Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
23. júl 2014

@mirka100911 jasne, mozes.. budem rada.. ja som z neho mala strach, uz som ho robila druhy krat, ale teda odkladala som ho ako sa len dalo.. 🙂🙂

jenie123
23. júl 2014

Dakujem vsetkym za pacitka, moc si toho vazim a pridam este jednu, teda dve.. uz si ju boli zobrat, ale teda natrapila som sa na nich.. a este pridavam fotku môjho najmensieho pomocnika.. 🙂

jakelina
23. júl 2014

@jenie123 dorty parádní, ale pomocníček nemá chybu. Krásný

miciatko
23. júl 2014

Ahoj kocenky,uz som tu tak davno nebola, volakedy som tu presedela cele dni. Potrebovala by som vas nazor,idem piect pre syna hada ,nasla som si postup,len teraz neviem ci tie formy mam nehat tak ako su a do oboch naliat cesto a tak upiect, ci naliat iba do jednej a tak upiect, ja si myslim ze naliat cesto do oboch ,ale mam taku drobnu pochybnost,prosim poradte.

evicaka
23. júl 2014

@jenie123 krása, tortičky dokonalé 🙂 takého pomocníka by som brala aj ja 🙂 🙂 🙂

jenie123
23. júl 2014

@evicaka @jakelina dakujem baby.. pomocnik je to velky a jeho starsia sestricka tak isto.. len som zvedava dokedy ich to bude bavit.. 🙂🙂

tinka3636
23. júl 2014

prosim poradte aka potahova hmota je naj, najskor som pouzivala K2 teraz som presla na biely decor icing ale v teple sa s nim robi hrozne :-/ dakujem za rady

sikag
23. júl 2014

@muffinka8 asi fakt zavisi od rury, lebo ja ked peciem hodinu tak sa mi neupecie ani jeden ked peciem sam. ale mne sa osvedcilo v pripade ze mi padal korpus piect trosku dlhsie

sikag
23. júl 2014

@tinka3636 v teple sa robi zle s kazdym 😀 😀 ja odporucam smartflex velvet

tinka3636
23. júl 2014

@sikag nad tym som rozmyslala, ze vyskusam..dakujem 🙂

muffinka8
23. júl 2014

@sikag jasné, že ten čas závisí od rúry. Ale kvôli padaniu mne ani dlhšie pečenie nepomohlo. Ono si to všetko musí každý odsledovať a poskúšať sám.

anibas
23. júl 2014

@jenie123 Ten je kráááásny 😵 😵 😵

anibas
23. júl 2014

@miciatko Upeč celé naraz, a potom niekdy odrežeš a niekde dolepíš 😀 😀

ikula2
23. júl 2014

@muffinka8 mozem poprosit recept na ten mramorak a ako dlho jedlotlive casti slahas? dakujeem

chvapilu
23. júl 2014

ahoj vkládám dnešní hudební dortík/5.20kg/ a moc děkuju za chválu Hulka.Jste super skupina

muffinka8
23. júl 2014

@ikula2 na strane 4009 je recept co som tam napisala. Neslaham dlho. Bielka samozrejme do tuha, ale zltka s cukrom len tolko ze vidim ze je to spojene, trochu naslahane ale nie az velmi, potom dam olej a len chvilku miesam kym sa to spoji.

miriama11
23. júl 2014

@eliska22 dobry den mozem sa opytat aka je tato torticka?ako sa to vola lebo neviem najst recept a vizera to velmi chutne 🙂dakujem

ikula2
23. júl 2014

@muffinka8 dakujem

@chvapilu uuzasnaaa

mima595
23. júl 2014

dievcata....plnka...cokolada+ rastlinna slahacka + mascarpone....moze ist do mraznicky??? sa mi zvysilo strasne vela..minimalne este na jednu tortu 😅 😅 ...a kedze o 2 tyzdne maju dvojky narodky, tak mozem ju dat do mrazaku??

jakelina
23. júl 2014

@mima595 mascarpone jsem nedávala a někdo tu psal, že to zkoušel a nebyl moc dobrý. Fakt nevím

mysiatkoo
23. júl 2014

@mima595 to uz z mrazaku nepouzijes.... spravte si pohare s ovocim ako dezert -)

mima595
23. júl 2014

diky...asi bude este jeden kolac na vikend...

kattikakiki
23. júl 2014

Damy, mozem otazku? Kolko a akej hmoty budem asi potrebovat na potiahnutie torty obdlznikoveho tvaru/velkost pol klasickeho plechu/ Viete mi odporucit nejaku dobru plnku na oslavu prveho rocika do torty, okrem tvarohovej. dakujem

vladiella
23. júl 2014

Babulky, pre mna velka zahada, heh, cim zilkujete listky a kvietky?? dakujem 🙂

mimusa94
23. júl 2014

@ikula2 tak a uz vzivote nerobim tortu notebook..fotku som prilepila lepidlom ktore samozrejme prerazilo na druhu stranu..vrch notebooku mi spadol asi 2x ztoho raz sa mi zozadu potrhal fondam...pismenka na klavesnici vyzeraju akoby ich pisal skolkar a nakoniec ako ceresnicka mi mravce obhrizli fondam. Zatial co som valkala drhyy..nikde ich nebolo a zrazu sa zjavili..takze som to musela prerobit..nejako som to zachranila dorobila spravila a vznikpo toto :D no jaaaaak zhhororu

vladiella
24. júl 2014

Dievcata, prosim o inspiraciu, torta k 70-ke muzovi co vyzera na 60, moderny, dynamicky, pracujuci , intelektual... Dakujem 🙂

eliska22
24. júl 2014

@miriama11 jasné je to Pavlova torta...je na ňu viacej receptov, hlavne na tú plnku, ja som robila šľahačku s mascarpone a lesným ovocím 😉

miriama11
24. júl 2014

Dakujem .vyskusam

jenie123
24. júl 2014

@kattikakiki a co tak jogurtovu plnku?