Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
28. máj 2011

ahojte...
no tak som dorobila tortu k birmovke- ale teda predstava moja bola kapanek ina... ked mne sa raz len nedari nejak extra pekne naukladat kvietky... ☹

a este stale som nekukla do slovnika, takze sa opakujem- torty vase su uplne uzasne, prekrasne, ja fakt ziiiraaam... 😵 uprimne v dobrom zavidim vase rucicky... 😵

dm1
28. máj 2011

@jakelina obalila som horalku do hmoty 😉

duplicka
28. máj 2011

@dm1 jej to je dobry napad, aj ja robim buduci tyzden a rozmyslala som,ze z coho vyrobit 😀 😀 😀 😀 , tak snad sa podari

nasla som len take jednoduche biele s knizkou a ruzencekom,len by to chcelo nejaku striebornu alebo zlatu. zvazujem ozdobne strieborne dulicky,len tie asi neprepichnem na ruzencek, lebo su tvrde

jakelina
28. máj 2011

@dm1 ty jsi nápaditá, já jsem právě uvažovala z čeho to děláš, aby to vydrželo do příštího týdne. Kdyby to byl korpus, tak by už byl asi suchý.

dm1
28. máj 2011

@jakelina
@duplicka napad nie je moj na TOM som to citala ze to tak baby robia 😉 . A musis tie gulicky prepichovat? ved to len potom navrch prilep za sebou ved to by malo drzat

mima595
28. máj 2011

ahojte,
nemate niektora ulozene nejake pekne torty na dinokrajinu??? myslim klasicku tortu /nie 3D/ a navrchu nejake dinosaury a sopka!!!! 😀

daducha
28. máj 2011

@dm1 krasne,papagaje su uzasne 😵 .Boli sme na tom v kine a vrelo odporucam, nadherny film, maly by isiel najradsej este raz 😀

daducha
28. máj 2011

@lawli perfektne,krasna,precizna praca 😉

daducha
28. máj 2011

@petusko ,krasne,sumec absolutne super 😵

adrianai
28. máj 2011

ahojte žienky, dnes som urobila manželíkovi tortičku, nieje zďaleka dokonalá, ale na doma stačí 😀 chcem sa ale spýtať, dnes sa mi marcipán nejak trhal, ťažšie sa mi s ním robilo...asi to teplo...a plnka bola parížska šľahačka, ale vrch som potrela pudingovým krémom.....a moja smrť - neviem úplne zarovnať tie "záhyby" keď potiahnem tortu...treba vyvaľkať väčší plát alebo ako? vždy si myslím, že nabudúce to už pôjde, ale nejak stále to isté 😒
aby som nezabudla.....máte tu nááááádherné kúsky, škoda aj zjesť 🙂

cicimotinka
28. máj 2011

...keďže mi ostal MMF zo šmolkového domčeka, urobila som jednu tortičku na zajtrajšie hody k svokrovcom... nie je to neviem čo, ale pre nás ku káve bude stačiť... 😀 😀 😀

tica
28. máj 2011

poraďte kde nakupujete v akych internetovych obchodoch mate možno niejaky obľubený možno pozisťované kde je najlacnejšie a tak ....
chcem si pokupiť niejake vecičky na torty ... naprk. kliešte, žehličku, abecedu, niejake tie mini kvietky atď. Ďakujem za typy

alti
29. máj 2011

Ahojky šikulky! Koukám co jste za ten týden zase stihli a nestačím se divit. Osobně nepochopím jak zvládnete tolik dortíku za týden udělat asi nechodíte spát nebo spíš máte super ručky a ještě ohromně šikovné!!!! 🙂
Chválím, krásné dortíčky jste napekli a souhlasím, že je škoda to jíst! 😀
Já jsem teď dělala dceři k narozeninám 2 dortíky (měli jsme 2 oslavy s rodinkama) a stačilo mi to! S každou se docela dlouho paplám a výsledek není zdaleka takový jaký bych si přála, no nakonec je to jen pro nás a tak mě ani nemrzí, když dortík krájím.
Obě jsem plnila pařížským krémem a dávala i pod potah a bez problémů, jen krém se mi zdál dost sladký.
Tak přeji hodně inspirace a radost z pečení pro příští týden a foťte ať mám co obdivovat!!! 😵

