Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
23. máj 2012

@pristela a este nieco, ak to nie je vyrobne tajomstvo.....z coho vyrabas tie rozpravkove hlavulienky s nadhernymi ockami 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a mas prosim ta fotku ,kde su cele odfotene?

anibas
23. máj 2012

@pristela jáj - preto nebola ešte včera na FB 😅 😅 😅 😅 idem kuk a uložiť 😉 😉 😉

alenv
23. máj 2012

@dm1 prosím a jak je na FB 😅 kouknu díky

alenv
23. máj 2012

holky a ještě musím říct, že někteří zákazníci jsou na odstřel.. ale min. týden jsem dostala za takový jednoduchý dort 300 Kč dýžko.. 😕 😵 to mě fakt překvapilo

alenv
23. máj 2012

@anibas prosím jak jsi na FB..prý jsi dělalal krásné psa z hmoty 😉

pristela
23. máj 2012

@mamina1978 v tom albume su odfotene aj cele https://www.facebook.com/media/set/?set=a.20785... , sú vyrobene z látky, výpln rúno, úplet , toď vsjo , namalovane textil. farbami- skoro som napisala potravinarskymi 😅 😅 😅
Aj mne paci ten kvietok 😵 aj na tortu ho skusim a asi aj brož urobím 😉

@anibas jo jo , mala som ju zakázanu vložiť 🙄

miciatko
23. máj 2012

@pristela cim si plnila baletkovu torticku??

mariann2
23. máj 2012

@pristela moja , ako si ten kvietoček robila, z hlavy, či som prehliadla fotopostup, hlavne by som potrebovala vedieť základný tvar lupeňov

jemvpm
23. máj 2012

@mamina1978 dakujem velmi pekne...

vinka
23. máj 2012

@anibas tak na taký zabitý postup som čakala.supééééééééééééééééééééééééééééér dakujéééééééééééééééém. 😀

pristela
23. máj 2012

@mariann2 davali tu holky postup : http://www.google.de/imgres?start=193&um=1&hl=d...

@miciatko pribináčikova plnka- čoko korpus, dole višne,tvaroh.plnka, stred jahody, tvaroh.plnka, vrch maliny,tvaroh.plnka

mariann2
23. máj 2012

@pristela ďakujem, naozaj som ho prehliadla

miciatko
23. máj 2012

@pristela mnaaaaaaaaaaaaam aj ja bych s dala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
23. máj 2012

@pipka daj do jednej casti sparatko a tym to zapichnes, ak to vytvrdne, malo by to drzat 🙂

bzucinka2
23. máj 2012

@dm1 ja som robila tuto 🙂 http://www.majkinetorty.estranky.sk/fotoalbum/d... len ten krk ma byt asi kratsi, len sa mi to nedalo uz skratit 🙂

maca77
23. máj 2012

@miciatko originál je tuším s mascarpone .. ja som podľa toho robila, veľmi nám chutilo
TIRAMISU
2 x maslo nátierkové smotanové – bez príchute/
2 x šľahačková smotana + stužovač
200 g práškového cukru /môže aj menej podľa toho aká je sladká šľahačka/

= všetko vyšľahať

Káva + rum
kakao

V káve s rumom namáčame piškóty a vrstvíme = piškóty – posypeme kakaom
Šľahačkový krém
Piškóty – posypeme kakaom
Šľahačkový krém
Piškóty – posypeme kakaom

Necháme stuhnúť.

bzucinka2
23. máj 2012

@vinka ja som obalila krabicku od dzusiku a na nom natahovala pasiky 🙂
@mamina1978 ja mam od pristelky babiku pre syna chlapca mi uroila a je uzasna 🙂

daniz
23. máj 2012

Ahojte tak ja po 6 tortách a 1 medovníkovej kazete na min. sobotu, pokračujem svedobnou a na MDD a narodeninovými-no v pondelok v práci po PSP mojej dcéry som bola ako zbitý pes, a pokračujeme v pečení. Ani čítať vás nestíham 😅 😨

mizulienka
23. máj 2012

@pristela to znie fantasticky, hned by som si dala, ale tu mozem akurat tak slintat...u nas sa schyluje k burke a ja som prave vlozila cesto do rury, tak nech mi vypnu elektrinu a bude po radosti 😠

irriss
23. máj 2012

Preji krasny den, opet si jdu pro inspirace a pro rady:

potrebuju poradit se 4ma dortama...

1. na domaci oslavu si devcata preji: Berusku a Barbie

2. na skolni oslavu si preje pani ucitelka mega dort v podobe syru s 50ti myskama... 😎 (ten zvladnu, ten jsem delala)
mozna snad poradit s kremem bez Mascarpone a slehacky...kdyz dam jen Nutellu, bude tvrda..☹

3. na skolni oslavu pro starsi dcerku jsem si myslela dort (obdelnik) v podobe jejich skolniho Indexu -

Prosim Vas o inspiraci, hlavne te Berusky, nekdo tu nedavno delal Berusku s dlouhymi vlasy...a ohledne Barbie jsem chtela poradit hlavne JAK na saty, aby byly co mozna nejprinceznickovejsi..😉
dekuju moc.. 😉

aduskatt
23. máj 2012

@irriss barbie saticky by som piekla vo forme od babovky a tak nazdobila🙂

irriss
23. máj 2012

@aduskatt 😒 ☹
nemam 😉
babovka u nas nefici 😉

p.s. a co rikas- koupit? bude to ten nejlepsi zpusob?🙂

pristela
23. máj 2012

@miciatko
@mizulienka joj, to veru nezavidím ☹ snad to k nam nepride .-(
jaaj baby aj ja by som si takuto dala ☹ ☹ ☹ ani kusok som neochutnala ☹ len dufam ze si ju nik neobjedna bo kupovat zvlast visne, maliny a jahody je hodne, tu bolo stastie ze som mala viac torticiek a mohla som odlozit 😉

aduskatt
23. máj 2012

@irriss taka dobrota a nefici? to co toto?🙂 mala by si to tam zaviest🙂 by sa olizovali az za usiskami

irriss
23. máj 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😎

aduskatt
23. máj 2012

@irriss kupit babovku si myslela, ci celu tortu?🙂.,aj ked podlôa tvojich komentov pochybujem, ze u vas kupis barbinovsku tortu, ktora bude dokonca aj jedla🙂teda ozdoby jedle🙂

aduskatt
23. máj 2012

@irriss kupit hotovu babovku, rozrezat na platy, naplnit kremom, potiahnut ozdobit🙂))

pristela
23. máj 2012

@irriss ako nefičíííííí ??? 😕 😕 😕 ja milujem ! talianske bábovky !!! mnaaaam , su uuuzasne, bombovééé, sme si ich davali dovažať , ale uz som veru davno nemala ☹ a mate ich tam na milion sposobov 😉

aduskatt
23. máj 2012

baby, trochu odveci...........ako dlho sa varia jacmenne krupky?🙂

irriss
23. máj 2012

@pristela
myslis babovky vanocni a velikonocni, ze? 😉