Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
28. jún 2014

@pipka 😀 😀 😀 chúdence deti čo oslavujú v júl-august nebudú mať torty lebo tortárky dovolenkujú 😅 😀 😀 Ja som sa dala ukecať na dve, aj to len preto lebo sú to "verné zákazníčky" 😅 a celkom milé témy. Ale inak budem robiť do rodiny len, lebo u nás všetko na júl padlo 🙂

akzuzs
28. jún 2014

No tak ja ešte pridávam jednu na rýchlo robenú pre maminku. Skúšala som niečo nové (však prečo nie veď na rodine je to ideál robiť pokusy. Ide o kávový krém s mascarpóne s vyšňami namočennými v rume. Bolo to v celku dobré.

jankaferancova
28. jún 2014

Ahojte sikulky,nemate nahodou kontakt na nejaku sikovnu zienku,ktora modeluje postavicky z marcipanu na objednavku a zasiela aj postou?Ci sa to tak nerobi? 🙂 Je tu medzi Vami taka?Potrebovala by som snehuliaka Olaha z Ladoveho kralovstva na 19.jula.Dakujem velmi pekne 😉

jenie123
28. jún 2014

Ahojte kocky.. uzasne torty ste vycarovali..ja pridavam moje, este jednu dokoncujem na zajtra.. ladove kralovstvo bolo pre moju dcerku a ta velka hokejova bola svadobna.. 😃

skaredekacatko
28. jún 2014

@akzuzs ako si tam davala tie palicky aby drzala lepila si na krem? Lebo ja som raz skusla ale nevedela som ze ako tak som to vzdala

pipka
28. jún 2014

@muffinka8 ja som sa minuly rok dala ukecat aspon na 10, ale teraz som neustupila...to cele leto o nicom...a furt ma len tlacilo, co ma este caka 😒 🙄
teraz aj mojim vlastnym asi len piskotovu spravim...sak tiez su obaja letni 😅 😀
uz mam naplanovane dovolenky, lekarov, caka nas operacia, plus idem malovat...torty by som uz ani nestihala...sak prazdniny su kratke 😅 😉

sticker
29. jún 2014

Baby podľa vás je reálny Spongebob do 3kg? Milujem takéto objednávky 😒

vepaga
29. jún 2014

Moje dve svadobné.

zuul
29. jún 2014

pridavam moje dievcata. uz len 3ks a mam aj ja prazdniny. 🙂

sikag
29. jún 2014

@nika1985 my bezlaktozovi sme zvyknuti na inu chut slahacky neboj. a ja ked varim inu ani nepouzivam a ani bezni konzumenti to nezistia.neboj. to kakao to prebije
@daja55 krasna rapunzel, ma paradne ocka
@jakelina to su hrany! 😎 😎

sikag
29. jún 2014

@nika1985 ta s mysami je supeeeer, krasne pismenka si urobila 🙂

blancagon
29. jún 2014

@artepf nádhera,uf.

sikag
29. jún 2014

@pristela pozeram na tie nalepene cacky na papiery, aj ja dnes na to chystam. drzalo to normalne vodou?
to V na torticke je uzasne, originalne 🙂

sikag
29. jún 2014

@sticker ja som robila na stredny plech ale bez ovocia - orechovy krem maslovy a vaha 2,7

zuul
29. jún 2014

@pristela prosim das typ na tu kraaaaaaaaaaaaaaaasnu fialovu? d.

kotakukotaku
29. jún 2014

@zuul Nádherná práce.

akzuzs
29. jún 2014

@sticker Čau je to reálne len daj jednu max. dve plnky nie viac a určite je reálny neboj. Ja som mala 3,7 a s troma plnkami a ešte aj banány. No a začínam to aj ja milovať objednávky a čo najnižšia váha a ťažko sa vysvetľuje že to sa nebude dať. Čo som robila teraz s tými uškami , chceli trikolóru (čokoláda, vanilka a karamel = tri plnky) s jahodami a banánmi. Do 4 kg a ja na to že možno sa to bude dať ale tie ušká musia byť duté no a dobre že som jej to tak povedala lebo nakoniec torta mala 4,5 a s plnými by mala cca o kilo viac. Myslím že zákaznici si to len ťažko vedia predstaviť, ale našťastie to vedia po vysvetlení pochopiť. Zatiaľ som nenatrafila (okrem raz) na ťažkopádneho zákazníka 🙂

