Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
25. dec 2012

baby ale na vianoce sa robí šalatik, kapustnica, kapor či losos, , rozbaľujú sa darčeky.... ale torty sa nepečú😀 A na prvy druhy sviatok Vianočný sa oddychuje, nepečie sa😀
@luciahromadkova krásne dielka
@pristela nádherná wow
@aduskatt nádherná
@elienka krásne
@lubi22 krása

lussy23
25. dec 2012
lussy23
25. dec 2012

@dagmarmustafa krásnučká
@katulkaaaaaa krásne výtvory
@lienka_1 krásnučké zákusky
@evvina krásne

jakelina
25. dec 2012

@janula.h lahev v krabici???

janula.h
25. dec 2012

@jakelina hmm nie zlý nápad je to ťažké?

maya30
25. dec 2012

@petraxy6 no nahodou ja ten recept mam, kedze mamina pochadza z Moravy a jej sestra ktora tam zije mi tieto moravske kolace tiez napiekla na svadbu a poviem ti len sa tak po nich zaprasilo...robia sa tvarohove, orechove a makove, na vrchu je posypka...ja som od nej pytala len recept na cesto, plnky su klasicke aj posypka, dufam ze ti to pomoze 😉 :
1/4kg hl. muky
1/4 polohr. muky
1/4 l mlieka
4 zltka
1dcl oleja
5dkg drozdia
stipka soli, 1 vanilka, citronova kora, 3lyzice rumu
postup je klasika ako pri kysnutom ceste, kvasok atd. a malou lyzickou vykrajujes pidi gulky ktore plnis plnkou

jenie123
25. dec 2012

Krasne vianocne sviatky Vam babule prajem.. ja som dnes zbuchala tuto rychlovku, je pre mojho starecka.. skoda, ze som nemala na nu viacej casu, ale pacila sa, to je dolezite.. 🙂)))

lamps
25. dec 2012

juuuj, niekto mi poslal tu na MK vianočný darček, ďakujem veeeeľmi pekne, už som ho posunula ďalej, aby urobil radosť 😅 😅 😅

pristela
25. dec 2012

xi xi , že oddychuje, ja som si štyri hodky oddychla medzi ludmi v cakarni na pohotovosti dnes 😀 a aj som si pokecala v rade v lekárni 😀 no uplne kultúrne vyžitie 😀 😀 😀

@lamps a ozaj vlastne co su tie srdiecka a ted darceky? vsak to nejak nechapem , je toho niekde vysvetlenie ? 😕

dada2007
25. dec 2012

@pristela ja včera skoro 3 hodky na pohotovosti..........čo vám bolo????

pristela
25. dec 2012

a holky straaaaasne moc dakujem za páčitka 😵

lamps
25. dec 2012

@pristela snáď nie si chorá. keď chodíš za kultúrou na pohotovosť
ja som tie srdiečka a darčeky pochopila tak, že ich pošleš tomu, koho chceš potešiť

pristela
25. dec 2012

@dada2007 si nemohla ist dnes????? by sme pokecali , som tam zaspavala 😅 predvcerom bol moj s malym klasika hrdlo kasel atd , no a dnes rano ja zimnica , horucka , hrdlo... ☹ horsie bolo ze v lekarni uz neboli lieky!!!! mne dr, vyprosil cez phone posledne, este stastie. a vies co spravil maly rano ked ma videl? že: jeeeeej, hulaaa, jupiiii, maminka je cholááááá , ja sa taaak tešííím !!! 😕 celú ma vybozkával a dodal, že on to VEDEL!!! , že je celý po mne a nie po tatovi . 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
25. dec 2012

@pristela nie, nie......nemohla...........lebo včera moje princezná vracala od rána......ale už je fain.....
........tebe moja, skorééééééééééé uzdravenie!!!! a ako koláčiky? chutia?
malý podarenýýýýýý 😎

pristela
25. dec 2012

@lamps ahaa, ale to nikdy nezistim kto mi poslal a ani ten obdarovany odo mna to nezisti, ze ?

@dada2007 fuha, papulka malinka ☹ tak nech sa skoro vyzdravieee .
A kolaciky no fantastikuuuuuuusssss, dva druhy nemam odvahu ochutnat 😀 😀 😀 😀 a len jeden mi nechuti , takze klobuk dole , su fantastickeeee, fakt ta chvalim kade chodim ze krasne aj na vyzor a chutovo jemnunke, take rozpad pusa 😀 😀 mnam, si fakt moooc sikovnaaa , normal som stastna, ze ťa znám !!!! a este raz dakujeeeeem

lamps
25. dec 2012

@pristela no presne tak, je to anonymné

jakelina
25. dec 2012

@janula.h já jsem nedělala, ale myslím že ne. Uděláš obdelník, na bok reliéf dřeva, nahoru nějaký bílý potah jako látku a do toho položíš lahev. 😉

dada2007
25. dec 2012

@pristela dakujeme moc, ale po injekcii sa to mooooooc zlepšilo 😉
.......som rada, že vám koláčiky chutia 😵 😵 😵 😵 😵 ďakujééééééééém 😵 😵 😵 😵 a áno, pamätám že si hovorila že medvedie labky nemusíš 😉 pohodička 😉

jakelina
25. dec 2012

@lamps srdíčko máš ode mě 😉

lamps
25. dec 2012

@jakelina jééj Majka, ďakujem, ale mne prišiel len balíček 😕 a srdiečko sa mi mohlo stratiť? ☹

jakelina
25. dec 2012

@lamps já jsem chtěla napsat dáreček, já nevím kde jsem přišla na srdíčko. Promiň. 😀 😀 😀

lamps
25. dec 2012

@jakelina tak je to v poriadku a veeeľmi ďakujem, potešilo ma to ako majú Andrejku 😀 😀 😀

jakelina
25. dec 2012

@lamps myslím srdíčka taky jednu dobu byly, tak se mi to popletlo. Já už jsem taky dostala asi tři, tak poctivě posílám dál. 😉

lamps
25. dec 2012

@jakelina aj ja, ten od teba som poslala @pristelke, ani neviem, či sa to má prezrádzať 😕

jakelina
25. dec 2012

Holky a co nadílka??Já jsem dostala krásný skleněný tácek s nožkou na dorty, mám z něj velikou radost. Musela jsem být hodná 😀 😀 a i jiné dárečky.
Musela jsem fakt asi celý rok poslouchat. 😉

jakelina
25. dec 2012

@lamps já myslím, že můžeš prozradit. Určitě bude mít radost, když je chuderka nemocná 😝

lamps
25. dec 2012

@jakelina Majka, ty určite len poslúchaš, si o sebe aj pochybovala? Ja som dostala voňavku a dve tričká 😉

jakelina
25. dec 2012

@lamps no tak to jsi taky byla hodná. 😉 Já jsem spokojená se vším co dostanu 😉

jakelina
25. dec 2012

@lamps a ještě jsem dostala na formičky Siligum, tak si chci udělat nějaké kostičky lega a obličejíček. Jenom doma nemáme ani lego ani panenky, tak si to budu muset od někoho půjčit. 😒