Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
25. jún 2013

@sissmiss no ja som minuly tyzden robila tak, ze jeden den som hmotu farbila, dalsi modelovala, potom dalsi som si upiekla korpus a zvarila zaklad kremu a na dalsi rano vymiesala krem s maslom, pozliepala, nechala zatuhnut, uz len potiahla, nahadzala vymodelovane a papaaaaa... akoze znie to strasne roztahane, ale popri praci sa mi to inak nedalo... 😅

blcha
25. jún 2013

@adka_praha keby mala byt aj pre deti mozes pridat len rumovu aromu ja robim pre ucitelov takze kavova by im mala vyhovovat 😉

blcha
25. jún 2013

@sissmiss ja teda vela nepeciem ale ked peciem vsetko si to vzdy rozdelujem kazdy den robim nieco ak mam postavicky kvietky tak zacnem pondelok utorok korpusy peciem v stedu v stvrtok plnim a v piatok potiahnem a dozdobim a odovzdam rozdelujem si to preto aby som mala cas aj na deti aby sme mohli byt vonku takze vzdy robim len doobeda 😉 traz robim tortu na stredu vecer vcera som upiekla korpusy dnes naplnim obmaslujem a zajtra to vsetko dozdobim mam tam len take jednoduche kvietky takze nechystam si nic dopredu zdobit to budem vsetko naraz este neviem ani ako to presne bude vyzerat to az ked budem zdobit neako dotvorim 😀 😀 😀

sissmiss
25. jún 2013

@adka_praha
@blcha vdaka...my do toho este odchadzame cez vikend na dofcu, takze budem mat dost vsetko natesno...nejako to dam, v najhorsom po nociach 🙄 🙂 🙂 🙂

timuss
25. jún 2013

@lucula73
ahoj...tak môj pokus o mantinely dopadol tak všelijako...asi aj to chce cvik, ale nejako mi to nešlo, obvod torty bol 75 cm a nevedela som narábať s takou dĺžkou papiera, možno aj preto, že bolo dosť teplo a čokoláda nie a nie stuhnúť a do chladničky sa mi to zase nezmestilo 😖
sa mi to celé ohýbalo, potom som to nejako nacapila na tú tortu a v tom som si všimla, že jedna časť sa mi posunula asi o centimeter vyššie, skúšala som to posunúť dole, ale nešlo to, potom som to nejako poposúvala, ale zjavne sa tým tá čokoláda poškodila či čo, lebo keď som dávala dole papier tak na niektorých miestach zostávali diery...cez ktoré zase potom tiekla čokoláda, keď som robila vrch...no takže to vyzerá dosť desne 😕 , ale veď ja sa v tom zlepším...sorrry za dlhý príspevok, len som sa chcela spýtať, čo si o tom myslíš, či som robila niečo zle, alebo len jednoducho potrebujem sa to naučiť a na prvý pokus to nie je také zlé 😅 prikladám teda aj foto...
druhá torta je už s plátkami čokolády a tá sa mi celkom podarila, na prvý krát je to slušný pokus si myslím 😅

brunila
25. jún 2013

@levandulka3 úžasné dortíky....kočárek je nádherný.Vlastně celý dort je krásně sladěný 🙂

mamina1978
25. jún 2013

@timuss ta druha coko s tymi platikmi sa ti pekne podarila..... 😉 A ta prva nevadi, ved hlavne ze chutila 🙂 Ved nikdo z neba uceny nespadol. Budes sa s kazdou tortickou zlepsovat. Vidis to aj teraz sama na druhej torte, ta je uz ooooovela krajsia 😵

mamina1978
25. jún 2013

@jenie123 jeeeeeeeej krasne........... tak budes mat parik 😵 😵 😵 😵 😵 drzkaj sa a peknu dovolenku prajem 😉 🙂

cat
25. jún 2013

@timuss tá druhá je parádna !! 😎 dá sa toto zvládnuť aj bez nejakého cukrárskeho kurzu? lebo marcipánové robiť viem, ale tieto čokoládové..to je asi ovela vyšší level tipujem...

