Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
25. jún 2013

@karap ďakujem aj mne sa ľúbi a tiež som po nej dlho pokukovala, kým som si ju kúpila...či je lacná to neviem....kupovala som ju tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c10... http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c8-...

adka_praha
25. jún 2013

@blcha prosim ta, ten recept, co si mi dala, to bolo na plech ci do formy? sa mi toho zda strasne vela :D dufam, ze mi to nezdrhne von :D som robila jeden a pol davky na plech, lebo z toho kniha bude...

mamcas
25. jún 2013

Prosim Vas,ozdoby na tortu ako dazdnik,palma tam mam pripevnit tesne pred odovzdavanim alebo mi to pobyt v chladnicke prezije ? Hlavne teda myslim teplotny sok ked ich potom vytiahnem do tepla. Dakovala sa odpoved

gumidekmomo
25. jún 2013

@lifinka super ja som posledne skusala parizsky krem ale z bielej z cokolady a dala som do toho vanilokvy struk no to bola dobrotka 🙂)

sisix
25. jún 2013

Holky, jaká je nejlepší hmota na obličeje? Aby se dobře modelovalo a netopilo se to pod rukama. Diky

akzuzs
25. jún 2013

@lawli aj ja ju mám len treba aby hmota z ktorej to vykrajujem musela po uvaľknutí trocha uschnúť potom to vlastne vykrajujem lebo ked je to čerstvo uvaľknuté a chcem vykrojiť písmo tak to lepí.

lucula73
25. jún 2013

@jenie123 ahoj,ja už mesiac hľadám mixer a minulý týždeň som obiehala obchody a pýtala som sa akurát na Etu gratus,lebo sa mi veľmi páči.ešte kenwood 636 mám vo výbere.........a povedali mi v jednom elektroobchode,že v januári im vyhorel sklad a že nie je k dostaniu tá eta,že možno na jeseň......a v druhom mi zas povedali,že je problém s náhradnými dielami,..tak neviem............ale na 90% idem do toho kenwoodu,že to má dlhoročnú tradíciu a kvalitu 🙂 🙂 ..........neviem čo s tojí na nete,ešte som nekukala aktuálne ponuky,ale mne povedali naň cenu 329 eur....bez mlynčeka,ten mi ani netreba...mne ide hlavne o tú vyše 6l nádobu 😀

marci2305
25. jún 2013

Pekný večer prajem .... 😉 Dlho som sa neukázala..Veľa som nepiekla..no teraz sa mi pomaličky zbiera pečenia....
Po pôrode pečiem skoro každý týždeň...
Tu sú moje posledné výtvory...a už budem opäť sledovať Vás.... 😉

aduskatt
25. jún 2013

@marci2305 paradne🙂

vecernicci
25. jún 2013

@sisix klidně si ulož, já to taky dělala podle předlohy 😀 😀
@pristela klidně maluj, ale aby se ti vešly 😀 😀 😝

vendullka
25. jún 2013

@pristela Nádherné dortíčky

timuss
25. jún 2013

@cat ja neviem, ale práveže tá druhá bola jednoduchšia...tam mi práca išla úplne že od ruky, a to som si myslela, že táto verzia je tá ťažšia...ale zjavne nemám pravdu, inak by sa tak dobre nepodarila 😉 ako samozrejme nie je dokonalá, ale som bola spokojná s výsledkom 😅

pristela
25. jún 2013

@vecernicci vsak to take mini a asi aj z rubovej strany by museli byt ako tak na teba kukááám 😝 😀 😀 😀 😀

jakelina
25. jún 2013

@pristela a ještě bys musela udělat prodlouženou délku, aby to vešlo 😀 😀 😀

pristela
25. jún 2013

@jakelina joo, aj ja myslim , ze by museli byt namalovane este aj dnu vnútri 😀 😀 😀 pod látkami 😝

vendullka
25. jún 2013

Poradil by mi někdo prosím, kde se dají levně koupit formy ve tvaru polštářku? Děkuji

lussy23
25. jún 2013

@marci2305 krásne tortičky

baby poprosím vás - inšpirácie na futbalové ihrisko z loptou, kopačkami a dresom. Potrebujem inšpirácie, lebo nemá mani poňatia ako to tam naukladať.

lussy23
25. jún 2013

@lamps to je nádherné
@lawli nádherná
@vecernicci krásne dielka

lussy23
25. jún 2013
lussy23
25. jún 2013

@kittynagy5 krásnučká

lussy23
25. jún 2013

Potrebovala by som išpirácie na futbalové ihrisko - s s loptou, dresom akopačkami... ako to tma naukladať.

jenie123
25. jún 2013

@lucula73 my to zatial pozerame na nete a vo stvrtok by som chcela pokukat po obchodoch.. ja by som potrebovala tiez velku misu.. viem, ze tu kocky spominali este jeden mixer, neviem ci bosh.. tak teraz pozeram spatne diskusiu a hladam to.. 🙂)) kenwood by som brala asi tiez.. 🙂))

vendullka
25. jún 2013

@jenie123 Také se chystám na kenwood🙂, ještě si chválí i kitchen aid od artisanu, ale tam je cena ještě vyšší jako u kenwoodu a má nižší výkon.

rapunzel1
25. jún 2013

@viera6 veterníky robievam deň aj dva dopredu pred plnením, ako stíham...a plním vždy večer pred odovzdaním a aj polevu robím, keď plním, len si ich nerozrezuj, lebo ti budú oschýňať z vnútra, rozrež len jeden, aby si vedela, že ich máš dobre upečené, ale nemazľavé a ostatné už nerozrezuj. Môžeš ich zakryť aj potravinárskou fóliou, tak ako normálne korpus.

lucula73
25. jún 2013

@jenie123 ešte bosh mum spomínali,číslo neviem,ale tie čo som pozerala,tak nemali také veľké misy..........a kenwody že sú celokovové,/aj tá eta/,to je tiež výhoda........ 🙂
a už mám našetrené,len vybrať konečne,nie je to málo peňazí,tak nech neľutujem 🙂

rapunzel1
25. jún 2013

@timuss skús keď robíš mantinely z čokolády, nechať ten papier omotaný okolo torty a až potom lej vrch, keď sa ti bude roztápať aj mantinel, tak to nevadí, ten papier to zadrží a v prvom rade,keď robíš čoko torty, musíš mať tortu dokonale vyhladenú pred mantinelami a najlepšie všetko v rovine a ostré hrany, vyzerá to úhľadnejšie... možno niekto poradí viac, ja mám za sebou len 4 čoko torty...

rapunzel1
25. jún 2013

dokončené, uložená v chladničke a už len čítam a idem konečne het spať 🙂

nika1985
26. jún 2013

@jenie123 ty este toho vypekas hrbu ako sa citis? Vsetko ok? Uz viete co to bude?Ako zvladas tie horka?Davaj na Vas pozor 😉