Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
5. jún 2012

@florentina perfektní dort, a že je tak těžký - je docela velký a hodně udělá ta pribináčková plnka, je taky těžší, ovoce, hmota a podle mě hodně váží i ten popelník naplněný a taky ten šálek a krabička.... to může udělat dost... Mě vychází dort kolem 3 kg, když ho dělám do formy 20 cm ze 4 vajec mramorový na 3X prokrojený nebo do formy 26 cm taky ze 4 vajec 2X prokrojený, bez ovoce. Naposledy jsem měla z 8 vajec ve formě 28 cm 3x prokrojený a vážil tak 5 kg

dadka212
5. jún 2012

@luciahromadkova tvaroh používam mäkký bez hrudiek najčastejšie z lidla v kelímku to je tuším nízkotučný a creme olé sypem normálne do tej tvarohovej zmesi ono to je akko stužovač, krásne ti to zhustne 😉

zuziq
5. jún 2012

@daducha taka fialkovo ruzova... daj si do google magenta 😉

janula.h
5. jún 2012

žienkyyyy kvietočkové šikovnice please podľa čoho robíte orchideu? drôty nakúpená aj páska ešte keby čas bol 😝 a ozaj babule inšpirátorky ( @peroli @mimina1978 a iné 🙂 nejakú krásnu tortu s medailou nemáte??? veľký cmuk vám

florentina
5. jún 2012

@dm1 děkuji moc, no na tvé dortíky zatím nemám, ale moc jsi mě potěšila. no já když se nad tím zamyslím, tak ono se to nasčítá, třikrát korpus, jedna vrstva z punčoviny ještě místo korpusu, ovoce, ve vnitř 3x pribiňáčkový krém a na zarovnání a boky 4 másla a je fakt, že na potah a ozdoby padlo 2,5kg marcipánu....příště budu víc šetřit 😉

Holky šikovné, ještě jsem se chtěla zeptat, malujete někdo gelovými barvami? Já si do své domácí výbavičky pořídila hlavně gelové barvy a na barvení hmoty super, ale když jsem dělala ty věci na dort, nechtěla jsem barvit hmotu, abych odhadla množství a nezbývalo mi tu hodně kousků různě obarveného marcipánu a tak jsem to udělala a pak teprve barvila a těmi gelovkami to bylo katastrofální...jako malovat to šlo pěkně, ale vůbec mi to neschlo....několik dní to stále barvilo a tak jsem narychlo pak dělala věci znovu a běžela jsem koupit práškové barvy, naředila vodkou a za pár hodin to bylo krásně suché.

A taky jsem se chtěla zeptat, zda máte nějaký vylepšovák na barvení většího množství potahovky. Jako já to dělám tak klasicky po domácku...namočím párátko do gelovky, napíchám do hmoty a v ruce hnětu a hnětu, až dosáhnu požadované barvy....ale při tom množství potahu to je fakt náročné na ruce i čas, jsem ten marcipán na potah matlala snad třičtvrtě hodiny. Si říkám, že kdo dělá hodně dortů, tak to přece musí jít i nějak jinak ne? Nebo ve velkých cukrárnách to asi taky takhle nedělají.....

dadka212
5. jún 2012

@janula.h ja mám na orchideu vykrajovačku...ale ak nemáš, tak si kúp umelú rozober ju a podla toho vyzrež 😉

janulkamartinko
5. jún 2012

Ahojte babulky mam k vam prsbu mam robit tortu podla tohto obrazka,ako by ste to riesili vy? mam kazdy kusok potiahnut zvlast a potom to poskladat do tvaru sedacky? dakujem za rady 🙂

florentina
5. jún 2012

@daducha moc děkuji 😉

dadka212
5. jún 2012

@florentina tak na malovanie sú najlepšie práškové, gélové ti neuschnú aspoň nie za krátky čas....a velké množstvo hmoty farbím tak od oka, už som urobila cez 200 toriet, takže viem približne odhadnúť kolko farby na aké množstvo....

