Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
19. feb 2013

@alexandrakocikova poslala som ti recept do IP na dobosku v nedelu som ju prekladala jednej babe,ja som dobosku nikdy nelubila,tuto som raz vyskusalaa peciem ju zas a znova najlepsia aku som kedy jedla

lokalistin
19. feb 2013

@mamina1978 ved su dobre tie kvietky,len nabuduce skus tu hmotu na tensie vyvalkat a skus si zohnat ten molitan co som davala fotku to sa ti nezosuchne z drotiku pekne ti to vytvrdne jak potrebujes, gulicka sa ti tam pekne prilepi. a inac ty si ina trubka,ze ci ich mozem pouzit?jasne,ze mozes,uz sa tesim na dalsiu tortulu 😉

lokalistin
19. feb 2013

@mishulle prosim ta aku mas formu,ked mas korpus 10cm vysku.ja mam vsetky formy 7cm teraz som videla wiltony 10cm,ale su dost drahe

lokalistin
19. feb 2013

@dm1 no jak na to kukam mas to ovela redsie ako ja musim tam dat nabuduce viac vody,preto mi to nejde poriadne vycistit

lokalistin
19. feb 2013

@reruna ja ked som robila ruze dala som sugarflair extra cervenu a trochu extra ciernej a vzniklo mi toto,neviem ci si chcela sytu cervenu ci do bordova?
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lokalistin/a...

woman04
20. feb 2013

@reruna ja mám červenú Sugarflair Christmas Red,farbí pekne...

dm1
20. feb 2013

@lokalistin a aky davas pomer? lebo mne sa nezda ze by to bolo riedke je to take. husre ked tam dam lyzicou kopcek ani sa to nehne i

levandulka3
20. feb 2013

@dm1 je to krásne asi to vyskúšam 😝 môžeš mi poradiť obchod kde ich majú za dobú cenu?

levandulka3
20. feb 2013

a dievčatá ešte ma tak napadlo ,ktorý mixer je taký najtichší lebo my máme kuchyňu spojenú s obývačkou a ked večer pečiem ruším ostatných čo pozerajú telku, ďakujem 😉

mizulienka
20. feb 2013

@lokalistin jeej poslala by si aj mne recept, dakujem krasne 😉

vlada111
20. feb 2013

@lokalistin rosím si aj ja recept do IP 🙂 Ja dobošku neznášam, to je v našich cukrárniach taký hrozný pseudozákusok. Viem, že pravá sa robí z veľa vrstiev, som zvedavá na tú tvoju 😉

vlada111
20. feb 2013

@mizulienka Luci ale sme mlsné, že? 😀

mizulienka
20. feb 2013

@vlada111 Vladi ani ja nemam rada dobosku, nikdy ma nelakala ani vzhladom ani chutou, ale uz som mala par ludi, vratane mojho muza 😉 co by chceli dobosku, by som vyskusala 😉

denisa87
20. feb 2013

moja prvá potahovaná torta pre synceka 🙂 nic moc,ale tesil sa 🙂

patrikmisko
20. feb 2013

@lokalistin ahoj, môžem poprosiť aj ja recept na dobošku? dakujem 😉

blcha
20. feb 2013

@jenie123 dakujem za inspiracie
no tak som sa teda definityne rozhodla nebudem robit toho diviaka ale kmen akoze myslim ze by som dokazala spravit toho diviaka akurat si myslim ze by skor vyzeral ako pecene prasa a nie ako diviak tak radsej budem robit ten strom vha by mala byt okolo5kg vsetko je na mne co sa tyka cesta a plnky vsetko je na mne 😉
a budem rada ak mi sem hodite neake torticky s kmenmi ale aj tie vcelarske a ja si to neako zakonbinujem 😉

lifinka
20. feb 2013

ahojky holky, tak jsem se dala do pečení pro manžílka dortu, vymyslela jsem korpus, udělala jsem kávový LIQUERE 😀 😀 😀 jsem zvědavá, zda bude poživatelný 😀 😀 😀 a poprvé budu dělat mascarpone krém,
HOLKY stačí do krému šlehačka 31%??? kdo má poruce recept můžete mi ho vložit?moc díky

vlada111
20. feb 2013

@mizulienka no keď dobošku, tak len takú, akú si upečiem sama. Ja som ani na svadbe nemala dobošku 😀 Som ju bojkotovala 😝

vlada111
20. feb 2013

@denisa87 supeeer, len tak ďalej a budeme tu o chvíľu obdivovať tvoje krásne dielka 😉

blcha
20. feb 2013

@ajka82 dakujem za ochotu si zlata ze by si mi ho kupila ale nastastie nebudem potrebovat hlavne koli tomu farbeniu som sa si aj rozhodla ze radsej budem robit ten pen a je to aj omoc jednoduchsie myslim ale musim si zapamatat tvoj nick aby budem vediet ze ked budem neco potrebovat tak si ochotna zienka 😉

mizulienka
20. feb 2013

@lifinka daj radsej 33%, na 26cm formu davam 2 slahacky, 2x 100g biela coko, ja kupujem bielu v lidli a je super, nie je taka sladka ako milka, 1-2 smetafix a 2x 250g mascarpone.

mizulienka
20. feb 2013

@vlada111 u nas na vychode to nie je az taky popularny kolac, ale sledujem, ze tu zapadniari a aj stredoslovaci (muz je zo ziliny) pre nich je ten kolac viac ako len kolac 😀 😀 😀
to by mi svokra dala, keby ma pocula na dobosku povedat kolac 😕 😕 😀 😀 😀

ajka82
20. feb 2013

@blcha v pohode...kludne si zapis... ja keby daco, tak na dlhych dieloch som za 15-20 min pesi, podla toho ako moje dieta spolupracuje 😉 tortomania v ruzinove to uz je trosku dalej, ale tam tiez v pohode spoj alebo auto 😝

dajna11
20. feb 2013

kočky pomooooooc,tortičku rozprávku ratarouille kde je myš,kuchrá a aj kuchyna.......help!!

ajka82
20. feb 2013

babyyy no aka som napalena...kupim vacjia, ze baliaren a distribucia hydinarne na slovensku a na peciatke na vajciach PL 😠 ...uz minule sa mi nezdalo, ze tam bolo CZ, ale to este beriem v pohode...ale PL 🙄 😠 😖 ja som alergicka na tie ich veci 😒 asi ich vyhodim, bo v obchode mi ich asi tazko vymenia 🤐

mizulienka
20. feb 2013

baby uplne od veci, objednavali ste si niekedy oblecenie z tchiba? maju tam teraz velmi peknu jarnu kolekciu, akosa mi ziada nieco objedat 😀 ked uz nastupujem spat do prace, ved ja mam prazdny satnik 😕

ajka82
20. feb 2013

vuaaa...vyhrabala som este blocek v kosi 😅 tak im ich idem otrepat o hlavu do obchodu 😠

jenie123
20. feb 2013

@nika1985 ja som malovala aj ciernom a mala som ju na druhy den suchu, tak neviem cim to je.. raz som skusala ciernu gelovku a ta bola mokra aj na 4 den.. :(

jaja555
20. feb 2013

@dm1 vďaka Danka, si pokladík 🙂