Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
26. sep 2012

@mamina1978 zlato a kde kupujes cukriky u nas maju v edeke stale ale stoja1,99 a tiez kupujem zasoby ked su v penny,aldi alebo v lidli

mamina1978
26. sep 2012

@dada2007 Ja som zastancom toho, ze deti maju ovladat najlepsie jazyk statu ,v ktorom vyrastaju , aby nemali problemy v skolkach a skolach, preto rozpravam s nimi aj doma v po nemecky. No musia ovladat aj rodnu rec svojich korenov, aby sa vedeli dohovorit s najblizsou rodinou a pribuznymi, tak sa ich snazim naucit aj co najlepsie po Slovensky. A u nas su pravidla, ze ked dojdeme na Slovensko ,alebo je niekto u nas zo Slovenska na navsteve, tak sa hovori len po slovensky.
A v Nemecku som uz na stalo 12 a pol roka 😉 😉 🙂

mamina1978
26. sep 2012

@lokalistin ja tie Flintstones tusim v EDEKE ale za 1,49 a v akcii 0,99 😉 🙂 a tie BOO boli tiez za 0,99 😉 tusim penny ???

petaskrdla
26. sep 2012

Obdivuju vaše krásné dortíky a přidávám jeden svůj rychlý pro švagrovou 🙂

pipka
26. sep 2012

@miciatko tato mala za 2,49 je ta na husenicu 😉 na loptu je ta s priemerom 20 cm..teda ak nechces malinku loptu 😉

pipka
26. sep 2012

@mamina1978 si sa tam vydala? ci obaja s muzom ste Slovaci? bo ja mam jednu kamosku v nemecku a ona zaviedla doma, ze jeden den nemcina a jeden den slovencina 😀 aj muza naucila tak po slovensky..on je nemec 😀
ale deti ridny chaos mali ked boli mali, ze v jednej vete si plietli slovencinu a nemcinu aaaaale ja som nastastie rozumela, ked viem nemecky...len dost komicke to bolo na ulici...vsetci pozerali, co to za hatlanina 😀 😀

bobisek
26. sep 2012

Ahojky holky, prosím potřebuji technickou radu. Dělám doma dorty a nebo pro kamarády a jejich kamarády. Ale když jim dávám svůj tác, tak mám problémy ho dostat zpět. Prosím, na čem dáváte dorty vy? Díky 🙂

jakelina
26. sep 2012

@bobisek na kartonu z krabice obalené balícím papírem a celofánem nebo na kupovaných podložkách.

cestovatelkaandrea
26. sep 2012

@vlada111 aj som si myslela, len som nic nevidela v tvojom pase... tak vela sil pri porode. dufam, ze ho budes mat aspon taky rychly ako ja a nech sa coskoro tesis z babatka 😉

bobisek
26. sep 2012

Ty obalené kartony mě napadli, ale bála jsem se toho papíru, že ho dort rozmočí. Celofám je super nápad a nebo ti zafixovat i potravinovou folií. Děkuju moc. Musím si teď pořídit krabice 🙂

nika1985
26. sep 2012

@blcha aj v kauflande maju biele cukriky musis hladat lebo nie v kazdom od Hariba barbecue.

aduskatt
26. sep 2012

@bobisek potravinovou foliou to nebudes mat pekne☹ celofan je krajsi, rovnejsi🙂

dada2007
26. sep 2012

@mamina1978 tak to je super.........myslím si, že je správe rozprávať sa s deťmi aj po slovensky. Čo mám ja sesterku z druhého kolena v Californii....tak ona naučila deti obe reči.....teda....tri.......ona je slovenka, manžel čech a žijú v anglicky hovoriacej krajine. Ona mi hovorila, že ked sú v USA a sú tam SK či CZ rozprávajúci ludia, tak automaticky všetci prechádzajú na danú reč.....aj ked je tu na SK u maminy, teda babky.....tak zase všetci rozprávajú po slovensky....deti občas aj po česky.......je to super, že im rozumieme.... 😉

nika1985
26. sep 2012

@yamahafazer dakuje presne toto som hladala no vsade boli iba nahy. Musim to poslat babe aby si vybrala dik moc

nika1985
26. sep 2012

@bobisek ja to tiez robim sem tam s potr.foliou ale mam tu veliku pevnejsiu nie klasicku kuchynsku s tou to bude vlnit asi.

