Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
12. jan 2012

@bianca na téhle stránce je recept, nesmíš ho mít úplně tuhý, když ho uděláš, musí být takový tróóóšičku měkčí, on ještě v lednici do druhého dne zatuhne, jak vystydne 🙂 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan...
a když pak něco zbyde, tak pořádně zabalím do sáčku a dám do lednice a když chci použít, tak ho dám na chvilku do mikrovlnky a on změkne, pak ho jen propracuju a můžu modelovat, ale bacha, když ho ohřeješ moc, tak strašně pálí, ale ne navrchu, ale uprostřed, jsem si takhle přivodila docela slušný puchýře 😝

vecernicci
12. jan 2012

@bianca kámoška si ho dala kus do mrazáku a když ho vytáhli, tak byl dortík prý výborný 😉 takže bych to až tak nehrotila, jiné je to třeba u masa, je tam hodně vody, ale máslo je skoro samý tuk, tak to podle mě nevadí 🙂

dm1
12. jan 2012

@vecernicci ja si tiez myslim ze sa tomu nic nestane ak to bolo mrazene ale aj tak sa radsej tomu snazim vyhnut ak sa da. Ak by som ale videla ze ho nestihnem spotrebovat tak by slo do mrazaku 😉 . Aj o pudingovych kremoch sa hovori ze sa nesmu mrazit a ludia bezne take torty supnu do mrazaku a nic im nie je

lenocka23
12. jan 2012

@lussy23 obe auta boli pre dievcata.. 😉 😀

huxy
12. jan 2012

je tu niekto z okolia hnuste,rs,lc,kto vyraba marcipanove figurky?

lussy23
12. jan 2012

@larah peknučké ružičky @simasa krásna
@adka_praha krásne

ozaj a môžem byť aj ja v tej skupine na FB?

hotaska
12. jan 2012

Všechny tu zdravím, a prosím o inspiraci 😉 Mám upéct dort - malá kulatá forma, politý čokoládou. Přáním je aby byl vtipný, třeba vtipný nápis nebo postavičky. Dort bude pro dvě holky, obě budou slavit 35 a jsou kamarádky. Bohužel nic víc nevím a nic mně nenapadá ☹

jakelina
12. jan 2012

@hotaska tak si ještě zjisti, co mají rády, třeba nějaký koníček a podobně. Takhle asi nic nevymyslíš.

anibas
12. jan 2012
anibas
12. jan 2012

@hotaska tak ešte raz: www.londoncake.com

anibas
12. jan 2012

@hotaska alebo z tejto stránky sú takéto torty - nejaký predmet - hodinky, rúž, kabelka, taštička, mobil ak vieš vymodelovať 😉

viera6
12. jan 2012

Ahojte šikulky,prosím vas ,robila som platy na košík, mramorový korpus a popraskali mi ako som ich davala z vychladnutého plechu na dosku.Neviete prečo?Recept na mramorový korpus mam od mizulienky.dakujem

mizulienka
12. jan 2012

@viera6 ako ti popraskali? ja robim povacsine mramorovy z bohusovho nastavovaneho piskotu, ale raz som robila aj tento mramorovy a treba s nim velmi opatrne, to je take jemne cesticko.

mamina1978
12. jan 2012

@vecernicci dakujem 🙂 a este som sa zabudla spytat, ze prosim ta v com ten mliecny skladujes v tej chladnicke ?.........v sacku , v plastikovej nadobe , alebo...? 😕

viera6
12. jan 2012

@mizulienka ako som si ho prenašala po celom a každy jeden plat .. mam ten recept 4vajička,220g cukru,1van.cuk.,150ml.oleja,100ml vriacej vody,250g hl.muky,pr.do pečiva,2PL kakaa.Robila som ho už raz do tortovej formy okrúhlej a tam bol v pohode, tak som ho vyskúšala na plech a tam sa mi popraskal.

dadka212
12. jan 2012

@viera6 to nevadí, že sa popraskal, veď dáš krém a ono to stuhne spolu...aj mne niekedy pri prenášaní popraskajú korpusy

jarka_ch
12. jan 2012

ahojte sikulky.cim potahujete torty?myslim ci kupujete hmoty alebo si doma robite?chcem spravit malemu nejaku tortu a neviem ako to mam spravit.dakujem za rady 🙂

dadka212
12. jan 2012

@jarka_ch ja by som určite kúpila 😉 mmf sa nemusí vždy podariť, tak isto mliečny marcipán a len by si mala z toho stres...pozri si smartflex velvet 1,4kg, je super aj na poťahovanie aj na modelovanie, alebo white icing predávajú po 1kg tiež je fajn aj na poťahovanie aj modelovanie...

mizulienka
12. jan 2012

babulky moje surne potrebujemfotopostup na stvorkolku, dakujeeeem 🙂

jakelina
12. jan 2012

@mizulienka nevím přesně co tím myslíš stvorkolku, co to je česky???

bianca
12. jan 2012

@vecernicci vdaka.Ja som robila podobny ako ty ale koli tomu ze tu na SK je sirup nenormalne drahy oproti CR tak som presla ne madovy.Akurat dnes som uvazovala ze skusim uvarit glukozu doma a teraz citam ze ty ju aj pouzivas.Super.Urcite vyskusam

bianca
12. jan 2012

@jakelina čtyřkolka

mizulienka
12. jan 2012

@jakelina ano ctyrkolka 🙂 iba polozit na tortu

dadka212
12. jan 2012

@jakelina čtyřkolka 😉

@mizulienka "postavičku" nemám len 3D štvorkolku...

jarka_ch
12. jan 2012

@dadka212 dakujem,skusim pozriet 🙂

jakelina
12. jan 2012

@mizulienka našla jsem jenom na dortu, jeslti myslíš toto a postup hledám.
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=87507

jakelina
12. jan 2012

@mizulienka tak Dadka už našla, tak nemusím. 😀

mizulienka
12. jan 2012

@dadka212 Dani tak daj prosim aj tu, mozno podla toho sa bude dat...volala mi dobra znama, ze jej bracho potrebuje tortu bud na zajtra vecer alebo sobotu rano a so stvorkolkou..na dortomanii som nasla, ale moc sa mi nepaci.