Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
17. okt 2014

@sasettka parádne sú............akým kremom si to zdobila?šlo ti to v pohode nafarbiť?
ja som to raz robila,iba po bokoch torty,ale mala som dosť.robila si to lyžičkou?

sasettka
17. okt 2014

@elamaslakova dakujem 🙂 robila som ich podla tohto obrazka a pouzila anglicky maslovy krem, ktory je dozlta, cize to je jeho nevyhoda pri farbeni... a krem sa samozrejme topi, cize som musela davat krem aj tortu casto chladit, bolo to zdlhave a nudne... 😀

lucula73
17. okt 2014

@elamaslakova jej takú svadobnú som videla so striebornými guličkami v časopise a veľmi sa mi páčila 🙂 🙂

sasettka
17. okt 2014

@lucula73 dakujeeeem, akurat som vyssie pisala Ele, ze anglickym maslovym a ze bol dozlta, cize ked som chcela modru, aj tak bola skor tyrkysova a jemnu modru nedosiahnem nikdy... ale inak ok, som rada, ze to mam za sebou, robila som to tym starym socikovskym nozikom - s dlhou cepelou, to je moj verny pomocnik v kuchyni, bol na to ako stvoreny 🙂))

larah
17. okt 2014

@anibas Sabinka dakujem

lucula73
17. okt 2014

@sasettka ano ano,medzitým si pridala pokec,ďaakujem aj ja 🙂

pipka
17. okt 2014

cafte babulky, na rychlo pridavam moje pre dvojicky...straaasne nezazivne 😝 🙄 😅
moj maly ked to videl, ze jeeeeej konecne je aspon jedna pre mna 😅 😀 😀 😝 no musela som ho sklamat 😀 😅
duuuufam, ze spidermana zas aspon rok neuvidim 😠 🙄 😝 😅

elamaslakova
17. okt 2014

@badatt Ďakujem veľmi pekne ,ale stále sa len učím

mojmacik
17. okt 2014

baby BTW...ake mate zvycajne vysoke jednotlive platy? 2cm ? alebo viac?...to len tak pre zaujimavost 😉

vladiella
17. okt 2014

@lamps kvietky su umenie! mas pls nejake fotopostupy ako si ich robila? dik 🙂

evuska32
17. okt 2014

Manželovi na 40tku 🙂

lamps
17. okt 2014

@vladiella och, to nemám. Ale je to obyčajná vykrajovačka na kvietky, stenším okraje, dám na alobal do požadovaného tvaru, potom urobím tak isto druhú, tretiu a dám ich na seba. Medzi jednotlivé lupene povkladám kúsky servítky, urobím stred a nechám vytvrdnúť. Myslím, že som dávala postup na tieto kvety len neviem, či sem alebo do postupov ☹

elamaslakova
17. okt 2014

@lucula73 som sa inšpirovala z časopisu 😉

meo
17. okt 2014

Tak zas můj další pokus, příští týden mě čeká ještě jedna princezna. 😀

mimcak
17. okt 2014

Ahojte. Jedna dnešná.

elamaslakova
17. okt 2014

@lamps Nádherná tortička

elamaslakova
17. okt 2014

@muffinka8 Nádherná

mysiatkoo
17. okt 2014

jedna xlapska stvorcekovana... sa mi o nix aj snivat bude...

nika266
17. okt 2014

Moje tento týždeň

nika266
17. okt 2014

@elamaslakova Krasne torticky a ako sa ti robila ta modra s tou krajkou naboku a tie venčeky to jedna baseň,mňam 🙂

nika1985
17. okt 2014

Ahojte baby tak ja tento vikend iba jednu.

jenie123
17. okt 2014

Kocky dakujem vsetkym za pacitka.. tento tyzden mam volnejsi, tak pridavam par svojich, este mam dve na zajtra, ale tie som uz robila..
A pridam Vam moju nocnu moru.. uz sa Vam to stalo? Som myslela, ze ma porazi.. :(:( nastastie som mala cas urobit ju nanovo.. a mozem byt rada, ze nebola uz hotova.. a my sme mali zákusok cela siroka rodina.. 🙂🙂🙂

halienka
17. okt 2014

@jenie123 čo sa ti to stalo, preborilo sa to?

jenie123
17. okt 2014

@halienka spadlo na zem 🙂

lokalistin
17. okt 2014

@maximouse farbis uz urobenu bielu hmotu? alebo este nemas irobenu, ak nemas tak ju supni priamo k cukrikom, ked ich topis a ak uz mas bielu ja som to len tak nasypala na to a tak zafarbila v nicom som ju nerozpustala, tie krystaliky zmizli same od seba

elamaslakova
18. okt 2014

@mimcak Krásna tortička
@mysiatkoo perfektná

sasettka
18. okt 2014

@jenie123 ano, uz som mala tu cest - 30cm torta pri otacani sa mi vysmykla.. nie na zem, ale na linku a sporak, polovicu som zachranila, druhu dorobila, bol to strasny pocit 😝 ale malo to aj svoje pozitiva, muz zobral cast do prace a tam mala velky uspech a uz nejake odomna brali.... a odvtedy sa ho kolegovia pytaju, ze ci mi nespadla dalsia torta, ze by si dali... 😀

sasettka
18. okt 2014

@mysiatkoo paradna! hned na prvy dojem mi pripomenula moju skolu 😅

maximouse
18. okt 2014

@maya30 no kraaaasne torty. ako dlho vam trva spravit jeden taky zazrak? ako tak kukam na fotky, tu su same carodejky!!! chvalim. 🙂

maximouse
18. okt 2014

@jenie123 mozem sa spytat, aku hmotu pouzivate na kvety? dakujem