mamina1978
26. sep 2012

@pipka Vydala som sa. 😉 MM je Nemec ,no rozumie vela po Slovensky len rozprava malo 😒Tak snazi sa ale.... 😉 Maly mal 2 a pol roka, ked sme odisli do Nemecka . Takze moc toho po Slovensky nevedel. No napriek tomu sa super naucil po Slovensky. Len raz za cas sa pomyli. Tak ako priklad, ked sme tyzden na SK, tak spravi v rozhovoroch 2-3 chyby za tyzden. Tak to si myslim , ze je super. Ten druhy rozprava takych 15-20 chyb za tyzden. No myslim si ,ze to obaja zvladaju velmi dobre, som na nich aj pysnaaaa 😵 😵 😵 😵 😉 🙂
A moji dvaja najstarsi od utleho detstva chodili na SK s Papi do obchodu ako tlmocnici.A nakupy boli v pohode. Vzdy doniesli ,co sme potrebovali 😉 🙂

Ale uz staci o sukromi, lebo ma tu baby ukrizuju. Tato tema je o tortickach. Ochhhhhh ja mam korpus v rure...!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

nika1985
26. sep 2012

@mamina1978 to je uplne perfektne ze s nimi takto komunikujes seternica si zobrala dubajcana hovoria po anglicky akoze mi mlady im rozumieme ale ostatne osadenstvo rodiny nie ziju tu na SK jej manzel chodi uz 2roky na sukromne hodiny slovenciny ale je taky tvrdohlavy je okrem ahoj nepovie nic vsetko sa rozpravaju iba oni dvaja aj ked chce nieco povedat babke a tak tak povie zene a ta robi tlmocnicku som zvedava co ich buduce deti.

jper
26. sep 2012

@petkaa28 jsem až z Valašského Meziříčí - to je Morava, díra světa :D Děkuju, kdybych věděla i dodavatele na tyto čísla máme tu prodejnu na dorty a paní se nemůže taky dopátrat, kdo toto dováží. Dívám se ted na ebay, ale v tomto su barbar - neumím s těma zahraničníma stránkama dělat. Nějak to ještě vykoumám - chtěla jsem si ted na neděli péct sobě dort na 30, a chtěla tam ty pěkné čísla, no tak tam nebudou. Stejně nechápu, že jediný český eshop toto nevede.

marci2305
26. sep 2012

@miciatko Pekne namorený súdoček..🙂

mamina1978
26. sep 2012

@jper Tak skus pozriet v kiku maju take platnicky s kamienkami ...strieborne aj zlate....... tak si urob z marcipanu cislo a podavaj tam tie kamienky. Sice to bude nejedla dekoracia , ale aj tie kupene cisla su nejedle 😉 🙂

mamina1978
26. sep 2012

Babyyy prave som zachranovala korpus 😅 😅 😅 😅 este 5 minut a mali by ste tu foto cernoska 😉 😀 😀

janulkamartinko
26. sep 2012

Ahojte,zas Vas idem otravovat o radu,ale teraz ohladne podnosu,myslite ze je to ako plato na grecky stojan? a co znamenaju tie cisla "16" "12" "10" ?? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/plato-kru...

mamina1978
26. sep 2012

@jper Pozri takto krasne to vyriesila @pristela ( 1 a 2 foto) a lusilka (3 foto) 😉 🙂 Mozes dat kamienky alebo aj strieborne gulicky...😉)))

nikulqa
26. sep 2012

zienky robili ste niektora uz cukrovu hmotu?

eliska22
26. sep 2012

@aduskatt palec hore dávam ako si to napísala, presne takto som aj ja začínala 🙂 ešte by som dodala, že ja som mala taký zošit a tam som si písala všetko, korpusy, krémy čo ma zaujali postupy rôzne a tak 😀

dajna11
26. sep 2012

ach jaj jo...prvý krát som odmietla torty....to čo má byť?niekedy nič a potom naraz by chceli neviem čo...to som zasa robot ...mrzí ma to a moc ked musim povedať nie....ale žial nemám 10 rúk 😖

eliska22
26. sep 2012

@mamina1978 vy tam teda máte výber tých cukríkov, závidíííííííííím 😉

dajna11
26. sep 2012

@janulkamartinko to je primer v palcoch 😀 😀 😀 ako vidíš na linku 40cm je ,,16,,

eliska22
26. sep 2012

@dajna11 presne, aj odo mňa chcú teraz všetci naraz, robím tento víkend 6 tortičiek a to som už tiež musela jednu odmietnuť 😝

dajna11
26. sep 2012

@eliska22 ja som mala 5,z toho jednu som včera odovzdala chytro aby som mala miesto v chladničke a teraz mi volali že najprv nesmelo sa pýtala na jednu a potom že 3...no nie.....žial...ale už toto mám o hubu,modelovať postavičky,celú simpsons famíliu 😀