Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
15. dec 2012

@pristela pristelko a používáš točnu? Já dělám dorty na točně a pak přendavám na podložku. Nejde mi o ušpinění té podložky, ale o to, že když už mám na podložce, tak mi to na točně klouže a zároveň těžko pak používat "stěrku" či jak to nazvat a točit dokola a zarovnávat krém, v tom mi ta podložka, zvlášť pokud je kulatá vadí....tak nevím jak na to...

pristela
15. dec 2012

@florentina jo pouzivam , odkedy ju mam bozkavam nohy výrobcovi 😀 uzasna pomocka , pre mna bez nej ani na krok . a klouže 😕 ? ja neviem mne sa to z nej ani nehne 😕 ale mozno by ti teda pomohlo aby sa ti torticka na nej neklzala dat medzi podlozku a točnu obycajnu utierku / bavlnenu/

pristela
15. dec 2012

@alenv aj ja twilight milujem i ked najviac len prvu cast filmu ale knihy vsetky 😵 torticku mas uuuzasnuuuu, z mojej strany len tie fotky 🙄 ale čo už , ked si zakryjem štyri z tych šiestich tak uplna balada pre srdiečko a oči 😵

alenv
15. dec 2012

@florentina malovala jsem to ručně🙂 od oka a naostro 😀 trošku jsem se bála jak to dopadne. Maluju gelovkama v alkoholu a práškovou bělobou 🙂

alenv
15. dec 2012

@pristela já vím já vím🙂)

alenv
15. dec 2012

@79zuzana to mi povídej jsem stejný blázen a nan poslední části jsem v kině byla máš se na co těšit 😉 😉 😉 až bude na DVD hned se kouknu znova😀

marci2305
15. dec 2012

Ahojte kočky...Ja pečiem tak pomenej, naposledy túto 😉
Ale zato vypekám riadne na Vianoce.. 😀
Krásne tortičky ste opäť popridávali, Vám sa nevyrovnám.... 😉
No chcem sa opýtať, keď pečiete tortoše z koľkých vajec? Ja pečiem z 10 a váha sa pohybuje tak okolo 3-4 kíl.
Keď pozerám tie vaše rozmery, musíte minimálne z 20 čo, keď sú také vysoké a objemné?

florentina
15. dec 2012

@alenv taky už jsem byla na finále v kině a fakt jsem si to užila! Děkuji za postup a máš tedy talnet na kreslení, strašně se ti to vydařlo. Ukládám do inspirací a jinak musím říct, že mámt taky pocit, že ty fotky trošku tu prezentaci kazí. Mě se teda koláže naopak líbí, ale myslím, že víc by vyniklo, kdyby jich tam bylo méně a navíc mi vždycky přijdou tvoje fotky hrozně tmavé. Ale sama mám teda velký problém dorty pěkně odfotit, tak to prosím neber jako kritiku, jen jako vyjádření mého osobního názoru.

florentina
15. dec 2012

@pristela já mám taky točnu a bez ní už si to neumím představit, první dorty co jsem dělala bez ní jsou hrozně křivé. Mám od manžela slíbeno, ale otázka je na kdy 😅, že mi udělá točnu s trnem a na ní nasazovací podložky a budu to pak dělat přímo na tom a podložka bude vždy přesně na středu a dobře držet...Zatím zkusím tu utěrku....děkuji...

bzucinka2
15. dec 2012

@jakelina dakujem ked nie inak, tak kupim tu podlozku a vyskusam... 😉

dm1
15. dec 2012

baby ja mam za sebou hroznu noc teda den to uz som dlho nezazila 🤐. O 2 v noci mi padla uz zachladena masina pred potiahnutim a roztrieskala sa na marne kusky. bola to normalne torta mensia a puncovinou dotvarovane..... tak mi nezostavalo ine iba z burizonky spravit. hrozne ma to zdrzalo keby viem ze skoncim pri burizonke tak si to urobim vopred ale chcela som to ako tortu im to bolo uplne jedno.... bolo mi do placu a to este dalsia torta pred dokoncenim a vedela som ze mm ide rano do prace tak budem dorabat s malym..... o 6 som sla spat na 2 hodiny a teraz som to krvopotne odovzdala 😔 😔 😔 vobec nebola taka ako som chcela nebolo to dobre zachladene chuda ani nemala kedy zatuhnut ked si ju brali ☹ . Oni boli nadseni ale teda ja na nervy 🤐

