Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
27. aug 2011

krásne tortičky ste popridávali, v tom teple to chce nadľudský výkon, mala som tento týždeň iba tri, ale pendlovala som medzi chladničkou a mrazničkou, všetko sa mi topilo, bála som sa, že sa mi krémy pokazia....hrozné. Pridávam pár svojich 🙂

jakelina
27. aug 2011

@dadka212 já si zrovna takové kytičky dělala v pátek na dort a suším je. Taky jsem si je jenom tak vymyslela a udělala podle sebe a vypadají skoro jako ta tvoje. Jenom já je mám malinké. 😀 😀
@mariann2 ty jsou krásné. 😉

zuzana124
27. aug 2011

@vinka ja som robila podľa toho ale urobila som topánočky nie tramky, ale dajú sa z toho aj tramky 🙂

lussy23
27. aug 2011

@mariann2 - kráááááásne

lussy23
27. aug 2011

@andriss23 - prekrásn tortička a veverička nemá chybu, nádherná
@bzucinka2 - nááááááááádhera

lussy23
27. aug 2011

@zuzana124 - nádherwa

mrka2
27. aug 2011

@bzucinka2 no ja toto nechapem,ako to ty stihas, dievca... 😕 ja mam 3 a som hotovaaaa. ale ti zavidim,ze teba pytaju take pekne torty, sice mas tam jednu futbalku,ale aj tak... 😔 😀

gabina84
27. aug 2011

Ahojte mamicky, mate tu kraaasne torticky, ozaj, klobuk dole, ved to niektore cukrarne sa mozu schovat pod pokrievku....Chcem sa spytat, nieste tu niektora z Martina??Dcerka ide mat 1rocik tak by som jej chcela taku peknu a hlavne domacu torticku dat spravit. Lebo tie umeliny z obchodov sa niekedy ani jest nedaju a su suche... Dakujem.

dadka212
27. aug 2011

@jakelina tak to sa teším až uvidím tortičku 🙂

vejinka
27. aug 2011

ahojte baby tak torta zozala uspech u celej rodiny a navrhli mi ci by som neurobila niekedy..hned som ich schladila ze robim len synom.takze este jednu spravim na rok a dalsiu az o rok.

tica
27. aug 2011

baby ďakujem za pochvali a lieky potešili a povzbudili aj keď vam pravdu poviem niejako sa mi v poslednych dňoch nechce aj teraz mam tu lienku rozrobenu len sa mi už nechce dokončovať ale tak zajtra si po ňu prídu tak musim sa dokopať
@katulkaaaaaa traktor som robila podľa tohoto fotopostupu http://www.tortyodmamy.sk/content/postup-na-tra... a niečo aj z druheho ale tak kolesa staly za ho... tak som to zamaskovala akože tym blatom 😅 takže určite na 30 chcem moju možikovy "farmarovy" urobiť traktor podľa tohto fotopostupu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=325&... ten je dokonaly tak som zvadava či sa mi to tak podari
@katy1979 peknu dovolenku prajem a hlavne oddych od tortičiek 😉
@vlada111 no tak mna tie 3D bavia viac ako tie klasicke ale stale niečo pokazím a musim zakrývať 🙄
@vinka tu maš moje tramky neviem sice či ich bude dostatočne vidieť

petusko
27. aug 2011

ahojte baby, mozno ste to uz videli, ja som to nasla nahodou, tak to prave pozeram a obdivujem. Mozno sa niecim inspirujete 😉

http://www.umartina.sk/torty/torty.htm

vinka
27. aug 2011

@zuzana124 a aké sú rozmery nevieš?neviem výjsť z toho.Vyzerajú super.

