Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
9. nov 2011

@alex21 já je mám i srdíčka i hvězdičky tady u nás od vietnamců z 29 korun, ale na takovéhle zdobení mi přijdou malé, největší srdíčko má v nejširší části 1.3 cm a hvězdička to samé, ty menší jsou už fakt malý 😉 0,9 a 0,6 cm

lusil2005
9. nov 2011

tu je ten maskac celkom pekny http://cakecentral.com/gallery/1375122

dm1
9. nov 2011

@lusil2005 ja som na postavicku robila podla tohto http://tortyodmamy.sk/maskace a okolo torty teiz len som to davala na vacsie kusky

mizulienka
9. nov 2011

@lusil2005 Luci ja by som to vzala, ale sme mimo az do 19.11. 😒

zklimekova
9. nov 2011

Dobrý deň dievčence, ešte som Vám tu nič nepísala, hádam sa môžem pridať 🙂..potrebovala by som radu, tortičky som piekla len pre rodinku, a začína sa to meniť..ale aj tak som len začiatočník..potrebujem radu..dastala som zadanie..tanečnica moderných tancov...a nemusí stáť na torte..aj obrázok môže byť..nerobili ste niečo podobné..alebo nevideli ste niečo také?

dm1
9. nov 2011

@jituskak RDI-cko je Ok ale na potahovanie len lebo je dost makke. Na modelovanie isto nie. A tiez v lete by som s nim asi nepotahovala. Ja ho mam skor na pridavanie do MMF ked chcem sytu farbu

stassa
9. nov 2011

ahojky dievčatá. Chcem piecť tortu pre moju dcérku a ona vysí na hello kitty a minnie mouse má 3 roky. Ja skôr by som urobila tú minnie. Mám celkom aj predstavu ako to bude vyzerať ale chcela by som vymodelovať minnie ako sedí so spustenými nôžkami dole korpusom. Niečo menšie napr. 10 cm... kde by som mohla nájsť postup ako sa modeluje? Rada by som ju pripravila už skôr.... Ďakujem všetkým za rady...

dm1
9. nov 2011
vecernicci
9. nov 2011

@zklimekova hele mrkni tady určitě něco vybereš http://www.flickr.com/search/?q=dance cake

stassa
9. nov 2011

@dm1 ďakujem super postup...myslíš že to môžem urobiť aj v týždňovom predstihu?

zklimekova
9. nov 2011

@vecernicci ďakujem 🙂

vecernicci
9. nov 2011

@stassa tady je jedna Minnie, neuděláš ji na stojato, ale posadíš ji 😉 http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...

dm1
9. nov 2011

@stassa jasne kludne 😉

anibas
9. nov 2011

@lusil2005 to už také parády robia na stužkové ???? torty, minitortičky, perníčky 😨 😨 😨 😨 😨

anibas
9. nov 2011

@dajna11 po minuloročnej skúsenosti na Vianoce a Veľkú noc - žiadne tortové objednávky 😒 😒 😠 😠 😠

lusil2005
9. nov 2011

@dm1 hej, aj ja to tak asi urobim. toto sa mi najviac pozdava, ale vacsie. dakujem!

@anibas ale prosim ta - spekuluju jak fras. aj s tou tortou... 3d torta masla - coko plnka s visnami. to je v pohode. ale najprv chceli 26 mini 3D torticiek - masiel. to som povedala ze nie. tak nakoniec 26 normalnych torticiek so susenymi maslami hore, napisanymi menami polevou. to sa tiez este da. ale 15 ludi chce coko plnku, 5 ludi chce mascarpone plnku, a 5 ludi chce nugatovo - orechovu plnku... a dve su bezlepkove. potah si vyziadali marcipan, a nebudem ti vraviet ze kazda z tych bezlepkovych chce inu plnku. som zvedava ako to budem robit pre ne. urcite nebudem dve bezlepkove rolady piect... co mi pripomina... @zlatat ??? si tu? 😅 😀 😀

dm1
9. nov 2011

@lusil2005 a to aj robis tak???? ja by som sa na to vykaslala. Ved aj tak budes musiet urobit vzdy celu davku kremu a co s tymi zbytkami???? Ved to robis z rolady nie? ako urobit rozne plnky do rolady?

lusil2005
9. nov 2011

@dm1 no musim na kazdu plnku upiect zvlast rolady... este netusim ako to urobim, v zivote som rolady nerobila 😒 a si zober ze tato motanica mala byt povodne trojposchodova krasne vyzdobena torta!!! tak som sa potesila ked mi zavolali, a pozri co z toho nakoniec je 😠

anibas
9. nov 2011

@lusil2005 tak ja by som sa na to vys.... akože to je vrchol 😠 😠 nech si kúpia koláč v cukrárni aký chcú a ty ho len potiahni MARCIPÁNOM !!! už sa teším, kedy bude mať moja Beba stužkovú 😅 😅 😅

zklimekova
9. nov 2011

@vecernicci pekná hneď ukladám, len ako tam asi držia tie postavy?

dadka212
9. nov 2011

@lusil2005 teda ty máš nervy 😀 ja by som im povedala, že spravím jednu plnku nech sa dohodnú akú a tie 2 bezlepkové ok ale s rovnakou plnkou 😝
ja robím na 18-teho velkú jahodu na stužkovú a 14malý jahod a 4 lopty k tomu a na december tortu s rybárom a chceli torty ryby, tvarohové, tak to v žiadnom prípade budú tortičky s rybami navrchu, kto by sa s tým kašlal 😀

vecernicci
9. nov 2011

@zklimekova podle mě to mají na párátku nebo na drátku, taky tak dávám co potřebuju, aby stálo, ale musí být postavičky pořádně vyschlé, aby držely 😉

vlada111
9. nov 2011

@ziizii čauko, tu je plnka - 6 dkg hladkej muky, 6 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 400 ml mlieka, po zovreti odstavit....
po vychladnuti spojit s 250g masla, 20 dkg praskoveho cukru, kakaom - ja dávam cukor a kakao podľa chuti, ešte zamiešam do hotového krému vlažnú rozpustenú čokoládu.

vlada111
9. nov 2011

@mizulienka @miciatko ste zlaté kočky 😉

adka_praha
9. nov 2011

ahojte... tak toto vzniklo pre toho svagra... 😅 ale uz som sa fakt nastvala a kaslem na celu cukrikovu hmotu... si nasetrim na nejake vedierko nejakej sikovnej hmoty a basta! pri com vznika otazka pre vas- prosim pekne radu- aka hmota je najlepsia na potahovanie? eventualne z tych lacnejsich- ved sak jasne- nech aj daco privyrobim 😅 ... na modelovanie predpokladam ten smartflex velvet? a na kyticky flower? 😕

dadka212
9. nov 2011

@adka_praha ja používam PDT a som spokojná....

janulkamartinko
9. nov 2011

@zivika poznam to mesacne tam necham velmi vela penazi a stale nemam vsetko co by som chcela 🙂 pravy marcipan sa mi zda by t na ozdoby makky,ja na kvety pouzivam smarflex flower a na postavicky odporucaju white icing ale ja aj postaviocky robim zo SMF....

katy1979
9. nov 2011

@lusil2005 pubertaci vymyslaju? ich stopni nechce este kazdy inu plnku nahodou? jeden menej kremu druhy viacej kremu jeden visne dalsi maliny treti len dzem.