Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

laluchova
27. apr 2009

díky ...ked taksa spýtam...

beruska2x
27. apr 2009

holky byl tu odkyz na cesky obchod s hmotou a tak.. nevite?? nemuzu to najit 😖

beruska2x
27. apr 2009
kulenka
27. apr 2009

Ahoj holky 🙂

Nakukuju, neda mi to a krapet se přidám, jestli vám to neva 😉

K2, ta potahovací hmota, se nejdřív musí propracovat, je dobré ji trochu podsypat třeba solamylem, ale nepřehnat to, pak se rozválí a přenese na dort. Bacha na to, aby nebyla stará, pak se trhá, to je snad lepší vyhodit 😅

Barvy do Fialy mám, s tou gelovou jsem pracovala, ale spíš mi vyhovují práškové. Přijde mi, že gel trochu změní konzistenci K2, hlavně, pokud chcete sytější barvu ... a musí se to opatrně zpracovávat, já to prostě nalila na tu hmotu a chtěla zapracovat, takže jsem byla oranžová až za ušima 😀

beruska2x
27. apr 2009

aha diky a tenhle obchod se mi zda fajn ne? maji i pekne zbobicky a tak a ceny se mi zdaji v poho..

beruska2x
27. apr 2009

zdobicky..

kulenka
27. apr 2009

Taky tam hodně objednávám 😉 Pak ještě www.propeceni.cz 🙂 Fiala má obchod v Praze a v Brně, jinak doručují na dobírku, doporučuju objednat včas, většinou mu to trvá dýl jak týden ...

beruska2x
27. apr 2009

tenhle mi prijde drahy, alespon ta hmota.. a kolik ji asi spotrebuju na dort a ozdoby??

kulenka
27. apr 2009

http://www.propeceni.cz/vypichovace-vykrajovatk... tak zdobičky mám z propečení.cz 😉 O víkend jsem s nimi zkoušela pracovat 🙂
A taky s tímhle http://www.propeceni.cz/krajec-dortu-strunovy-_... bezva vynález 😎

kulenka
27. apr 2009

Tak já dělala nejvíc 3 patrový, největší patro průměr 26 cm, už si přesně nepamatuju, kolik jsem toho spotřebovala, ale počítej ty dvě kila, po menším to stejně neprodává. Tuším, že jsem spotřebovala necelých 1,5 kg 😅 Táleží i na tloušťce, na kterou to vyválíš ...

kulenka
27. apr 2009

No, když jsem teď dělala dort, průměr 24 cm, stačilo mi necelých půl kg hmoty ...

beruska2x
27. apr 2009

aha.. tam to prodavaji po kile ale muzu to kdyztak zamrazit ze.. tak vezmu 2, diky moc 😉

kulenka
27. apr 2009

Jo jo po kile, já to blbě napsala 🙂 Zamrazit jsem to nezkoušela 😕 Tak přeju hodně úspěchů 🙂

lenkamt
27. apr 2009

Kulenka - ďakujem, takže na malú tortu si odkrojím polovicu a na troche solamylu budem miesiť a vaľkať 😀 dúfam že som to pochopila 😅 s tou farbou to bude sranda, hlavne ak budú pomáhať aj dvojičky 😀
normálne sa teším 😀

kulenka
27. apr 2009

Solamylem si to podsypavám, jako když pracuju s kynutým těstem 🙂 Za chvíli je ta hmota hezky měkká a dá se válet, opět podsypat Solamylem. Někde jsem četla, že lze použí i moučkový cukr, ale přišlo mi, že by ta hmota byla už moc sladká ... Jen opatrně, když to přeženeš, začne se ti ta hmota drolit ...

kulenka
27. apr 2009

Hm, tak s malými pomocníčky to bude fakt legrace, já měla co dělat sama se sebou 😀

beruska2x
27. apr 2009

tak na to bych teda taky nervy nemela, delam cokoliv takoveho kdyz malej vecer spi 😀

laluchova
27. apr 2009

malý má krásny dátum narodenia len tak mimochodom..... 😉

jasumat
27. apr 2009

Ja som K2 aj zamrazila a aj pekne vyhodila. Nejako sa mi to nevidelo. nedalo sa to poriadne premiesiť, stále sa to drolilo. Tak od vtedy nemrazím ☹

beruska2x
27. apr 2009

dekuji laluchova 😉

no ja myslim ze kdyz budu delat 2 patra dortu a nejakou tu figurku tak budou 2kg akorat...

kulenka
27. apr 2009

Aha, tak bezva, že to vím, mrazit nebudu 😕 A hotový potažený dort jste někdo mrazil? 😕

jasumat
27. apr 2009

Nie kulenka- nikdy nestihneme. A to je jedno, či upečiem obyčko 26 cm, alebo poschodový 😀 😀
Ale švagriná mi raz poslala z mrazáku, čo jej zostalo po neterkinej oslave, poťahovali to síce falošným marcipánom, ale zjesť sa to dalo.

kulenka
27. apr 2009

Jasumat tak to máme podobnou zkušenost ... není co mrazit 😀

kulenka
27. apr 2009

Nemáte někdo zkušenost se směsí Alaska Express od Fialy? Já si ji objednala a o víkendu se pokusila to spáchat ... dělala jsem to podle předpisu, ale výsledkem byla lepkavá průsvitná koule, která fakt se šlehačkou rozšlehat nešla 😅 😀 Tak nevím, co jsem dělala špatně ... 😅

acornika
28. apr 2009

laluchová : moc díky za dokaz, mám sice trošku jiný záměr ale aspoň mi to trochu pomohlo jak mám udělat jakoby vzhled krabice, díky 😉

kijonkova.k
28. apr 2009

Ahoj,holky,chtěla bych poradit...Chci upéct manžovi dort k narozeninám(bude to můj 3 dort v životě 😖 ) a chtěla bych nějaký dobrý a hlavně vyzkoušený tmavý(čokoládový) krém.Tak pokud nějaký osvědčený máte,byla bych moc ráda.A taky se chci zeptat,jestli jste některá obarvovala potahovací hmotu z marshmellow kakaem?Já potahovala dort jen jednou(ten druhý,pro dceru k 1.narozkám,je v albu) a myslím,že až na pár dírek,co mi tam vznikly,se celkem povedl.Tak jsem myslela,ža bych ho potáhla i manžovi a to hnědou hmotou.Díky moc za rady 😉

alionuska
28. apr 2009

Kijonkova.k do marschmallow mozes pridat kakao kludne..budes to mat kakaove... 🙂

cessy
28. apr 2009

ahojte...aj ja nabuduce budem robit prifarbenu s kakaom...alioniska bude sa s tym rovnako dobre pracovat??budu sa dat aj kvetinky dobre tvatovat?? 😕

zdenallicka
28. apr 2009

http://archiv.nova.cz/multimedia/rady-ptaka-los...

Tady je tip na hmotu, na ktere muzem trenovat vsechny ty vychytavky a kvetinky a postavicky a taaaaak...😀