bury
29. máj 2011

@reruna - díky moc 😉

dm1
29. máj 2011

@alti krasne. a robila si ten falosny parizsky co je na TOM? ja davam do neho tiez ovela menej cukru veru

lusil2005
29. máj 2011

ahojte dievcata! vcera sme boli cely den na cestach, a tu znovu pribudlo toooolko nadhery! 😵
vsetky torticky su naaaadherne, nestacim ocit! 😀
ja sa najblizsie chystam dcerke do skolky na MDD nejaku zmajstrovat... ale netusiiiiim ako ju ozdobit pre deturence. musim nieco vyhutat 🤐

alti
29. máj 2011

@dm1 dělala jsem klasiku na 1 šlehačku/100g čokolády na vaření nic jiného jsem nedávala a byla krásně tuhá lepší jak krém. Hodně záleží na čokoládě já dávám nejčastěji 2 šlehačky (31%) a 200g čokoládu na vaření od Orionu je velmi tvrdá. V obchodě zkouším a když je čokoláda tvrdá, že se nedá v prstech stlačit tak ta je ta pravá. 🙂 Cukr nepřidávám. 😉

jakelina
29. máj 2011

@alti svařila jsei šlehačku s čokoládou a druhý den vychlazené šlehala???

janulkamartinko
29. máj 2011

@cicimotinka Katuš tak ta je mila,urcite bude moc chutit a pacit sa

cicimotinka
29. máj 2011

@janulkamartinko dík, Jani, tá modrá farba je brutál, ale nefarbila som ju ja, bola originál z tých šmolkov-haribo... 😀 hi hi... farby by som potrebovala ako soľ... 😠

janulkamartinko
29. máj 2011

@tica Ahoj,ja nedam dopustit na peceniehrou.sk sidlia v dubnici kukni stranku maju tam vsetko... 🙂

janulkamartinko
29. máj 2011

toto je moj vysledok z piatku 🙂 nic moc ale ucime sa... 🙂

alti
29. máj 2011

@jakelina jj svařím šlehačku pomaloučku rozpouštím v ní čokoládu až probublá (vařem) vypnu, nechám zchládnout a dám na noc do lednice, druhý den vyšlehám - jde to pěkně a je pevná jako krém.
@janulkamartinko moc krásné dorty "učím se" myslím, že už umíš mě se zdají dokonalé!!!! 😉

lawli
29. máj 2011

@daducha ďakujem 😉

janulkamartinko
29. máj 2011

@alti jej dakujem 🙂 to ma potesilo

fopardi
29. máj 2011

ahojte chcem sa vas opytať ako robite taku peknu červenu ja aj ked som najskor zafarbila na ružovu a potom davala červenu alebo aj ked som davala len čisto červenu gelovku tak minkdy som nemala červenu ale len nejaku trapnu ružovu to zakaždym malujete alebo ako ?
ja som raz malovala na červeno a nejako mi to mmf potom mokvalo a to mi potom ani nechutilo bolo take blee tak poradte skusenejšie pekarky
a torty mate kraasne jedna krajšia ako druha

a ešte som sa chcela opytať či neviete poradiť nejaky dobry osviežujuci krem dakujem 😉
najlepšie nejaky jogurtovy a pod.

mrka2
29. máj 2011

@janulkamartinko jak nic moc? ved su perfektneee!!!

yamahafazer
29. máj 2011

pozrela som vsetky torticky a nadhera ako vzdy 😵
@reruna je to ta dceka gumova a krem a farba

lencza
29. máj 2011

hezké odpoledne

tedy to je nádhera, fakt vás holky obdivuju, jaký umělecký díla umíte stvořit.......si člověk říká, že je i škoda to jíst 😉 😉

@dm1 já dělala pařížák taky jako alti........a kupuju na to čokoládu 200g v Lidlu nebo v Kaufu, má asi 50% podíl kakaa a já zbožňuju hořkou čokoládu, takže pro mě je pak pařížák absolutní pochoutka, cukr taky nedávám

jakelina
29. máj 2011

@janulkamartinko obě perfektní 😉