florentina
5. jún 2012

@reruna děkuji moc...odpovídám postupně a tak než jsem dočetla ten tvůj příspěvek, už jsem napsala podobnou úvahu na téma váha.....máš zase pravdu, jako vždy 😵

janulkamartinko
5. jún 2012

@asfodelka ja mam teraz jednej kočke robit postavičku poslala mi takuto predlohu len či aj tak bude vypadat to neviem 🙂

florentina
5. jún 2012

@dadka212 tak jdu objednat nějakou výbavičku práškových barev....děkuji za rady....a k tomu barvení hmoty....jsem to ani nemyslela tak, jak odhadnout množství barvy na požadovaný odstín, ale zda to lze míchat jinak než ručně, protože to je docela makačka....

dadka212
5. jún 2012

@florentina podla mňa to nejde inak ako ručne, ja to robím len ručne....a práškové ti kludne stačia také tie za pár centov v prášku čo predávajú v potravinách alebo v drogériach 😉

reruna
5. jún 2012

@florentina myslím, že barvení hmoty dělají všichni jako ty - i ve velkých množstvích se to asi jinak dělat nedá, aspoň v tv v těch Báječných dortech to taky dělali ručně

florentina
5. jún 2012

@janulkamartinko no já zatím nemám potřebné zkušenosti komukoli radit, ale já bych to tak udělala - potáhla části zvlášť

florentina
5. jún 2012

@dadka212 @reruna....já si to myslela, sakra 😀 ....to zase ten manžel, do mě pořád hučel, že takhle to dělat nejde, že se mám zeptat zkušených holek na koníkovi, jak to dělají....že mi něco důležitého uniká, když se s tím tak dřu 😅

dadka212
5. jún 2012

@janulkamartinko ja by som to potiahla v celku....tam kde sú tie matrace by som vyrezala v korpuse také "ryhy" ....myslím, že by sa ti to velmi zle robilo každé zvlášť....

simasa
5. jún 2012

@florentina Ty asi robis chybu v tom, ze tu farbu nanasas sparadlom. Ked farbis vela hmoty, urob si do nej priehlbinku a tam rozotri tej farby viac - mozno aj pol mocca lyzicky naraz - tak to zafarbis rychlejsie.

dm1
5. jún 2012

@florentina tak to jasne ked tam mas este vrstvu puncoviny ta je tazka ono to narasta.

dm1
5. jún 2012

@florentina no ja ked chcem sytu farbu tak rovno tam picnem vacsie mnozstvo farby aby som nemusela stale po troskach pridavat. ale je to umorne to farbenie hlavne ked potrebujem velke mnozstvo cervenej alebo ciernej

dm1
5. jún 2012

@florentina presne ako pisu baby viac farby a hotovo je to blbost ze staci za spicku noza isto nie na syte farby ja uz som tolko geloviek minula ze hroza 🤐

florentina
5. jún 2012

@simasa @dm1 tak to příště vyzkouším 😉 , děkuji

janula.h
5. jún 2012

@dadka212 a neviem presne je aj vo flower sade? musím popozerať

mizulienka
5. jún 2012

@dm1 a ostatne babule pouzivate rukavice na farbenie? lebo ja po kazdom farbeni mam ruky ako maliar 😀
je to sranda najma v obchode, ked davam peniaze alebo ked nieco podpisujem 😀 si musia mysliet, ze ako sa ja rada umyvam 😀 😀 😀

dadka212
5. jún 2012

@janula.h ano mala by byť aj tam, ja mám samostatne kúpenú takú ako keby keramickú 😀

dadka212
5. jún 2012

@mizulienka 😀 ja tak isto, konečne sa to zmyje a už je tu víkend 😅 ja som mala len také rukavice aké sú vo farbách na vlasy, chcem ísť do lekárne kúpiť silikonove, ale vždy na to zabudnem 😅

florentina
5. jún 2012

@mizulienka jo, taky jsem pár dní chodila jak prasátko, vůbec to nešlo dolů a šla jsem s tím na sraz po x letech se školou, to byla vizitka 😀 ....tam všichni načančaní a já....

lawli
5. jún 2012

@mizulienka 😀 😀 😀 😀 keď si predstavím svoje ruky po farbení marcipánu ,tak mi je smiešno ,že s takými by som teda nechcela platiť v obchode.... no aby som ti odpovedala na otázku ,nie nepoužívam rukavice...Ale našla som si nato fintu ako ide farba z rúk pekne umyť ...používam tento (viď foto) práškový čistič a nedám naňho dopustiť... 😉