Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
19. okt 2014

Pridávam foto z včerajšieho výletu v Piešťanoch, neplánovane, pekný výlet a pohodička, tak sa podelím, krásne torty tento týždeň... 😉 , fotil manžel mobilom 😉

luciahromadkova
19. okt 2014

ešte prikladám

pristela
19. okt 2014

@denisak77 haa, tak taketo zvierence nieje problem ukazat, ked uzries , uveríš 😀 😀

sikag
19. okt 2014

@luciahromadkova uuuuzasne torticky niektore! a paradna tematika 🙂
krajku to mam taku malicku milion krat nadpajanu, ale pracuje sa s nou super
http://www.aliexpress.com/item/New-Lace-instant...

sikag
19. okt 2014

@pristela no vidis ze ta presvedcime 🙂 za pod hodku ukazes a mozes sa ist mocit, my sa potom pridame o 3 hodiny 😀 😀 😀

pipka
19. okt 2014

@luciahromadkova jeeej super ste si pozreli, ta mapa Slovenska je superna 😵

pristela
19. okt 2014

@luciahromadkova do prdelky vsak to bolo v piestanoch ? a ja o tom nevedelaaaaaa ☹ ☹ ☹ by som ssla mrk vsetkymi dvadsiatimi aj cez chorobu ☹ uzasne tortusky

@sikag no taketo detske nieje problema 😀 to realne sa mi nesce 😝 tie moc nerada 🙄

luciahromadkova
19. okt 2014

@pristela no ved ja som tiez v sobotu pri ranajkach chytila casopis Torty od mamy a na zadnej strane sa to pisalo, hovorim to manzelovi a on, že ideme 😵 ?
tak sme mali výlet, dali sme si obed, pohrali sa na ihrisku, presli sa kupelným parkom, potom dali kavu a zmrzlinu a slo sa domov, taka pohodicka 🙂
a som bola rada, že sme boli...

jakelina
19. okt 2014

@luciahromadkova vidím tu úžasnou stařenku a cimbálovku od Tonky, ona je hrozně šikovná. 😉

jenie123
19. okt 2014

A tak este pridam ten zbytok.. 🙂🙂

k_a_t_u_s_k_a
19. okt 2014

Dievcata, prosim Vas,1 x chcem robit s marcipanom.a chcem take srdiecka ako su na foto..ako ich mam prosim vas zlepit dokopy?

pipka
19. okt 2014

@k_a_t_u_s_k_a naco zlepovat? vykrojis si z marcipanu srdiecko, napichnes na spajlu alebo drotik a das stuhnut 😉 a potom len zapichnes do torty 😉

k_a_t_u_s_k_a
19. okt 2014

@pipka no vidis,to ma nenapadlo🙂 ja ze su to dva srdiecka zlepene. dakujem krasne za radu🙂

mimcak
19. okt 2014

@sikag nááááádhera 😵 😵 😵 😵

mimcak
19. okt 2014

@mysiatkoo dokonale vymyslené,krásna tortička,to dievčatko je úchvatné

julinkaz
19. okt 2014

Ahojte mate niekto prosim fotopostup na macicku a robotnika v monterkach prosiiiiim, surne by som potrebovala. Dakujem 🙂

dagmarmustafa
19. okt 2014

@sikag Prekrasna čista praca.Obdivujem tu rovnost. Rada by som aj ja davala take podlozky ,ale neviem ako na to...(

mimusa94
19. okt 2014

Tak babenky pridavam svoju piatkovuu ...mala som robit este jednu tortusu pre kamaratku...pisala mi v stredu vecer ci by som jej nespravila tortu motorovu pilu na piatok...a ja som jej povedala ze jej ju spravim ... no ona mi piatok doobedu napisala ze sa rozpravala zo svokrou ze tortu im nakoniec netreba....no a bola som pred porazkou....a inak baby krasne tortusky 🙂

katarina51
19. okt 2014

Krááásne tortičky ste tento víkend popridávali. Radosť pozerať. Ja som piekla tri, Jedna svadobná 11,5 kg a dve narodeninové. Mala som nová krajky tak som skúšala 🙂 🙂 🙂

mirinecka
20. okt 2014

Prosím prosím. Kočky ideme na zlatú svadbu, a mam spraviť tortu, lenže chceli by aj fotku na tortu. Pomôžte čo dať aby bola elegantná, ja by som ju spravila v zlatej farbe a fotku hnedú do rámčeka postojačky. Asi dvojposchodovú. Išlo by to ?