bzucinka2
15. dec 2012

@alenv ja som si stiahla poslednu cast z netu 🙂

jakelina
15. dec 2012

@dm1 to naštve co 😝

pipka
15. dec 2012

@dm1 no na porazenie to ti verim, mna by tiez asi slak triafal ☹
mne stacilo, ked mi decka nakusli dva korpusy na poschodku, som bola na prasky 😅 😝 🙄

a ako to dopadlo? foto nemas? 😕

yukki
15. dec 2012

Joooj a u nás...kalvária...my bývame na samote, sme zapadnutí, traktora nikde...a torta u babky, mala mi ju doviezť alebo ja si po ňu ísť a ozdobiť ju, skúsila som ja preraziť felíciou ale kde, na tri razy som skúšala hore kopčokom 10m a ani náhodou.....dobrodil pred chvíľou kamarát mi doniesť rectodelt, bo dcérku dusí laryngitída...že na hlavnú cestu by som sa i tak nedostala.....tak som teraz volala horárovi s tereňákom, či by nám tú tortu od babky nedoviezol 😝 a on je zlatý, že už ide...prinesie. Tak ju potiahnem a kvecnem tam toho kovboja a koňa, nič iné nejdem vymýšľať, i tak nemám jedinú vykrajovačku ... 😅 😅

79zuzana
15. dec 2012

@marci2305 ja zvyknem piect na priemer 23 cm 9 vajickovy korpus a vaha je po naplneni a potiahnuti okolo 3.5 kila 😉 Navacsiu tortu co som zatial robila - bola to lod a pod nou more 35x25 cm a tam som pouzila 45 vajec 🙂

mariann2
15. dec 2012

ahojte, moje tohtotýždňové, skúšala som aj plienkovú tortičku 😀

79zuzana
15. dec 2012

@dm1 tak toto ti vobec nezavidim... ale pacila sa, tak aspon to ta moze ukludnit 🙂

pipka
15. dec 2012

@79zuzana 9 vajec na 23 cm? 😕 😕 😕 to aky korpus robis?
ja bezne robim z 4-6 vajec a mam ho vysokyyy, a po naplneni aj 4 kilovy 😕

jakelina
15. dec 2012

@mariann2 krásné všechny 😉

alenv
15. dec 2012

@florentina protože to fotím vždycky večer to je asi tím.. většínou ho dodělám a nafotím aby se mi tam nepletl malej 😉 a nemám žádný dobrý foták 😖 😖 😖

79zuzana
15. dec 2012

@pipka ja nerobim korpus nadstavovany olejom, lebo to u nas nema nikto rad 😅 😅 😅 tak asi preto potrebujem viac vajicok. Je to klasicka piskota 3 vajicka, 120g cukor, 140g muka, 1cl prdopec, 3 pl voda. A na takuto piskotu som naucila aj vsetkych co im peciem, takze im ten olejovy korpus ani nenukam. Mne osobne to chuti ako babovka a nepasuju mi tam ziadne plnky... ale zase 100 ludi 100 chuti 😎 😎 😎

vecernicci
15. dec 2012

@florentina fakt jsi dobrá, jsou jako živý, akita inu jsou větší, shiba inu jsou takový menší 😉 kámoška jednoho má, tak mě to praštilo do očí 😀

lucula73
15. dec 2012

ahojte,pridávam moje tohtotýždňové,ešte budúci jedna a koniec 😉
ďakujem @dadka212 za inšpiráciu na tú koníkovú tortičku......na koňa sa ale moc nekukaj,nie je z formičky 😀

nika1985
15. dec 2012

tak a mozem ist na navtevu vecer vas docitam s malou na rukach robit tortu je teda sranda. ☹

zklimekova
15. dec 2012

tortička ktorú chceli na 25.12. - už ju mám preč z domu 🙂...a som strašne rada, že zmenili dátum 🙂

cat
15. dec 2012

Ahojte, toto je moja druhá torta ktorú som kedy robila:

jenie123
15. dec 2012

Baby, teda klobuk dole, nadherne torty.. 🙂))) este sem pridam dnes odovzdanu s minnie.. dakujem kocky za pomoc s nou.. dufam, ze po prerabke je uz o trochu lepsia.. 🙂

timonko
15. dec 2012

Na želanie...jednoduché tortičky s menom, do stredu pôjde sviečka 🙂

nika222
15. dec 2012

Pridávam zatial moje tohtotyždnové a na zajtra ešte jednu velku uff, dufam ze kvietky vytvrdnu trochu ☹