Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
21. jan 2013

@mizulienka na dvojke som davala jeden postup ako tu plachtu urobit z hmoty skus kuki 😉 🙂

lifinka
21. jan 2013

@dadka212 díky no nějak to dopadne, mám na to týden 😀

mamina1978
21. jan 2013

@mizulienka tu je 😉 🙂

mizulienka
21. jan 2013

@mamina1978 dakujem, vyskusam to. a ten trup lode, nevies ako by sm mohla urobit?

vecernicci
21. jan 2013

@pralinka25 já jsem dělala kola z perníku, vykrojím, upeču, slepím marmoškou a obmažu máslem s cukrem a potáhnu 😉

nika1985
21. jan 2013

@mizulienka ja som si z vykresu urobila take cca platchy ako som potrebovala a na to som dala foliu a na to vyvalkanu hmotu prepichla som to spajdlou na ktorej to bolo pripevnene a potom som len vykresy rozstrihla a bolo. dufam,ze pomoze.

mimcak
21. jan 2013

Baby nakoniec mi ta pani ohladom tej torty pre muža poslala fotku čo by chcela. Posielam Vám foto či by ste to robily to su akože kotúče na činky.Robili by ste to?

zuzana92101
21. jan 2013

Ahojte dievcence, chcela by som sa spytat, davali ste niektora do parizskeho kremu stuzovac slahacky? Ak ano, normalne to iba prisypete do uz stuhnutej slahacky s cokoladou pred slahanim? Nezrazi sa nic? Dakujem vam za radu. 😉

anibas
21. jan 2013

@lajbicka ja ke´d som robila sneh na žemľovku - tak tiež bol gumený a orosený - možno viac cukru do bielok a tenšia vrstva a len vrchný ohrev na rúre 😉 😉 😉 😉

zuzana92101
21. jan 2013

@mimcak nasla som nieco taketo...

anibas
21. jan 2013

@mamina1978 keď nevedia čo chcú, tak sa skús opýtať čo URČITE NECHCÚ !!!! 😉 😉 😉 😉

anibas
21. jan 2013
mimcak
21. jan 2013

@zuzana92101
@anibas No tak to som zvedavá ako toto dopadne 😒 Dúfam,že si to rozmyslí 😀

muffinka8
21. jan 2013

Prosím vás, viete niekto zohnať tie silikónové formy od Wilton farebné, čo je modrá, ružová, zelená a tak ... pod 10€?

romy01
21. jan 2013

@yukki - ja som skúsila tento jednoduchý recept. Chuťovo to bolo fantastické, presne môj vkus, len sa s tým zle robilo. MArcipán sa mi priam roztekal na torte o nejakých ozdobách sa nedá ani hovoriť. Trebalo by to doladiť

Ingrediencie

1 krabica sušeného mlieka (400g), 1 plechovka salka, 0,5-1 dl vody, 1 lyžica mandľovej arómy, trocha oleja, práškový cukor podľa potreby

Postup

Preosiate sušené mlieko zmiešame so salkom, vodou a pridáme arómu. Dobre rukami prepracujeme. Pokiaľ je hmota príliš tuhá, namáčame si ruky vo vode, ak je príliš riedka, zahusťujeme preosiatym práškovým cukrom alebo sušeným mliekom. Pokiaľ sa nám príliš lepí na ruky, môžeme si ich potrieť olejom. Táto hmota sa dá použiť na potiahnutie toriet a na výrobu rôznych ozdôb.

luciahromadkova
21. jan 2013

@mimcak no to co ona poslala, ked to chce..., nie je to tazke, poschodova torta vytvarovana a inak chlapom sa pacia tieto jednoduchosti, moj ze v pohode.... 😉

yukki
21. jan 2013

@romy01 díki, prepisujem si.

mimcak
21. jan 2013

@luciahromadkova ved hej no čo už,len ked mňa také nebavia su také nezáživné 😝

mimcak
21. jan 2013

vy ste tu zas tolko popísali,že Vás neviem dočítať 😝

romy01
21. jan 2013

@yukki
zo skúsenosti doporučujem vypracované nechať trochu odležať v chladničke, Ja som s tým nemala skúsenosť a tak som to naťahovala hneď a trhalo sa mi to na torte, Kúsok mi ostal a dalal do chladu a ten kúsok bol potom omnoho lepší na prácu

yukki
21. jan 2013

@romy01 díki díki! Jedno Salko sa na mňa furt škerí z komory.... v stredu skočíme do mesta, dokúpim to mlieko suché... deťom som sľúbila malé tortičky, jednej, keď 6 dní nebude ma v noci budiť, druhej ak sa nepociká 6 dní....

muffinka8
21. jan 2013

@mimcak hej, tuto modru mam a rada by som aj ine

luciahromadkova
21. jan 2013

@mimcak ani mne sa to nepaci... 😉, ale zakaznik...

dm1
21. jan 2013

KOCKY @pristela @razpuzel hlasim ze krajky su od stvrtka stale ohybatelne a pouzitelne 😵 . Stacilo lepsie to zabalit takze da sa aj popredu robit uvidime kolko este vydrzia

pipka
21. jan 2013

@dm1 dani, kolko ta vysla ta krajka u cinana?

jenie123
21. jan 2013

Babule, dakujem za pacitka.. moc moc ma to tesi.. 🙂

pipka
21. jan 2013

moja dnesna a koonecne klud 😵 😵 😵
zacinam az po navrate z Benatok, ak ma tam pristelka neprihlušíííí 😅 😅 😀 😀 😀

jakelina
21. jan 2013

@pipka krásná