Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

iwulka23
2. jún 2013

tá moja nepodarená pre mojho drahého.. :( musím si zvyknuť na "novú" kuchyňu,ale zato nová rúra pečie špicovo 🙂 plnka je jogurtová s černicami a kubánska s čerstvými jahodami..no žúúúžo labúúúžo 🙂)

lussy23
2. jún 2013

@ajka82 krásna tortička. T až do USA? tak to ste úspešná cukárka, keď máete objednávku až z USA.
@ivkaivka krásne
@vecernicci krásne
@zz134 nádherná tortička. ja sa tiež chystám na koráb. Ako ste ho robili?
@janula.h nádherné
@maya30 nádherná
@lifinka krásna

lussy23
2. jún 2013

@iwulka23 krásna

lussy23
2. jún 2013

Po dlhom čase pridávam aj ja. Tortička bola pre kamarátku na výročie svadby. Viac menej som si ju mohla urobiť podľa seba, ale ten žalm 84:11 a ruže boli podmienkou. prosím poraďte mi čo môžem ešte zlepšiť, aby sa moje tortičky ľuďom páčili.

A pridávam aj dve postavičky, robila som ich podľa postupu, Tiež by som chcela poradiť, čo ešte zlepšiť. pridá mešte aj obrázok podľa ktorého som potavičku robila.

mariann2
2. jún 2013

ahojte, krásne ste napiekli, pridávam ešte moje včerajšie

mia1111
2. jún 2013

babulkyyyyyyyyy, musia ísť do pribináka 2 smotany na šľahanie, či stačí jedna na 500g tvarohu??? Mám doma len jednu 33% a potom už len 30%- nú, tak neviem, či dať radšej iba jednu čerstvú - bude to stačiť? alebo kľudne môžem dať aj tú trvanlivú 30%?

vecernicci
2. jún 2013

@mia1111 tak dej trochu mléka, ten creme ole to udrží 😉

ajka82
2. jún 2013

@lussy23 tam cestovali len postavicky a ostatne ozdoby... mam tam spoluziacku, ta povedala, ze jej sa pacia taketo, nie to co jej ponukali, ale ze tortu teda prevazat nenecha, nech sa nepokazi cestou, tak torta robena tam a vsetko na vrchu moje 😉

mia1111
2. jún 2013

@vecernicci - ďakujem moja 😵 , urobila som to tak, že som dala jednu 33% a jednu 30% a rovno ju vyšľahala s Olé a bolo to super tuhé, aspoň som nestresovala, či sa mi šľahačka vyšľahá 😀 . Dala som trošku viac kyslej smotany, tak aj viac cukru, ale je to mňamkovéééééééééééé, juuuuj, dúfam, že nám trošku ostane 😀

lokalistin
2. jún 2013

@lussy23 myslim,ze si mala tenky potah alebo zle vyhladenu tortu lebo ju mas hrbolatu. postavicku si zabudla dat obrazok podla ktorej si ju modelovala ale neviem preco ma vykrutenu hlavu do boku asi sa niekam pozera a usta by som nedavala cez celu tvar, okrem toho neviem preco ma modre pehy, vlasy sa mi zdaju moc hrube
ruze su docela pekne ten okraj sa mi zda dost necisty taky hore dole nabuduce ak mas dost casu radsej nanovo
ja osobne by som tam nedala tie modre kvietky a to pismo by som nedala take velikanske hlavne tie cisla trochu by som skusala viacero kombinacii , ako to na tortu poukladat moj skromny nazor ale tak ja som tiez zaciatocnik takze moc poradit neviem

ajka82
2. jún 2013

@mia1111 ja davam aj 30% ked nemam 33% 😉 takze v pohode

chavierka
2. jún 2013

@lussy23 je, ďakujem za pochvalu, keď spravím asi tak 20 tort, možno budem so sebou spokojnejšia 🙂)

lokalistin
2. jún 2013

@mia1111 ja davam trvanlivu a je to v pohode

mia1111
2. jún 2013

@ajka82 , @lokalistin - super babulky, ďakujem, krém je hotový, idem plniť 😉

vlada111
2. jún 2013

@pipka Jani ja som na tom tak isto a potom mám pocit, že pečiem jednu tortu nekonečne dlho ☹ No poráža ma ako to moje 3,5 ročné dieťa kuká na tortu, že ako do nej zaboriť prst 😠

vlada111
2. jún 2013

@dm1 no Dani to bola makačka, ale výsledok super. ie čipky máš krásne.

pipka
2. jún 2013

@lussy23 a nemas nejaku šablonku alebo lištu na pismenka a cisla? to vela urobi 😉
tie kvietky mi tam tiez pridu tak hala bala naukladane, je tam toho na moj vkus prilis vela, uplne by stacili tie ruze a len jemnejsim a menším pismom ten žalm 😉

a potom k celkovemu dojmu ako sme tu uz velakrat preberali, je dolezite aj samotne foto, a teda aj pozadie 😉

pipka
2. jún 2013

@vlada111 no veru...mali by sme vymysliet nejake specialne "tortarske detske kutiky" kde by sme krpcov odlozili kym pecieme 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
2. jún 2013

@anibas Sabi nesklamala si, opäť krásna práca 😉

vlada111
2. jún 2013

@pipka veľmi rada, ale moja by tam nechcela byť, lebo by si nechcela nechať ujsť likvidáciu torty.

pipka
2. jún 2013

@vlada111 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no ved to by sme im nesmeli dopredu povedat 😅

vlada111
2. jún 2013

@1zaza krásne výtvory, pekná práca a tie kvety...

monikad1
2. jún 2013

@maya30 ja robím tento a je neskutočne dobrý: http://tortyodmamy.sme.sk/content/vanilkovosmot...

jenie123
2. jún 2013

Ahojte kocky, pridam vam sem moje vikendovky a vecer vas docitam.. to posledne je sedlo, robila som ho podla obrazka a teda ta sanitka sa mi vobec nepodarila.. :((((

jenie123
2. jún 2013

A fotky som zabudla.. 🙂

maya30
2. jún 2013

kocky nenasla by sa dobry dusa z Ciech co by mi u vas vedela kupit krajku ? Tu je vsetko schopne momentalne vypredane, viem ze predtym to objednavala @karmenta ale neviem ci by este bola ochotna...nasla som krajky v monacoint. com ale ich platobne podmienky na SK som nepochopila ☹

maya30
2. jún 2013

@monikad1 dakujem naberiem odvahu a vyskusam, so zelatinou som robila len raz a cele sa mi to zdrclo na take male tvrde hrudky, odvtedy som sa uz bala 😉

karmenta
2. jún 2013

@maya30 ahoj, klidně na koupím a pošlu, nemám s tím problém

karmenta
2. jún 2013

Holky, tak jsem se vám chtěla pochlubit svým Tankem, který se mi myslím i povedl lépe než jsem čekala, dala jsem si na něm opravdu záležet. Jelikož mi dcera nějak vymazala ovladače fotáku na mobilu neměla jsem ho jak vyfotit, ale vezli jsme jej na oslavu narozenin někoho z rodiny, tak jsem si říkala, že vyfotí někdo na místě a fotku mi pošle.. Ano, fotku dortu mám, akortá s tím, že dort nám po cestě v autě spadl :( Takže je to tank po válce :(:(

maya30
2. jún 2013

@karmenta juuj zlata si, posielam IP 😉