Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. feb 2013

@lamps ta prva je paraaaadna🙂

mamina1978
5. feb 2013

@daducha @vlada111
Dakujeeeeeem, to taaaaak velmi potesi , ze sa moj vytvor paci aj takym profickam ako ste vy 😵 😵 😵 😵

mamina1978
5. feb 2013

Dievcata..... aj vam vsetkym ostatnym mooooooc dakujem za laiky, to tak velmi povzbudi................ ste tu vsetky fajn, milucke zienky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dagmarmustafa
5. feb 2013

@lucula73 Ja som sa ale velmi ponahlala,tak moje nie su take pekne...🙂

lucula73
5. feb 2013

@dagmarmustafa ďakujem,vyskúšam ich... 😉

dada2007
5. feb 2013

@lokalistin ako? odpísali ti? ja a @pristela sme sa tiež prihlásili....... 😵 😵 😵 a platí sa tuším vopred na učet 😉

sisix
5. feb 2013

@dm1 prosim te, ten super odkaz na ruze. Nemuzu ho najit, nemas ho ulozeny? Dekuji

florentina
5. feb 2013

Holky mám teď domluvené u kamaráda, že mí udělá webovky na dorty...ovšem je to programátor a né grafik, takže design je na mě a já dost tápu. Teda nějakou představu už mám, ale pořád tomu něco chybí...tak bych ráda viděla ještě nějaké inspirace. Musím říct, že jsem viděla už dost stránek, ale jen velmi málo se mi jich lbíilo.....nemáte uložené odkzay na nějaké pěkné webovky na dorty? předem děkuji....

m.artina
5. feb 2013

Ahoj holky! Narazila jsem na tuto diskusi a přišla jsem pro radu, mohu se k vám přidat? V životě jsem nepekla dort ;) Ráda bych teď potěšila mou mamku vlastnoručně vyrobeným dortem k padesátinám. Dělávám takový mrkvový dort, je to teda spíše něco mezi dortem a buchtou. Ráda bych ho udělala a potáhla nějakou potahovací hmotou, kterou bych pak zdobila dále. Dá se potahovací hmota dát na jakýkoliv typ dortu? A s jakou se lépe pracuje, kupovanou nebo domácky vyrobenou? Předem děkuji za rady!

zuzana92101
5. feb 2013
daducha
5. feb 2013

Babulky z BA, nejdete niektora dnes,zajtra do Tortomanie? Potrebujem iba jednu brosnu a nechce sa mi platit kôli tomu 4 Eur kuriera, oni to inak neposielaju ☹ .Dakujeeeem

maca_p
5. feb 2013

kocky, ktore mate blizko, dnes som pri kocikovani objavila novy obchod s cukrarskymi potrebami v seredi 🙂 . som sa tam bola pozriet, no nechala by som tam majland, len ked robim tortu 2-3 x do roka, by sa mi to trochen predrazilo 😀

jakelina
5. feb 2013

@m.artina jako začátečník bych si asi hmotu koupila. Kup si Smartflex velvet, můžeš potáhnout jakýkoliv dort, jenom musíš na povrchu potřít máslem s cukrem, aby se ti netopil potah.

jenie123
5. feb 2013

Kocky, teraz mi pisala kamoska, ze by chceli plnku ako na mliecny rez.. robili ste uz niektora? co som pozerala recepty, tak kazdy bol iny, ale dost sa mi podobali na nas pribinacikovy..

muffinka8
5. feb 2013

Ahojte. Včera som chcela nejaké svadobné, aj som si dosť vybrala, ale potrebovala by som teraz konkrétne niečo bielo zlaté. Zopár som už našla, ale chcelo by to ešte niečo.
A inak, ktoré z vás majú skúsenosť so zlatou farbou 😕 to sa farbí hmota, alebo až na záver sa práškovou namaľuje alebo nejakým sprejom?

muffinka8
5. feb 2013

@jenie123 ja som včera robila 😀 v jednom recepte bol tvaroh a maslo a v inom tvroh a smotana kyslá ... ja som dala jednu šľahačku a 2 tvarohy a k tomu kokosový Crem Ole. Dala som to medzi dve čoko cestá. Ráno mi muž hovorí že ten koláč mu chutí ako Kinder mliečmy rez 😀 😀 že je fajn a nič by nemenil na ňom.
Inak je to cítiť tak smotanovo tvarohovo a len jemne závan kokosu sem tak ... mne sa veľmi páči táto kombinácia. Pribináčik s Crem Ole vanilkovým je viac pribináčkový.

jenie123
5. feb 2013

@muffinka8 ved to.. aj ja som pozerala, ze do jedneho islo maslo s tvarohom a acidkom, do druheho tvaroh s kyslou smotanou.. tak teraz neviem.. vidis s tym kokosom by to mohlo byt fajn.. len musim zistit, ci im kokos chuti.. 🙂

muffinka8
5. feb 2013

@jenie123 mne sa k tomu maslo nehodí 😒 to potom ozaj len tvaroh a kyslú smotanu, trocha osladiť.

ivulik91
5. feb 2013

ahojte ....mohla by som vas poprosit ci by ste mi napisali nejaky recept na marcipan alebo nejaku hmotu ktorou obalim tortu? dakujem vam 🙂

mimcak
5. feb 2013
zuzana_1
5. feb 2013

Ahojte. Idem si po rady 🙂
Prosim,ako sa zbavujete solamylu na potahovke uz na torte? A otazka c.2 cim sa da vykuzlut lesk na torte? (O sprejoch viem)
Dakujem 🙂

zuzana_1
5. feb 2013

A este nieco 😝 nasi budu mat oslavu,tak im tam chcem urobit tortu. Mamina ma rada jednoduchu eleganciu,bielu,kremovu,bezovu. Nejake napady? 😉

zuzana_1
5. feb 2013

@zuzana92101 ta posledna je nadherna! Keby som ju teoreticky chcela zmajstrovat,cim urobut tie bodky? 😨 Aneviem ani kvety robit ☹

aduskatt
5. feb 2013

@muffinka8 zlata sa nanasa az na hotovu tortuchu alebo ozdobu, nezapracuvasa sa do hmoty.......zaleziale aj to, ake to chces, napriklad ja som zlate ruze robila zo zltej hmoty a potom dorarbovala praskom zlatym, ale ked malujem tekutou, tak rovno na bielu potahovku

mimcak
5. feb 2013

@zuzana_1 jemným štetcom a ja mám práškovu perleťovu farbu extra jemnú

muffinka8
5. feb 2013

@aduskatt aha, ... musím popozerať čo všetko existuje v zlatej ...

zuzana_1
5. feb 2013

@mimcak a bude to s tou praskovou farbou vyzerat ako "mokre"?

mimcak
5. feb 2013

@zuzana_1 nie iba také trblietavé,ale kočky ti možno poradia aj niečo iné.

lucyf
5. feb 2013

@muffinka8 a mohla by si mi napisat recept na priinackovy krem ...????nechce sa mi to tu listovat...dakujem.....

aduskatt
5. feb 2013

@muffinka8 mam tu v albume nejake torty, kde som pouzila zlatu