Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
18. máj 2014

@jenie123 ahoj krasne su klobuk dole kedy to vsetko prosim Ta pri malom robis? ja mam dost ked robim dve Anetka mi tu vsade lozi (ak nemrnci pre nieco)minule ju hladam a ona v kupelni sledovala ako perie pracka 😉

jenie123
18. máj 2014

@sikag vybrala si ju jedna kamoska a taky velky respekt som mala pred nou.. neverila som, ze ju dam.. tak snazila som sa.. 😃😃😃

jenie123
18. máj 2014

@jakelina dakujem..

jenie123
18. máj 2014

@nika1985 to bude asi tym, ze nelozi.. on sa vrti, ked potrebuje popretaca, ale stvornozkovat mu este nejde, asi ma tazku ritku.. inak je zlaty a mozem si pri nom robit a teda hlavne ked spinka a po veceroch.. Anetka musela byt zlata pri tej pracke 😃😃😃

jenie123
18. máj 2014

@mimusa94 ja som robila tuto a znaky som si malovala.. ale s tou sablonou to musi byt lepsie

nika1985
18. máj 2014

@jenie123 bola az kym nezacala zmykat🙂 mne toho moc nenaspi cez den dokopy 2hodky tak trhano a od 5,30 sme rano hore. Bud ju mam v stolicke ked chcem vytial cesto do formy alebo ju mam na rukach vecer si pochystam a uz len hadzem do robota. a ostatne veci v noci az ked obe zaspia no mam dost uz sa tesim na prazky davam si pauzu. ale aj tak take mnozstvo pri dvoch detoch a malych klobuk dole 😉 a k tomu su vsetky tak kvatilne 😉 aj nasa ma tazku ritulu ale uz sa snazi dvihnut do stoja len jej to akosi nejde ak sa jej aj podari tak sa zas nechce dat naspat🙂

nika1985
18. máj 2014

babenky nerobila ste niektora gitaru skoro v zivotnej velkosti kolko to tak vazi a ako ste to robili asi ste to spajali az pred odovzdanim?ja si to neviem nejako dobre predtavit potahovat a hned odovzdavat. dakujem pekne za rady

katarina51
18. máj 2014

@nika1985 ja som robila na narodky jedného hudobníka, bola v mierke podľa originálu jeho gitary, Dlhá bola 90cm a vážila niečo cez 8kg. Bol to mramorák s pribinákom a jahodami. Táto bola v celku a bola robená v zime. Druhú som robila na dve časti a spojila pred odovydaním na spoločnej veľkej podložke.

katarina51
18. máj 2014

ešte foto tej druhej.

nika1985
18. máj 2014

@katarina51 jej super dakujem pekne tak bude to o mesiac tak asi budem robit z dvoch casti a spajat lebo chladnicka nepusti🙂prosim ta z coho mas struny?

haannka
18. máj 2014

@elamaslakova jeeej dakujeeem...pre mna ako začiatočničku je to OBROVSKA motivaaacia :-*

mirka100911
18. máj 2014

Vcera objednana, no co uz, lepsie to nebude..... 😅 😅 😅 🙄

lucula73
18. máj 2014

ahojte šikulky,
vie mi niekto napísať,že aký je pomer tej šľahačky a čokolády na ganache,aby to mohlo ísť pod poťah???
musím to ešte teraz urobiť a neviem kde to rýchlo nájjsť....
ďakujeeem..........

laumi
18. máj 2014

@pristela nááádhera, klobúk dole

lucula73
18. máj 2014

no už som to konečne našla,tú ganache,som zvedavá,kd evšade budem mať čoko 😠

pristela
18. máj 2014

Holky moooooc dakujem este raz za pacitka aj pismenka,ste uuuzasnee ,stale to vravim 😀

katarina51
18. máj 2014

@nika1985 na to som si vzmzslela grif a je to napnutá sivá perlovka. Nič iné som nevedela vymyslieť, aby to bolo pekné a relatívne jednoduché. Osvedčilo sa mi to.

