch alebo max. 2 viac som neskusala. zo 7 som mala tusim na 1x prekrojit ale zalezi ake je velke vajce

katy1979
8. nov 2011

kurna baby vy fakt nemate co robit. vsak ja nestiham citat a to nic dokopy nerobim.
ktoze to ma dnes narodky?

zivika
8. nov 2011

Ahojte kocky, chcem vas poprosit o radu 🙂 chcela by som urobit svoju prvu marcipanovu torticku, len ani priblizne netusim, co vsetko na nu potrebujem, co sa pomocok tyka...korpus aj krem problem hadam nebude, ale chcela by som kupit nejaku vybavicku na potiahnutie a vytvorenie nejakych ozdobok...dakujeem 🙂

janulkamartinko
8. nov 2011

@zivika Ak ti mozem poradit tak by to bola urcite zehlicka,kostice a hmota mozno aj na potahovanie aj na ozdoby a potom uz len trebars abecedu a je toho taaaak vela 🙂 zaklad je toto myslim 🙂 nech sa dari

janulkamartinko
8. nov 2011

Aj ja mam k Vam prosbu dnes som dostala objednavku na podkovu a mam dilemu ako ju obalit do marcipanu? ide mi hlavne o vnutornu stranu,je na to nejaky figel? uz teraz mam boja :( dakujem 🙂

zivika
8. nov 2011

@janulkamartinko dakujem za radu 🙂 ved toto, pozerala som nejake stranky a je toho straasne vela, neviem sa z toho vysomarit, najradsej by som kupila vsetko 😀 ja by som chcela potiahnut pravym marcipanom, dufam, ze sa mi to podari...a ozdoby mozem robit tiez z toho praveho marcipanu, alebo z nejakej inej hmoty?

bzucinka2
8. nov 2011

@vecernicci dakujem, samozrejme 🙂
mozes ...

bzucinka2
8. nov 2011

@anibas tak budu korpusy s jablkovo obhorenou prichutou 😀

@dadka212 a co taketo nieco, ta zebrova sa mi velmi velmi paci, tu budem robit na vyrocie nasho sobasa asi , alebo na valentina, ta s cervikom , keby si dozdobila srdieckami a na vrch velke srdiecko s cervickom? 😉 a rozkate srdiecka mam na FB 🙂

vecernicci
8. nov 2011

@adul67 jasně, ty jsou celé z marcipánu a poprášené zlatou barvičkou 😉

bzucinka2
8. nov 2011

@dm1 u nas maju vsetky veci a prave ten stromcek vobec nemaju ☹ a ten som chcela ☹
@miciatko treba ju nechcat najprv pri izbovej teplte a az potom do chladnicky 🙂

miciatko
8. nov 2011

baby este jedna otazka je biela cokolada biela ci zlta??,bo som si kupila bielu,ale teda nie na polevu,ale ze biela cokolada a je zlta asi ma drbne ,este riesit ze biela cokolada je zlta .. .

miciatko
8. nov 2011

@bzucinka2 no tak v tom to bude,este teple som to strcila do chladnicky

vlada111
8. nov 2011

@lukika zlatá si, aj oslávencom sa páčila a vraj chutila famózne, čo ma veľmi potešilo 😉

jakelina
8. nov 2011

@lusil2005 je to taková klasická piškota, zkus jeden pro vás, jestli vám bude chutnat a jestli se ti povede. U nás to dělají i kluci sami, nemusí se to fakt rolovat a vždycky se povedla. Ale třeba zrovna tobě nemusí chutnat. 😒

ellise
8. nov 2011

holky tohle znáte? docela zajímavé
http://www.monacoint.com/eshop/

vlada111
8. nov 2011

@mia1111 ďakujem za pochvalu, si veľmi zlatá. No nebola by som spokojná, keby mal bocian čo len jeden záhyb alebo ryhu 😀

livia76
8. nov 2011

@ellise mňa tam zaujali tie formy s transfermi 2v1 😉 😉

miciatko
8. nov 2011

baby no co ta cokolada je biela cokolada naozaj biela ci zlta???

jakelina
8. nov 2011

@miciatko já myslím, že čím víc tuku tím žlutější

livia76
8. nov 2011

@zivika ja som si pred pár rokmi kúpila ako základ žehličku na marcipán cca 4,- eurá, sadu 6 kostíc cca 3,- eurá, vtedy som len improvizovala a keďže pečiem len pre rodinu, na začiatok stačilo, potom postupne trebárs abecedu, nejaké vykrajovátka na kvietky, ale bez toho sa zaobídeš. Ale pravdou je, že čím mám tých pomôcok viac, ,tým viac ich mať ešte chcem 😀 😀 😀 😀 😀

lukika
8. nov 2011

@bzucinka2 krásne tortičky a tá zebrovaná čo má tie bodky tam čierne to je iba jedlou fixou?

jituskak
8. nov 2011

Dobrý večer, omlouvám se, že vám sem lezu. Mám pár dotazů. Chtěla by\ch konečně zkusit potahovkou koupit, poraˇdte mi, která je nejlepší a kolik tak potřebuju na potáhnutí jednoho dortu cca 26 cm?

lukika
8. nov 2011

@livia76 praavdu máš s tými pomôckami 😀 ja som si tiež myslela že mi stačí taký základ minimálny ale stále by som chcela viac a viac a ja teda pečiem minimálne torty totiž iba pre nás

dajna11
8. nov 2011

@jituskak aoj,každá používa inú,každe iné niečo vyhovuje,na začiatok možno skús lacnejšiu K2 a stačí ti kilo.

lukika
8. nov 2011

@jituskak ak si nechceš robiť sama hmotu tak si kúp smartflex velvet najmenšie je asi 1,5 kg a to potiahneš tortu aj ozdôbky urobíš

jituskak
8. nov 2011

no, koukám na ty ceny a kolem té 100 mi to nepřijde moc. když dělám mléčnej marcipán, je to pracný a dává se tam hodně sušeného mléka, který je taky drahý a ještě cukr.
neznáte toto?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085463&tab=3