Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
2. okt 2012

@mamina1978 mne práve tieto bielo-modré kombinácie nesedia, príde mi to také fádne, nudné hlavne pre staršie dieťa, čo už vníma, ja som chcela aby ho to upútalo, ja by som zobrala z každej torty niečo, dala by som podklad modrý hore macka s nejakými kvetmi na špáradle dolu vláčik so zvieratkami....nie zas takéto moc farebné kikiriki skôr ako tá prvá modro-zelená, ale aj niečo farebné ako kvety, vláčik so zvieratkami, ale zas nie nevýrazné...keď som im robila tortu na 1.rok tak sa mu najviac páčili tie farebné motýliky, lienky, húseničky, že sa tomu tešil, tak som rozmýšlala, že aby mal radosť z torty on....či? blbo zmýšlam? 😅

jakelina
2. okt 2012

@dadka212 dobře zmýšláš 😀 😀

drobec33
2. okt 2012

@zlatat no veru si to viem dost zivo predstavit 😖 My aspon na to mlieko nemame alergiu, aj ked sa snazim mlieko dost obmedzovat. Pri mensej mam pocit, ze odkedy sme radikalne mlieko ako take dost obmedzili, krasne sa jej upravuje ekzem na zadocku, stehnach aj patickach. Takze asi tak.
Ja sa z tym pecenim rozbieham, teda hlavne muffiny. Moje baby ich miluju a ja ich rada robim. Dokonca som nasla aj nejake variacie s cukinou, tekvicou..no a bez zdobenia by sa mi to neratalo 😉

lucula73
2. okt 2012

@dadka212 ak jej je to jedno,tak kludne urob farebnú,malý bude mať radosť,je to veselšie,no ak by som to mala brať z tej druhej s tránky,že je to na svatosť krstu,tak mne osobne by tiež taká moc farebná asi vadila, 😀
Ale dnes je moderná doba,može sa všetko 😉

mamina1978
2. okt 2012

@lucula73 Presne tak ako si pisala, suhlasim do posledneho slovka s tebou ,ze malo by to byt na krstiny decentne , ale ked rodicia uprednostnia farebne ...... s radostou krpca ,tak im urob taku veselu 😉
@dadka212 tie tvoje inspiracie su tak krasne, ze som si ich aj ja ulozila 😵 😵 😵

dadka212
2. okt 2012

@lucula73 veď hovorím, že nie úplne takú kikirikí 😀 ale zas nie nudnú modro-bielu 😅

dadka212
2. okt 2012

@mamina1978 robí ich jedna kočka je to môj idol 😀
https://www.facebook.com/danka.biznarova#!/Vior...

maca77
2. okt 2012

@dadka212 takáto by sa mi farebne k tebe hodila 😀

mamina1978
2. okt 2012

@dadka212 diky za kraaasnu stranku 😵 😵 😵

dadka212
2. okt 2012

@maca77 aj tá je pekná 😉

zlatat
2. okt 2012

@drobec33 pozerala som zloženie, WI je tiež bez sóje :http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/eshop/1-1-...

janula.h
2. okt 2012

@dadka212 waaaaaw a to z čoho robí???

dajna11
2. okt 2012

kočky prosím moc prosíííííím....ako na 3D kopačku???ja som mimo....fotopostup nejakú jasný nikde....

zlatat
2. okt 2012

@dadka212 krásne torty čo si dala link - ukladám do inšpirácií 😀

luciahromadkova
2. okt 2012

@mamina1978 dakujem

pipka
2. okt 2012

@muffinka8 ja som robila z kinder cokoladok..aj z kofily aj z ladovych gastanov, vsetko mnam 🙂

luciahromadkova
2. okt 2012

@bzucinka2 dakujem

rapunzel1
2. okt 2012

Baby akcia na silikonove formičky v PE, stránka pečenie 123 na Fb zľava 30 percent z tam uvedenej ceny a akcia Tesco americké cukríky biele 0,58 eura

luciahromadkova
2. okt 2012

@mamina1978 dakujem za inspiraciu, len musim pozriet ake mam tie nerezove misky,lebo sa mi zda ze ja mam skor nie take gulate a to by sa zle robila ale ta ruzova a vanilkova su super aj bledomodra. prosim ta nemas skusenosti aku farbu- odtien si kupit aby boli take pekne? prachovu? gelovu? dakujem

yamahafazer
2. okt 2012

@dadka212 co si dala fotky tych toriet tak tu prvu by som v pohode brala na krstiny aj tu poslednu len bez tych kvetov a napisu

luciahromadkova
2. okt 2012

@dadka212 mne sa paci tvoj farebny vyber 😵

bzucinka2
2. okt 2012

@mamina1978 tak asi ta to ma byt 🙂

bzucinka2
2. okt 2012

@dadka212 mne sa paci ta druha 🙂

pipka
2. okt 2012

@dadka212 no uuuzasna stranka, hned som ju "olajkovala" 😀
naadherne su, vsetky...ale to sa umodelujes na smrt 😅 ale tesiiim sa na fotku, to zas bude nadhera 😵 😵 😵

muffinka8
2. okt 2012

@pipka supééér, tak musím skúsiť 🙂 ja som zatiaľ len tie gaštany skúšala tak pol napol s čokoládou horkou.

rapunzel1
2. okt 2012

@lienka_1 ahoj, ja ti môžem poradiť môj korpus, ktorý používam pre seba, lebo som celiatik 3 vajcia, 4 polievkové lyžice kryštálového cukru, 2 vanilkové pudingy /iba dr oetker original/ 1/2 kypriaceho prášku, 1 lyžica vody a 1 lyžica oleja, korpus pripravíš normálne klasicky a plnku akú chceš, trebárs parížsku, len čokoládu dávaj pozor bezlepkovú, alebo daj len kakao, figaro na varenie je bezlepková, ale aj v lidli kupiš bezlekové čokolády, len pozeraj zloženie a pozor aj na prášok do pečiva, aj ten môže byť lepkový, výrobky od dr otkera sú zväčša bezlepkové, aj prášok do pečiva použi len ten v tomto prípade, keby si mala nejaké otázky, daj vedieť, s týmto problémom bojujem už pár rokov.

jenie123
2. okt 2012

Baby ake ovocie davate alebo ste vyskusali do pribinacikovej plnky? a

aduskatt
2. okt 2012

@jenie123 jahody, maliny, banany, cernice, ribezle, cucoriedky, lesne ovocie...uplne cokolvek🙂

broucek2
2. okt 2012

@drobec33 já dělám bezlepkovou jako mléčný marcipán a dávám do ní kukuřičný škrob, ne pšeničný. Dělala jsem ji pro kamarádku, která má hodně silně alergické dítě na lepek

drobec33
2. okt 2012

@rapunzel1 prave som docitala tvoj koment. 😉 Ja sa priznam, Figaru velmi nedoverujem, nakolko mi viacero ludi vysvetlilo, ako moze dojst ku kontaminacii lepkom 😒 Aj ked je na obale uvedene, ze moze obsahovat....Lepok je totiz velmi tazko odstanitelny a na tych linkach robia vsetko. 😖 To iste aj Dr. Otker. Nemas s tym problem?
A ked ta mozem poprosit, budem rada ak sa pochvalis pecenim, zalozila som novu temu pre bezlepkacov 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-a-sladke-pecenie-pre-bezlepkacov/