sticker
29. jún 2014

@sikag @akzuzs Baby moc ďakujem. Budem sa teda snažiť. Nedám banány, asi len lesnú zmes a marcarpone krém + mramor. Ja mám z Lidl taký plech, čo sa dal nastavovať, ale po prvom raze sa "zlepil" a už s ním nepohnem. Na dĺžku má veru 35cm, ale tak zrežem, veď tam treba aj tak zrezávať. Jáj, to bude zase robotka. Ešte to aj je dva dni pred odchodom na dovolenku. Aj hlavu koňa tam mám, tak ak sa podarí, dovolenka bude naozaj zaslúžená 😝

maya30
29. jún 2014

@mrka2 @pipka @akapulko @sikag @akzuzs @jakelina @lamps baby uzasne torticky hlavne tie skolske som si poukladala, idem si tu dnes oci vyocit 😵

maya30
29. jún 2014

@pristela perfektne hlavne ti smolkovia ty vzdy prides s niecim origos, ja som si tento tyzden tolkokrat na teba spomenula, vzdy ked som davala tie zvlnene pasiky okolo torty namiesto bordury, ze boze zase opakujem po zanet, no ale pomozem si ked je to take jednoduche a este to aj fasa vyzera 😎 😅

maya30
29. jún 2014

@evicaka krasne !
@artepf nuz ja mam 3 chladnicky, 2 cisto len na torty ktore zapinam len na vikend ale tento tyzden mi aj to bolo malo a ked nechodili po torty presne ako sme sa dohodli tak som ich striedala po polhodke v mrazaku 😅

maya30
29. jún 2014

kocky davam aj tie moje z tohto tyzdna, samozrejme som rozbita ako uz davno nie, ale konecne to skoncilo !!! 🙂 mam prazdniny, sice musim podorabat co som uz davnejsie poslubovala ale jednu tyzdenne zvladnem aj polospiacky 😅 Niektore z tychto torticiek som uz robila, najviac som spekulovala nad tou 3poschodkou, bolo to podla obrazku, kde tie rozostupy medzi poschodiami boli realne take male, ale nazivo sa mi az tak nepacilo, nabuduce to urcite spravim inak...Ta vesela svadobna bola na zelanie, kupila som si zilkovac aj s kovovou vykrajovackou, je to super vecicka 🙂 Dievcata prajem vam krasne prazdniny, uz sa tesim ze sem budem moct konecne v klude chodit a citat, oddychnite si 😵

jakelina
29. jún 2014

@maya30 už ani nevím co každý víkend psát, nádhera to je jako pokaždé. To auto je úpně vymakané, kytičky krásné, no kdo umí umí. 😉 Odpočiň si a po prázdninách zase budeme čekat na další nádhery 😉

maya30
29. jún 2014

no a na mojho fesaka olafa som zabudla 😅

maya30
29. jún 2014

@jakelina dakujem, no mozno to bude aj dlhsie, kvoli muzovej praci, bude teraz byvat pracovne mimo domu, tak kvoli detom si toho nechcem nabrat vela 😉

sany2
29. jún 2014

@zuul Prosim ta aku farbu si pouzila na zafarbenie potahovky u tej poslednej torticky Pre holky z nasej skolky,taka krasna farba to je. Dakujem. Inak krasne torticky 🙂

sikag
29. jún 2014

@maya30 kraaaaaasa, ten stromcek zeleny je uzasny, to si ako urobila? vyzera ako zivy 🙂

sikag
29. jún 2014

@sticker ja mam tiez ten plech 35tku. aj maliny sa vyborne hodia a nie su take "tazke". Hlava kona je jednoducha, to das raz dva, ziadne zdobenie 😉

pipka
29. jún 2014

@maya30 nemam slov...moja, ty si neprekonatelnaaaaa 😕 😵 😵 😵 😵 😵
ten olaf je super! aj ta sanitka...ako zivaaaa 😅 😎 😎 😎

dokonaleeee 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lamps
29. jún 2014

@maya30 ďakujem 😅 ja z teba dievča nechápem 😕 koľko máš rúk? tie tortičky máš dokonalé a pri takom množstve. Keď sem nakuknem a pozriem, čo tu poniektoré dokážete vykúzliť za jeden týždeň, cítim sa totálne nemožná. Ja si viac ako tri torty na týždeň neberiem