Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eeffka
10. okt 2012

@daducha ja som skusala len so sladkou smotanou ( 10%) lebo slahacka bola na mna ako malta 😀 , sojove smotany na varenie nie su? a este ma napadlo ze by som urobila pokus ale chutovo neviem, sojove mlieko a do toho rozmiesta kus maizeny to zahusti

eeffka
10. okt 2012

http://bio-vita.sk/obchod/index.php?main_page=p...

nasla som @daducha, sice za 2e ale je. a smotana staci, nemusi byt slahacka.

daducha
10. okt 2012

@eeffka dakujem,ja som jeden cas pouzivala jednu vybornu sojovu smotanu, len ju francuzi prestali vyrabat a z nej bol ten krem super,ja ani maly nemôzeme mlieko tak som to vtedy skusala a bolo super.Musim mrknut ci ju v nasom bio obchode budu mat a ked tak to skusim.Ja som ich upozornila ze torta bude drahsia,vzhladom na ceny surovin,tak s tym rataju.a este na skusku dnes skusim uvarit coko puding s ovsenym mliekom,doteraz sa mi to nepodarilo, nikdy to nestuhlo,dam dvojitu davku pudingu a uvidime,deturence to smlsnu a rozhodnem sa 🙂 .

jenie123
10. okt 2012

Ahojte kocky.. prosim Vas mate nejaku inspiraciu na hasicsku prilbu? Nieco som vygooglila, ale teda nic sa mi nepaci.. :(

mamina1978
10. okt 2012

Babyyyyyyy, este raz otravujem za tie nestastne noviny 😖 😝 , mozem ich urobit trosicku s nadychom sedej, ci to bude vyzerat odveci ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ alebo predsa len biele ☹ ?????????????????????????????????

florentina
10. okt 2012

@jakelina @zuzkat1 ptala jsem se na stretku naší odbornice na mléčňák @vecernicci a ta říkala, že tak do doby trvanlivosti toho sušeného mléka....i když tuším, že tobě Markétko nic nezbývá🙂...ale já za sebe to vidím tak, že když se podívám na složení jiných hmot a třeba pravého marcipánu...všechno to má tak kolem 9měsíců a pokud je mléčňák skladovaný v lednici, tak myslím, že mu nic nebude....

florentina
10. okt 2012

@mamina1978 no tak noviny co kupujem taky nejsou zářivě bílé, tak uvidíš jak to bude vypadat, ale myslím, že by to mohlo jít....jak jsem ti psala včera, udělala bych nějaký výrazný nápis, ten může být i barevný a pár menších černou....

jakelina
10. okt 2012

@mamina1978 já taky myslím že můžeš.

florentina
10. okt 2012

@janula.h no každopádně bych udělala nějakou veselou a zářivou, čím méně připomínek na nemoc, tím lépe. Nevím jaká jsou nepsaná pravidla pro křtinové dorty, ale myslím, že nějakými barevnými kvítky na bílém podkladu se nedá nic zkazit...

simasa
10. okt 2012

@daducha a v jogurte mlieko nie je? 😅

pipka
10. okt 2012

no moja vcerajsia torticka...a uz makam na dalsej 😅 😉
tieto vtaky ma stali 19 sedivych vlasov 😝 😝 😝 😀

jakelina
10. okt 2012

@daducha já jsem vařila pudink se sojového mléka a ztuhnul normálně. Takové to v krabici instantní, nevím jaké je dostat u vás.

jakelina
10. okt 2012

@simasa ona myslí sojový jogurt víš. 😉

pralinka25
10. okt 2012

ahojte.
divcata prosim vas viete mi poradit ako urobit ruzicky do tekehoto kopceka na torte? www.flickr.com/photos/kissthebride/3816412471/

mamina1978
10. okt 2012

@jakelina
@florentina dakujem vam dievcata......... 😵 😵 😵 😵 ja mam totiz z tej torty taku depku, ze to bude vyzerat gycovo. Berie to totiz na radnicu, kde bude mnoho ludi a nechcela by som si tam urobit hanbu 😔 😔 😔 😔

dm1
10. okt 2012

@pipka ta je super 😵

florentina
10. okt 2012

@mamina1978 už podle toho co máš rozdělaného vím, že to bude vypadat skvěle...jen odhadnout velikost těch novin a máš to v kapse.....neboj ostudu si určitě neutrhneš!

florentina
10. okt 2012

@pralinka25 nevím, zda na to je ještě nějaký jiný fígl, ale já bych si udělala kopeček z punčoviny či zbytků korpusů, obmazala máslem a potáhla a do toho zapíchala....

dm1
10. okt 2012

@pralinka25 ja vacsinou do oblucka robim tak ze napicham najskor tie spodne a tie vrchne akoby polozim na ne a su na sparatkach tak to drzi do obluka. Ale tuto je dost vyrazny obluk to by neslo. Kludne mozes urobit bud ten kopcek z puncoviny, alebo cisto hmoty alebo lahsia varianta - burizonova hmota a napichat to do toho

mamina1978
10. okt 2012

@florentina jeeej ty si zlata 😵 , ja som totiz strasny bojko a mam taku skusenost, ze ked mi na niecom ozaj zalezi a chcem nieco urobit co najlepsie ,väcsinou to nakoniec niecim pokaslem. Dakujem ti vsak za trosku optimizmu a idem zarabat teda trosku sedu...... 😕

pralinka25
10. okt 2012

@florentina @dm1 dakujem dievcata 🙂 skusim to. nemusi byt ten obluk az taky vyrazny nastastie.

@florentina ty si uctujes tusim torty od toho ake su plnky an ie od kila ze? kolko si priratavas za pracu k minutym surovinam?

lenka1804
10. okt 2012

Pecie niekto marcipanove torty v Presove?

mizulienka
10. okt 2012

dievcata SURNE!!! potrebujem poradit...na cokohmotu sa dava 1x200g coko a 4lyzice kukur.sirupu? dakjem krasne

dadka212
10. okt 2012

@mizulienka ano 😉

mizulienka
10. okt 2012

@dadka212 dikes si poklad, aka rychla 😉

drobec33
10. okt 2012

Baby, kde prosim vas kupujete kukuricny sirup? Je aj v kamenakoch, alebo iba cez net. Dakujeeeeem 🙂

dm1
10. okt 2012

@drobec33 u nas ho maju v bio-shope

dadka212
10. okt 2012

@drobec33 aj u nás v bio obchode 😉

mirka1986
10. okt 2012

ahojte dievcata, mam objednavku na tortu, pre 8-rocne dievcatko, pani to nechala cele na mne, nemate nejake fotky?