79zuzana
27. aug 2011

no teda...dlho som tu nebola a je tu tolko novych torticiek, ze nemam sancu vsetky pochvalit... takze vseobecne, skladam poklonu pri vsetkych vasich nadhernych vytvoroch, co vo vacsine pripadov je aj skoda spapat 🙂 ... ja nie som taka profesionalka ako vy, ale predsa len prikladam moje najnovsie 🙂

katulkaaaaaa
27. aug 2011

baby kupila som si jahodovy zeasan a neviem ako sa s nim robi poradite mi?balenie je pol kilove,neviem na kolko to vide tort,jednu ci dve?

lamps
27. aug 2011

@dadka212 nevadí aj tak ďakujem za odpoveď si milá a veľmi šikovná, keď si len tak vymodeluješ čo ťa zaujme 🙂 😅

katy1979
27. aug 2011

@katulkaaaaaa urcite na dve ak nie viac na baleni mas navod. ja mam ze to je vypocitane na liter slahacky tak na klasicku robim z pol litra slahacky

katy1979
27. aug 2011

@dajna11 no by som jej na jej otazku ze to je vela povedala akurat ok ked myslite.

@swiss ja poznam ludviga niekedy sme odtial brali. ale my sme mali stastie na pristup ze aj ked cenu nevedela vzdy zavolali a povedali kolko bude stat. ale stalo sa mi ze tam bola majitelka a mali sme fotku ktoru chceme tak sa na to pozrela a jednoducho s odpoprnym vyrazom a pristupom povedala ze to musi prepocitat akoby sme ju otravovali. popravde pre syna k druhym narodeninam sme za gulatu tortu s krtkom dali 80evri. ja som teraz za svadobnu zobrala 100eur co je aj tak malo ale ide o to ze si viem upiectz lepsiu. suche korpusy broskyne tam hladas lupou. kde tu nejaka hlavne ze za ovocie si platis. nikdy mi neslo o prachy ale som rada ze svojim detom viem upiect tortu a nevyuzivam sluzby cukrarni. ak uz piect nebudem uz viem ze je kopa sikovnych bab

vlada111
27. aug 2011

@andriss23 tá torta je perfišná, mám rada také torty, ktoré mi zdvihnú náladu 😀

lusil2005
27. aug 2011

ahojte zienky... tak moje prve tortovanie po porode mi dalo teda zabrat 😒 zrovna dnes si krpec zmyslel ze bude spinkat len raz za celyyy den, a zvysok casu sa bud nosil na rukach alebo krical jak pavian... som znicenaaaa! kvoli nemu sa mi prvy krat nepodaril mramorovy korpus, musim upiect druhu varku. a ani tie prsia sa mi vobec nepodarili tak ako som chcela, ale to je asi tym ze som bola unavena a vynervovana... ale nevadi, boli do daru takze z toho sa nestriela 😅

jerryjanka
27. aug 2011

ved su super čo sa ti nepači??

@lusil2005

peroli
27. aug 2011

@lusil2005 páááni, ty jsou 😵 takový chci 😉 🙂 🙂 😵 😀

tica
27. aug 2011

no tak moja torta prave dokončena ide sa popratať a spať tak dúfam že aspoň dnes sa mi podarí ísť spať aspoň pre mňa normalnom čase 😀

anibas
27. aug 2011

@lusil2005 ?????????? veď sú sexi - také mať !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

anibas
27. aug 2011
peroli
27. aug 2011

@anibas já byla první... do fronty 😀 😀 😀

andriss23
27. aug 2011

@swiss úplne jednoducho 🙂 od oka guličky ,šulčeky,pricapiť k sebe,a kuchynskými nožnicami postrihala,nechcelo sa mi hľadať manikúrové...za 5 minút hotové... to som tam dala fakt zo srandy také ucapkané
😀
ďakujem všetkým za lajky,za tú vevericu som to nečakala 😵 😵 😵

lusil2005
28. aug 2011

@anibas
@andriss23 😀 😀 😀 baby, ved by vas prekotilo!!! by ste cez ne na torty nevideli 😝
dakujeeeem za pochvaly! vraj chutila...

jakelina
28. aug 2011

@lusil2005 krásné prasa, skoro, ale jenom skoro jako moje 😀 😀

@tica milá beruška
@anibas perfektní a ten doktorský je boží 😉

mariann2
28. aug 2011

@vinka hľadala si nejaké topánočky? neviem sa dopátrať, či botasky? ja mám také niečo