Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. mar 2013

@zuzinka1982 ano, vodka je najlepsia

dajna11
23. mar 2013

@luciahromadkova a tak to je super.....to som nevedela že sa dá aj tak marcipán robiť,ale neviem ako sa s tým robí?ked by chceli nejaké postavičky figurky či ja neviem....ja som ostala ako obarená z tej požiadavky.....cukor je jed!!!!no fajn presne ma napadlo že a ked pojde do školky??,akú jej vyberu aby nemala cukor?všetko z mierou nie????každý extrem je škodlivý

lokalistin
23. mar 2013

@lucula73 dakujem

tweetinka.co
23. mar 2013

zdravím kočky.. dnes som si kúpila 5 kilové balenie marcipánu 😀 😀 😀 tak sa môžem utortovať 😀 😀 😀 pekný víkend želám

zuzzy12
23. mar 2013

@lucula73 dakuuujeeeem 😉

aduskatt
23. mar 2013

@tweetinka.co tusim ta to chytilo🙂

zuzana92101
23. mar 2013

@jakelina je mi veru tak vselijak...paralen uz mam v sebe, ten mi velmi pomohol, aspon mozem ako-tak existovat. Ja uz som zapal mala asi 3x, aj pri synovi, takze presne ako si pisala, kojit, kojit. Malá, akoby to citila, stale chce byt nacucnuta 🙂.
Taka som rada, ze aspon tortu nemusim robit...

tweetinka.co
23. mar 2013

@aduskatt menšiu nemali.. (len pomarančovú), a mám v pláne sa pustiť do tweety tortičky a autíčko chcem 😀

florentina
23. mar 2013

Ahoj holky, kdo jste dělal sumce? Zrovna nedávno tu byla taková pěkná rybka, ale nevím od koho. Nepotřebuji foto, mám i představu jak na to...chci upéct v hranaté formě, vyříznout, udělat punčovinu a dotvarovat, ale nějak nemám představu, jak to udělat velké, má to být pro cca 20lidí. Tím, že jsem nedělala zatím žádný takový atypický tvar, tak nějak nevím jak se s tím popasovat....pokud někdo dělal a může napsat z jak velké formy a kolik to pak vážilo či pro kolik to bylo lidí, předem děkuji za rady.... 😉

zuzana92101
23. mar 2013

@bambula1307 dakujem za radu, vidis, vino som este nepocula. Ja som si davala zase tvarohove obklady, tie su tiez dobre, ale aj vino urcite bude, lebo to je take ako ocot, ze to vytaha zapal.
Podla mna je to aj vysledok mojho stresu, vycerpanosti, nemam sa kedy vyspat a oddychnut si. Beham okolo malej, ked ta oddychuje, tak ja zase rychlo okolo toriet robim a tak dokola. No a ja verim na to, ze ked je telo vycerpane a my mu nedoprajeme oddych, tak si ho vynuti...chorobou, alebo niecim takym, co nas zastavi.

aduskatt
23. mar 2013

@tweetinka.co a to je co za potahovku 5kg pomarancova? smartflex ma 4 kg

zuzana92101
23. mar 2013

@lokalistin dakujem 😉

zuzinka1982
23. mar 2013

@aduskatt dakujem pekne

zuzana92101
23. mar 2013

@florentina myslim, ze tu rybku robila @lamps 😉, skus sa jej opytat

rapunzel1
23. mar 2013

@mima595 dík, no už je odovzdaná, takže mám smolu, už to neprerobím....

dada2007
23. mar 2013

@rapunzel1 a aj na tom T si dala mäkčeň z druhej strany-ale to je len také estetické 😉 .....a na svadobnej Palko nemá byť Paľko? 😅 nemyslím to v zlom-neuraz sa! 😉

dada2007
23. mar 2013

@florentina ja som robila už dvoch, aj malého aj velkého, foto prikladám.....velkého som robila z korpusu z 10vajec pečených vo štvorci 25*25cm a malého zo 7vajec pečených vo štvorci 20*20cm.a plus pridávam fotopostup podla ktorého som robila....ale upravila som si tvar. 😉
http://tortyodmamy.sme.sk/node/138443

jakelina
23. mar 2013

@ficekova to se peče z listového těsta ne?? A proč je chceš péct tak brzo??

nika222
23. mar 2013

Tak babenky tento týždeň doslova dobojované.. tolko modelovačiek som ešte nemala a pridávam spominanu trojposchodku, mala 6,5 kila a rozmery 20,16,12 a teda o hubu to bolo.. este som zvedava jak to prenesu, sak vysoke to je 45 cm a dost uzke 🙂 no ale chceli to 😝

zuzinka1982
23. mar 2013

prosim ako urobim fiaovu farbu, zmiesala som cerevnu a modru, ale je velmi tmava, co mam pridat, chcela by som urobit fialobeho slonika, dakujem babenky

florentina
23. mar 2013

@dada2007 parádní jsou, děkuji.... A ten větší, víš kolik vážil? Nebo pro kolik byl osob? Děkuji i za postup, tak nějak jsem si to představovala, tak snad se mi povede se aspoň těm tvým krasavcům přiblížit. A ještě prosím k té puse, ta mi moc není jasná ani z toho postupu...celé to dotvaruji punčovinou, pak to nechám ztuhnout a pak zase tu pusu vydlabu?...dál už je to jasné....

florentina
23. mar 2013

@nika222 fantastické jsou všechny....

dada2007
23. mar 2013

@florentina jasné že viem, kolko vážil.....ja si zapisujem pri každú objednávku z kolkých vajec som robila v čom korpus, kolko krému, atd.......
-väčší mal 4,1kg, korpus bol z tých 10vajec, 500g muky a 500gramov cukru, atd...........a plnka bola dvojitá táto http://tortyodmamy.sme.sk/node/83362
-menší mal 2,5kg, korpus bol zo 6(hore som napísala 7, to som sa pomýlila)vajec, a plnka bola kávová.
....pusa-už z punčoviny som ju vytvarovala....dala som zachladiť a potom som to potiahla-dlabať nebolo treba, lebo už bola z punčoviny pusa hotová, čiže som len podla potreby zatlačila/zahladila do pusy hmotu pri poťahovaní....

jenie123
23. mar 2013

@florentina ja som robila tohto.. korpus som robila na plechu a mal 4,5kg

timotejkabrejkova
23. mar 2013

Pre môjmo syna k 9 rokom. Skoro 6 kg. Vždy ma opravoval toto tak nie toto nie uff 😝 som rada že to mám za sebou môj syn najväčší kritik 😀

mexico_16
23. mar 2013

@timotejkabrejkova Krasa,klobuk dole !!!

timotejkabrejkova
23. mar 2013

@mexico_16 Ďakujem 🙂

reruna
23. mar 2013

@jenie123 inspirace na klavír

march7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
23. mar 2013

@march7 to jsi si nějak spletla téma 😒