Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
10. jún 2013

@levandulka3 asi sme sa nepochopili🙂 myslela som pusu na tej postavičke, čo je vo vode.

lussy23
10. jún 2013

@pralinka25 nádherné. Tie postavičky sa mi páčia. Ako sú urobené tie ústa?🙂

pralinka25
10. jún 2013

@lussy23 dakujem. to som videla tu link na take postavicky takze som sa inspirovala a teraz ich kazdy pyta.
usta som robila malou kruhovou vykrajovackou ze som ju otlacila nie celu ale len tak do polovicky

lussy23
10. jún 2013

@pralinka25 práveže viem odkiaľ je inšpirácia a aj mne s ahrozne páčia, ale nevedela som ako spraviť tú pusu🙂 A ďakujem🙂 len neviem či mám takú mini🙂

zuzana92101
10. jún 2013

@mia1111 ja som tu posledny mesiac nebola, takze mi to uniklo 😉. Nevadi, asi to tak ma byt 😉

zz134
10. jún 2013

@lussy23 vsimla som si ho v kalendari a bolo rozhodnute🙂potom uz len zariadit aby sa aj tatulkovi pacilo🙂

florentina
10. jún 2013

Ahoj kočky, zdravím po dovolené...

tak jsem uzavřela pátrání po tortových oplatkách a opravdu je u nás nikde nemají. Tentokrát jsem se ptala úplně ve všech obchodech, které u nás máme od těch malých místních až po velké řetězce a většinou to vůbec neznají. Jen ve dvou Intersparech jsem se dozvěděla, že kdysi měli, ale dnes už toto zboží nevedou. Děkuji @jakelina @vecernicci za osvětlení co hledat, alespoň vím, že jsem pro to udělala maximum 😉 .

zz134
10. jún 2013

@pralinka25 neskutocna! a tie postavicky su uzasne! ake boli cca vysoke?ja som sa ich snazila vymodelovat tiez t tej stranky ale nepodarilo sa:(

jenie123
10. jún 2013

Baby, prosim vas, nemate recept na nejaky ananasovy krem?

pralinka25
10. jún 2013

@zz134 dakujem. asi tak 11 cm zhruba mali. dost zle sa mi maluju tie oci take prtave tie mihalnice mam tenky nechtovy stetec ale aj to je an toto moc :(

@lussy23 no mozno by sa mohol pouzit nejaky vrchnak od hrubsej fixky alebo si spravit z plechovky

barborkam
10. jún 2013

@zz134 máš este ten link na stranku, kde je na ne navod? By sa mi teraz hodili 🙂 dakujem

marianax
10. jún 2013

Ahojte babenky rozmyslala som ci napisat pretoze ja nepeciem torty az teraz malemu na rok prvy krat ale vy mate moj velky obdiv normalne mi sanka padala nad vasimi vytvormi ste naozaj sikovne 🙂 chcela som len poprosit ci mi niektora napisete z coho robite ten marcipan ja som robila z tych smerfovych cukrikov no k vam sa nemozem ani porovnat :-! Zelam vam vsetko dobre a este vela krasnych torticiek 😉 @zz134 aj ty si tu ? Ani som nevedela ze pecies torticky 😀

akzuzs
10. jún 2013

Ahojte dievčatá potrebujem pomôcť známa si dala objednať tortu a poslala mi len foto ale nedala mi či to má 3D alebo okrúhla a na tom vymodelované auto. Máte niektorá fotky alebo linky už na hotovú tortu takéhoto typu auta?

akzuzs
10. jún 2013
zz134
10. jún 2013

@marianax ahoj no peciem iba pre "moje" deti a rodinu🙂 a sem chodim ocumovat, inspirovat sa a radit sa a pod.... baby su macherky, davaju uzasne vytvory!

mysiatkoo
10. jún 2013

pridavam foto na pobavenie 😀 kedze som lenox modelovat priserky z LPS, tak som sa dnes hrala s bielkovou polevou na zvysku modrej potahovky, ktorej konci oxvilu zaruka... a mimoxodom - skusala som nejake cupcakes z 2jky temy a teda xutovo vyrazne sklamali

79zuzana
10. jún 2013

@mysiatkoo krasne si ich vsak ozdobila

dida38
10. jún 2013

aaaa...moja prva "znama" husenicka ... podla inspiracie @dadka212..... coko korpus a 2x coko plnka s malinami a 2x gastanova plnka s marhulami.... a oslaaaaavenkyna 🙂 🙂

marianax
10. jún 2013

@zz134 aha ja som len nedavno zacala okukovat snad sa i ja niecomu priucim som uplna zaciatocnicka :-! No a ty z coho robis ten marcipan ? 🙂

leonesse
10. jún 2013

čaute kočky, prosím vás, dá sa mramorák urobiť do bábovkovej formy? ten korpus je v torte parádny, chutí aj bez krému,viem si z toho tú bábovku predstaviť, robili ste? ak áno, z kolkých vajec? ďakujem.

nika1985
11. jún 2013

babenky neni ste tu niektora z Trencina? Potrebovala by som nieco z jedneho obchodu taku malu prkotinu a postovne je vyssie ako dana vecicka. Ak by ste boli niektora ochotna budem moc vdacna 😉

dm1
11. jún 2013

@nika1985 ja som kusok od TN potrebujes do cukrarskeho raja ci formickarne?

zz134
11. jún 2013

@barborkam no tam nie je fotopostup ale je tam milion krasnych figuriek
https://www.facebook.com/sweetfrosttops?ref=stream

zz134
11. jún 2013

@marianax no ja som robievala s MM cukrikov ale uz som spohodlnela a kupujem si smartflex velvethmotu. Z tej sarobi o milion krat lepsie ako z cukrikov. teda mne ...kocky robia krasne torty aj z cukrikov, ale ja som to tak nevedela prepracovat...

jakelina
11. jún 2013

@florentina kdybys chtěla, tak ti koupím víc balení a pošlu. To ti vydrží i půl roku a můžeš klidně použít na vánoční cukroví nebo uděláš malé domácí oplatky.

marianax
11. jún 2013

@zz134 aha to je taka hmota ktora je uz v podstate spracovana ci ju este musis spracovavat ? o tom som este nepocula 🙂

dada2007
11. jún 2013

@jenie123 ja mám tento.....ale robila som z polovičnej dávky 😉
Ananásový-maslový krém:
Do litra 100% ananásového džúsu primiešame 4 zlaté klasy a uvaríme si z toho puding, normál ako ked varíme s mliekom...potom si vyšlaháme 2xmaslo s cukrom a šup do toho ten ananásový zl.klas.

ajka82
11. jún 2013

@muffinka8 ja som si raz takto robila dopredu, co som mala vyrezavat dala som medzi dve potravinove folie aby mi to neobschlo tolko, tak istto medzi folie som balila ozdoby k tucniakom na cestu a v pohode sa dalo tak ohnut trosku potom

zz134
11. jún 2013

@marianax to je uz hotovka na kompletku len vyvalkas a potahujes, popripade farbis...
kupujem napr tu:
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/smartflex...

marianax
11. jún 2013

@zz134 aha dakujeeem tak toto asi aj ja vyuzijem ako sa poznam 😅 😀