anicka.be
19. máj 2014

Prosim vas o radu, idem davat piect tortu pre dcerku k 1 nar. Chcem sa opytat, ci 2 posch je akurat pre 12dosp a 6 deti. Priemer torty cca 21cm. Alebo ist radsej do 1 posch okruhlej. Dakujem .-)

nika1985
19. máj 2014

@katarina51 dakujem pekne

mima1311
19. máj 2014

@dagmarmustafa prosim ta nemas navod na ten kvietok z fialovej torty ? torticka je nadherna 🙂

mima1311
19. máj 2014

Kocky som tu opat po 100 rokoch 🙂 a hned ze vraj ,, daj svadobnu ,, no to bude este srandy kopec 😀 , ja uz ani neviem kde mam dake pomocky .
Potrebovala by som radu od vas , doteraz som mala jedine robenu hmotu z marschm. a smartlflex velvet - ten vyhral u mna na plnej ciare 🙂 . Len teraz mam moznost kupit rovno u nas aj K2 - comu dat prednost ? Smartflexu - ci K2 ..... DAKUJEM 🙂

sticker
19. máj 2014

Ahojte babule. Tak ja naozaj veľmi skromne pridám tortu. Nestíhala som ju absolútne dorobiť, čo ma veľmi mrzí, lebo bola pre maminu. Takže predstava bola úplne iná 😒 Minulý týždeň dal naozaj veľmi zabrať. Prišli sme domov o pol štvrtej v nedeľu ráno, o ôsmej som vstala, rýchlo dorobila a o desiatej už bežala znovu preč až do jednej. Ale tak mamina ju ani nečakala, darčeky dostala už v sobotu.
Inak, kombinácia - čokoládový mramor a kokosový pribináčik s jahodami nám moc nechutila 😝 Ešte neviem čo mamina, ale ja teda kokos moc nemusím, len som chcela skúsiť ako to bude spolu chutiť 😅 Váhu neviem, nestihla som odvážiť, fotky sú robené u našich.

lucula73
19. máj 2014

@dagmarmustafa aký máš pomer surovín na tú krajku z montany?lebo mne tiež nevyšla,ja už len magic decor........žiaden problém stým 😉 😉

halienka
19. máj 2014

Babky, tie vaše tortušky 😲 😲 😲 na zadok padám, jedna lepšia ako druhá 😵 😵 😵 aj som vás chcela menovať, ale to by som tu pol strany zapísala, fakt zas pastva tento týždeň 😵
Moje tortuše, tá dvojposchodka je tá pre tú pani žijúcu v nemecku čo som o nej písala, tak som sa bála hrozne, či sa jej bude páčiť a či bude spokojná, ona si vybrala jednu moju staršiu tortu čo som robila už dáááávno pred rokom v mojich začiatkoch, len ju chcela o čosi farebnejšiu. Našťastie bola veľmi spokojná, tak mi padol kameň zo srdca, dúfam, že aj chutila, len to už neviem, lebo hneď po oslave večer cestovali do nemecka. S krstinkovou som sa vyhrala, mala som volnú ruku, tak som si to užila. A roztlieskávačke som tiež mala volnú ruku, takže celkom super týždeň to bol 😀 No a medovníčky, malé srdiečka na jednu stretávku 30ks, len som ich zabudla cvaknúť, tak len to posledné jedno čo mi zostalo doma ako nie úplne najkrajšie a dcéra mi ho nestihla ešte zjesť 😀 Teraz už neexistuje 😀

lucula73
19. máj 2014

@elamaslakova tak ten vzor je perfektný,ukladám si,pre chlapa ako stvorené 😀
@pristela..nemám slov,skoro mi sánka padla.to neni ano možné snáď........
inak všetky torty dievčatá sú nádherné,nestíham usta zatvárať........nejdem nikoho už menovať,aby som nezabudla na niekoho.......... 🙂 🙂

mimusa94
19. máj 2014

Kocky ako spravit zips bez formy na kabelku?? ://.dakujeem

jakelina
19. máj 2014

@mimusa94 otiskni normální zip 😉

jachin
19. máj 2014

@mimusa94 v téme marcipánové torty 2 - fotopostupy na str. 14 😉

veva45
19. máj 2014

Pekarky potrebujem POMOC...... idem skusit PENOVU, PUSINKOVU tortu...... chcela by som vas poprosit o recept na taku cca 25 cm priemer aj na tu plnku a coho sa mam vyvarovat a neviem.... nejake skusenosti a rady a aj ci je dobte piect so vzduchom..... dakujem moc .... 🙂

janka22201
19. máj 2014

@halienka nádherné 🙂