mirinecka
20. okt 2014

kočky čo máte airbrush aké farby kupujete, myslím značku, na dortisime.cz majú food colours tak predsa rozmýšlam nad investíciou 😀 len neviem či sú tie farby dobré, či vyschnú atď. ďakujem

halienka
20. okt 2014

Ahojte bambulky, tak aj ja pridávam moje tohtotýždňovky, zas samé detské som mala, akurát jeden osemnásťročný, ale aj to je tématická torta, tak vám tíško v dobrom závidím tie kvietkované, to sú zase všetko nádhery, a tie svadobné nádherné, no na zadok padám, ste neskutočné šikulky všetky, fakt 😵 😵 😵 Som robila prvýkrát jedlé kopačky 😅 a teda bola to zábava, nevedela som odhadnúť veľkosť, lebo ak sa majú z nich aj najesť, tak nemôžu byť v reálnej veľkosti. Nakoniec sa mi zdali až moc veľké a muž sa mi smial, že sú to skôr lyžiarky ako kopačky 😀 ale páčili sa, tak to je hlavné a nabudúce to lepšie vypiplem. Robila som ich podľa presnej predlohy aké kopačky chalan má, tak žasnem, že trávovozelené kopačky z ružovou fajkou sa vyrábajú normálne pre chlapcov 😅 😀
Inak bol u nás jeden kámoš a tak mi to prišlo ľúto, ako začal rozoberať, že aká je to zbytočná prplačka tie moje torty a za pár drobných, na druhej strane, že on ako chlap by v živote ani 35 Eur za to nedal, keď vie že sa to hneď zje, že jeho žena doma upečie obyčajnú a že to im stačí a že ja sa s tým prplem zbytočne ☹ najviac ma štvalo, že to celé vravel pred mojim mužom, ktorý s týmto mojim pečením bohvieako nie je stotožnený, tak mi to je ľúto, že ľudia už tak hrozne na všetko pozerajú cez tie peniaze a výhodnosť, akoby nemohol niekto niečo robiť aj preto, že ho to proste baví a vnútorne napĺńa, toto tu akosi nevie oceniť vôbec nik...

lucula73
20. okt 2014

@katarina51 parádne krajky...........tá posledná to sa dá tak pekne dať na tú hranu torty?super to vyzerá..........som už po nej pokukovala,ale som sa ovládla,lebo už asi končím s tým 🙂
ozaj a z akej hmoty si tie krajky robila?ďakujem, 😉

pristela
20. okt 2014

@nika1985 prosiiim ta , ty si tu davala ten cviklovy kolac ? prosim , prosim ak ano hodis mi este raz recept do Ip alebo aj sem , snad ma baby nezabiju ze to tu bude este raz 😕 kujeeem

nika1985
20. okt 2014

@pristela ahoj davala som ho len sem musim to skopnut aj do dvojky nech sa paci http://www.sladkaema.com/cokoladovy-cviklac/

pristela
20. okt 2014

@nika1985 tu normalne nan cakam 😀 😀 a davala si spaldovu muku ? da sa zamenit aj za "normalnu" ? ak ano aku ?

gabulka15
20. okt 2014

ahojky ,potrebujem poradit idem davat prvy krat fotku na tortu . ryzovy papier , ako to mam prilepit na sugar icing a fotka sa niecim potiera aby bola leskla alebo netreba . 🙂

pristela
20. okt 2014

@nika1985 uz viem , mam , veeelmi kujeeeeeeeeeeeeem 😉 😉

danuka7414
20. okt 2014

@luciahrom to je krása ,nádherné .....

timuss
20. okt 2014

@mimusa94 čooo? veď tú tortu si už asi mala aspoň naplnenú, nie? ja v živote nepochopím, ako si ľudia môžu myslieť, že tortu objednanú na piatok začneš robiť niekedy piatok poobede, takže zrušiť to doobeda je ok 🙄 🙄 🙄 nehovorím, keď sa stane niečo nepredvídateľné, no tak čo už, ale len tak sa rozhodnúť, že predsa len nechcem, to je strašne blbé.... 😖 a ešte k tomu kamoška 😕