viera6
25. jún 2013

@lamps prosim ake biele jogurty aj jednotarske možu byt?a aky korpus je k nemu naj dakujem 🙂

vecernicci
25. jún 2013

tak holčinky, moje výtvory z minulého týdne a nezlobte se za tapetku 😉

vecernicci
25. jún 2013

jo a ještě fotečky, že? 😝 😀

aduskatt
25. jún 2013

@vecernicci moja a ty si chobotnica, ci ako?🙂 s dvoma rukami tolko toho postihat.klobuk dole

vecernicci
25. jún 2013

@aduskatt něco na ten způsob 😀 😀 😀 😝 a tenhle týden toho mám ještě víc 😝

lawli
25. jún 2013

moja dnešna tortička 🙂

aduskatt
25. jún 2013

@vecernicci tesim na fotecky🙂 ja mam iba dve teraz..

gumidekmomo
25. jún 2013

@lifinka ta plnka vypada chutne aka to je? 🙂

sisix
25. jún 2013

@vecernicci krasa a ta s Gargamelem uzeasna.....bozska...s dovolenim ukladam

pristela
25. jún 2013

@vecernicci a čo keby ti na tu zasterku namalujem všetky tortičky co si doteraz urobila? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
25. jún 2013

@viera6 áno môžu, ja najčastejšie robím kakaový

luciahromadkova
25. jún 2013

@lamps andrejka prosim, robila si viackrat kreslo na detsku torticku z coho je urobene? a mas k nemu aj nejaky postup? dakujem

lamps
25. jún 2013

@luciahromadkova juj, postup nemám, ale kreslo som robila z celozrnných chlebíkov - takých tých, čo vyzerajú ako polystyrén. Zlepila som ich nutelou, obmazala nutelou a potiahla. Operadlo som robila len z hmoty, nechala som ho vytvrdnúť a prilepila ku fotelke

luciahromadkova
25. jún 2013

@lamps a opierky ruk su asi tiez len valceky hmoty, dakujem za odpoved

lamps
25. jún 2013

@luciahromadkova áno to sú len valčeky z hmoty, tu je foto, kde je to vidieť

luciahromadkova
25. jún 2013

@lamps dakujem pekne 😵

karap
25. jún 2013

@lawli mas krasnu abecedu.Kde si ju kupovala a kolko stala?Ja peciem len obcas,pre rodinu,takze drahu abecedu mi netreba....

jenie123
25. jún 2013

Ahojte koceny.. prosim vas, viem ze ste to tu milion krat preberali.. idem si kupit mixer ci robot a neviem pozerali sme teraz s manzelikom etu gratus.. mate ho niekto alebo nechcela ho nahodou Zanetka @pristela alebo mate teraz nejaky, s ktorym ste moc moc spokojne..?

jenie123
25. jún 2013

@mamina1978 dakujem velmi.. manzelik sa z chlapca velmi vytesuje.. 🙂))) mne by to bolo jedno a aj som sa tesila na dalsie dievcatko.. 🙂))
@lamps tie tvoje postavicky su neskutocne.. 🙂))) rucicky zo zlata mas..

blcha
25. jún 2013

@florentina mala si pravdu robila som dvojitu davku tej plnky a celu som ju spotrebovala uplne v pohode a zasa sa mi podarilo spravit tu tortu vysoku tak som to az nechcela dufam ze sa mi podari zajtra ju pekne potiahnut 😉 rozmyslam ze by som spravila najskor boky a potom vrch lebo aj tak tam chcem spravit na vrchu akoze take stranky len neviem este som tak tortu nepotahovala vzdy to robim v celku 😉

lifinka
25. jún 2013

@gumidekmomo potřebovala jsem vyzkoušet vanilkový krém s bílou čokoládou, dort byl do rodiny tak jsem mohla zase zkusit nový krém 🙂